Menu
Pilnā versija
Foto

Kā tiks apbērēti oligarhi

PIETIEK · 08.06.2011. · Komentāri (24)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek rīcībā nonācis trešdien Rīgā uz AB dambja starp Vanšu un Akmens tiltu plānotās „Tautas akcijas „Oligarhu kapusvētki – Izvadi savu oligarhu silti!"” scenārijs - pietiekami interesants dokuments, lai to publicētu pilnībā.

Viena no politikas kuluāros izplatītākajām versijām par „Oligarhu kapusvētkiem” ir, ka tie tā dēvētajām „oligarhu partijām” ir pat izdevīgi, jo nekaitīgā veidā ļaus mazināt sabiedrības protestu. Divi no trim Latvijas oligarhiem – Andris Šķēle un Ainārs Šlesers – trešdien pirms sev domātajiem „kapusvētkiem” bija sastopami Saeimā un neizskatījās sakreņķējušies, jo „jebkuras politiskās aktivitātes esot atbalstāmas”. Trešais oligarhs Aivars Lembergs trešdien priekšpusdienā bija aizņemts, jo piedalījās savas krimināllietas izskatīšanā Rīgas Apgabaltiesā.

Saskaņā ar Pietiek rīcībā esošo scenāriju plānots, ka sapulcējušos „par nepieciešamību attīrīties” uzrunās vairākas „augsti godātas un cienītas tautas autoritātes”. Mūziķis Aivars Čivželis jeb vienkārši Čižiks uzstāsies ar grēksūdzi „par savu agrāko iesaistīšanos Lemberga partijas reklamēšanā un par savu turpmāko nesadarbošanos”. Tāpat plānots, ka sapulcējušos uzrunās kāds krievvalodīgās kopienas pārstāvis, kura runas pamatdomai pēc scenārija autoru iecerēm jābūt par to, „ka oligarhisms moka visus, gan krievus, gan latviešus”. Ap pulksten 20 vakarā koru dziesmu pavadībā cilvēki Daugavā laidīs „savus radošos oligarhisma objektus”, tā izvadīdami savus oligarhus pēdējā gaitā.

Mākslinieku grupa mākslinieka Aigara Bikšes vadībā akcijas laikā ar uguni aizlaidīs debesīs „Trīsgalvaino kurl-akl-mēmo jodu” - kā simbolu mūsu aizejošajai vēlmei nedzirdēt, nerunāt vai neredzēt notiekošās netaisnības.

Viens no pasākuma organizatoriem ir Latvijas Intelektuālās attīstības fonda valdes priekšsēdētājs, telekompānijas LNT „seja” Viesturs Dūle. LNT pirms 10. Saeimas vēlēšanām sniedza informatīvo atbalstu Aināra Šlesera un Andra Šķēles politiskajai apvienībai Par labu Latviju.

Dokumenti

FotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0