Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.

Pagājušā nedēļā “sakrita” uzreiz trīs ziņas, katra par citu tēmu, un tomēr viena lieta tās vieno. Propagandas un melu vilnis publiskajā telpā.

Pirmais - par zemnieku protestiem Eiropā. Mūsu lauksaimnieku ministrs mierīgi saka, ka viss ideāli, problēmas tikai citās valstīs. Mercosur; augošas degvielas un gāzes, minerālmēslu cenas; no Ukrainas gāžas nekontrolēta veselību un dzīvību apdraudošas produkcijas straume; “zaļais” kurss - tas Latviju neskar?

Starp citu, šī gada janvāra sākumā Vācijas lauksaimnieku ministrs raudulīgi uzdeva jautājumu amerikāņiem - kā tad tā, mēs Eiropā aizliedzām Krievijas gāzi un naftu, bet jūs no Krievijas iepirkāt naftu par pārdesmit miljardiem USD. ASV tirdzniecības sekretārs mierīgi izskaidroja lauķim - mūsu ekonomikai vajadzēja, mēs nopirkām, un viss. Godīga konkurence? Mūs tas neskar.

Ar interesi izlasīju Eiropas Parlamenta kārtējo gara darbu, 2024. gada 17. janvāra rezolūciju par Eiropas vēsturisko apziņu. Izrādās, ka Eiropas vēsturē ir dziļi iesakņojies šovinisms, dzimumu stereotipi, varas asimetrija un strukturāla nevienlīdzība, vēstures mācīšanā izmantotā pieeja nav pietiekami daudzkulturāla un dzimumsensitīva; ir būtiski pievērsties jautājumam par sieviešu un citu nepietiekami pārstāvētu sabiedrības grupu marginalizāciju vēsturē, dalībvalstīm jāpievērš tam lielāka uzmanība nacionālajās mācību programmās.

Nav jānodod vēstures zināšanas, vajag nodarboties ar pārdomām un pašrefleksiju. Mums jau ir jaunieši bez lasītprasmēm, bez zināšanām ķīmijā, fizikā un bioloģijā. Vēl vajag tādus, kuri nicina savas valsts un tautas vēsturi. Aizliegsim gan Lāčplēsi, gan Atmodu. Mēs jau tagad dzīvojam amerikāņu propagandas izveidotajās atmiņās, piemēram, par PSRS periodu. Toreiz viss bija slikti, sasniegumu nekādu. 1978. gads - Leonīds Brežņevs ar mobilo telefonu rokās; 1988.gads - izstrādāts pirmais mobilā telefona modelis masveida ražošanai. Saucās Elektronika IFON. Nav asociāciju ar mūsdienu telefona nosaukumu?

Lai paliek Krievija. Latvija - VEF, Radiotehnika. Mīts, ka ražoja mēslus, kuri bija vajadzīgi tikai PSRS. Patiesībā radioaparātu, telefonu, telefona centrāļu eksports gāja uz puspasauli. Vagonu rūpnīca, kurā ražoja dīzeļ- un elektrovilcienus. Vai zinām, ka pat ASV savulaik pirka šos dīzeļvilcienus? Starp citu, tie bija vilcieni, kuri brauc. Tagad mums ir Škoda, kurus remontējam. Kas ir Rīgas robotu rūpnīca, ar ko tā bija unikāla visā PSRS? Alfa, modernākā pusvadītāju ražotne Eiropā; eksports uz puspasauli. Kur tas viss palika? Amerikāņi pavēlēja iznīcināt!

Un pēdējais - par Ukrainas miera fondu. Karš ir miers, meli ir patiesība, ļaunais ir labais. Gebelss atpūšas. Cilvēki tā sapriecājās - Orbāns nobijās, putinists iznīcināts... un nekur neparādās, par ko tad vienojās? 63 miljardi miera fondam - labi; 30 miljardi Ungārijai - viņiem labi. Kas vēl? Nauda no kurienes? Nodrukās, cik vajag? Bez seguma?

Tas nozīmē - atkal inflācija Latvijā 20%, cenas pieaugs vēl par 20 - 30%. EURIBOR likmes atkal pacels un ārzemnieku bankas atkal zags mūsu naudu. Mums tas būs labi? Protams, Ungārijai un Krievijai ieriebām! Kapēc neviens, izņemot Orbānu, nerunā par kara Ukrainā iemesliem? Kapēc kā idioti pārtiekam no amīšu propagandas? Jo izrādīsies, ka viss nav tik skaisti, kā mums iebaro?

Lūk, šādas trīs ziņas un vieno tās viens - 2003.gadā ASV vēstniecība Latvijā noorganizēja valsts apvērsumu manā dzimtenē. Par laimi, nebija kā apvērsums Ukrainā - ar cilvēku līķu kaudzēm... Tā nu oficiāli kļuvām par vienu no ASV kolonijām. Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt! Drīz tas būs iestrādāts mūsu bērnu izglītības sistēmā - nedomāt, viena paaudze, un kārtībā. Mankurti atražos mankurtus, ja kāds vēl atceras, kas ir Aitmatovs.

Izmantotie avoti:

“The Grand Chessboard: American Primacy and Its Geostrategic Imperatives” 1997.g

https://www.reuters.com/article/us-ukraine-crisis-far-right-insight-idUK BREA2618B20140307

https://magyarnemzet.hu/velemeny/2024/02/a-muhus-mint-a-forradalom- eloerzete?utm campaign=2024-02-06&utm medium=email&utm source=mag yarnemzet napi hirlevel

https://magyarnemzet.hu/kulfold/2024/02/nogradi-gyorgy-a-harmadik-vil aghaborut-nem-lehet-tulelni-mindenaron-el-kell-kerulni?utm campaign 2024-0 2-05&utm medium=email&utm source=magyarnemzet napi hirlevel

https://magyarnemzet.hu/velemeny/2024/02/szovjet-tipusu-atneveles-az-e p-ben?utm campaign=2024-02-05&utm medium=email&utm source=magyar nemzet napi hirlevel

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-9-2024-0030 LV.html

https://imeu.org/article/quick-facts-the-palestinian-nakba

https://www.denik.cz/ze sveta/masakr-v-sabre-a-satile-bejrut-16-az-18-9-1982- zabiti-palestinsti-arabove-libano.html

https://www.aljazeera.com/news/liveblog/2023/9/26/russia-ukraine-war-live-sev eral-dead-in-air-strikes-on-odesa?update=2372998

https://www.lefigaro.fr/international/moi-je-vais-aller-me-coucher-joe-biden-rep ond-de-maniere-confuse-lors-d-une-conference-de-presse-son-equipe-intervient -20230912

https://nra.lv/viedokli/janis-kucinskis/41124-krasaino-revoluciju-anatomija-i-dal a.htm

https://www.spiegel.de/kultur/alice-schwarzer-ueber-selbstbestimmungsgesetz-s oll-ich-kuenftig-an-diesen-stinkenden-pissoirs-vorbeigehen-a-986a4bfb-9a0a-4f 20-aebb-3e0fa05142ed

Novērtē šo rakstu:

123
48