Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Saistībā ar pagājušās svētdienas "sabiedriskās" Latvijas televīzijas raidījuma De Facto sižetu par "satraucošo analīzi" par Valsts ieņēmumu dienesta izmeklētājiem es jums minēšu vienu konkrētu piemēru, kas, domāju, pat visneglābjamākajiem naivuļiem un grūtgalvīšiem uzskatāmi demonstrēs - kā tieši jums melo un kā tieši ar jums mēģina manipulēt "sabiedriskā" Latvijas televīzija.

Tātad - šeit ir precīzs fragments no sabiedriskā medija lsm.lv mājas lapas:

"Kā piemēru De Facto min to, ka VID vecākā izmeklētāja pērn mēnesī vidēji pelnījusi apmēram 1200 eiro. Taču līdzās tam saņēmusi dāvinājumu no mātes 2 400 eiro apmērā. Māte, kura saņem līdzīgu atalgojumu, finansiāli atbalsta savu meitu jau sešus gadus. Tostarp izmeklētāja saņēmusi naudu arī no tēva un kādas citas personas. Šīs darbinieces māte strādā pašvaldībā. Tomēr viņas amatpersonu deklarācijās šādi dāvinājumi meitai nav atrodami."

Un šeit ir fakti, ko ikviens var pats ņemt un pārbaudīt:

Šeit ir domāta VID vecākā izmeklētāja Kristīne Bogdanova, par to nav ne mazāko šaubu. Neviens cits VID izmeklētājs 2014. gadā - ko De Facto kļūdaini sauc par pagājušo gadu, lai gan pagājušā gada deklarāciju vēl nemaz nepastāv, - nav saņēmis 2400 eiro dāvinājumu.

Kristīnes Bogdanovas māte ir Elija Sinija, kas gan naudu meitai dāvinājusi piecus gadus, nevis sešus, kā apgalvojis De Facto. Savukārt De Facto noklusētās "iespaidīgās" dāvinājumu summas pa gadiem ir šādas: 2013. gadā - 700 latu, 2012. gadā dāvinājuma nav bijis, 2011. gadā - 250 latu, 2010. gadā - 550 latu, 2009. gadā - 950 latu.

Elija Sinija strādā Maltas pagasta pašvaldībā, un ir tikai loģiski, ka viņas deklarācijās par 2009., 2010., 2011., 2013. un 2014. gadu šādi dāvinājumi neparādās.

Tie neparādās ne tikai tāpēc, ka būtu jāuzrāda darījumu sadaļā, taču tur jāuzrāda tikai tie darījumi, kuru summa pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas (ko De Facto, protams, noklusē, lai "nesamaitātu" vajadzīgo piemēru).

Tie neparādās arī tāpēc, ka gada deklarāciju viņa vispār iesniegusi tikai par 2009. un 2011. gadu. Bet arī to, ka nekādu Elijas Sinijas amatpersonas deklarāciju par 2010., 2013. un 2014. gadu vienkārši nav, De Facto savā "analīzē" ir noklusējis.

Nu, un tagad varat padomāt gan par iemesliem, kāpēc De Facto nevēlējās sižetā nosaukt konkrētās izmeklētājas vārdu un uzvārdu, gan par to, ka šie meli un manipulācija atklājās, tikai nedaudz rūpīgāk pieķeroties pirmajam interesantākajam LTV "analītiķu" sižetam. Spriediet paši, cik šādu pasūtījuma melu un manipulāciju sižetu jums "sabiedriskajā" televīzijā nākas uzklausīt un skatīt katru dienu.

Novērtē šo rakstu:

0
0