Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Atsaucoties uz rakstu "VMD: apgalvojumi par mežziņu mafiju ir abstrakti” un saistīto iepriekšējo rakstu, varu apliecināt – apgalvojums, ka Valsts mežu dienests (VMD) veic iekšējo kontroli, vismaz manā gadījumā neatbilst patiesībai.

Uz manu sūdzību VMD par koku nelikumīgu izciršanu to izskatīja nevis VMD kontroles daļa, bet tā tika pārsūtīta Rīgas reģionālajai mežniecībai, kas pārbaudīt nosūtīja… to pašu mežzini, kas atbildīga par notiekošo attiecīgajos īpašumos. Viņa (A. Tīsiņa), protams, uzrakstīja, ka viss atbilst Ministru kabineta noteikumiem nr.935 (bez jebkādiem paskaidrojumiem).

Es uzrakstīju atbildi, ka šādi iesniegumi jāizskata kontroles daļai, uz ko man vispār neatbildēja. Pašlaik lieta ir jau nonākusi līdz Zemkopības ministrijai, kas… atkal to pārsūtīja VMD.

VMD atkal atbildēja, ka viss atbilst MK noteikumiem, bet šoreiz piebilda, ka, ja vienlaicīgi izcērt vairākus blakus esošos īpašumus, tad kailcirtes ierobežojums (silam 5ha) nepastāv. Tas it kā neattiecas uz „starp īpašumiem”.

Tādu terminu "starp īpašumi" nebija iespējams atrast, un domāju. ka Latvijas sabiedrībai tas varētu būtu atklājums, kā var brīvi tulkot likuma normas un izcirst kailcirtēs, cik tik vēlas.

Esmu pieprasījusi minēto MK noteikumu p.15, 19 skaidrojumu Zemkopības ministrijai, kā arī vēlreiz VMD, jo viņi nesniedza atbildi uz visiem jautājumiem. Taču rezultātu joprojām nav.

Jebkurā gadījumā no pieredzes varu teikt, ka tas ir apburtais loks: kā bija minēts rakstā par mežziņiem, paši dara, paši kontrolē, un paši sniedz atbildes, ka viss atbilst normatīvajiem aktiem.

Novērtē šo rakstu:

94
16