Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās sabiedrības mērķis pēc meatkarības atjaunošanas bija virzība uz rietumiem, nevis austrumiem. Lai gan neesam vēl pilnībā atbrīvojušies no okupācijas un rusifikācijas, sevi jau parāda globalizācijas procesa sekas.

Mūsdienu jauniešu vidū pārāk lielu lomu ikdienas saziņā ieņēmusi angļu valoda. Tāpēc daudzi manā paaudzē diemžēl nav izpratuši, cik svarīga latviešu valoda ir. Tas izriet no lielā tehnoloģiju, sociālo mediju un popkultūras patēriņa, bet liela nozīme arī tam, kāda attieksme pret latviešu valodu ir ģimenē.

90. gados un arī vēlāk latviešu valoda tika uzskatīta par ekonomiskā ziņā mazvērtīgu. Taču tas bija laikā, kad svarīgi bija izdzīvot, izturēt pārmaiņu posmu. Tagad mēs daudz skaidrāk apzināmies, ka latviešu valoda mūs vieno un identificē kā Latviešus, LATVIJAS valsts pilsoņus. Mēs visi, īpaši jaunieši, esam atbildīgi par to, lai latviešu valoda un kultūra tiktu nodotas nākamajām paaudzēm!

Latvieši ir vēsturiski gudra tauta. Latvijā bija pats augstākais lasītprasmes līmenis visā Krievijas Impērijā. Gudri mēs esam vēl joprojām, mākam runāt vairākās svešvalodās. Skaitliski mazo valstu iedzīvotāji, no statistikas raugoties, tiešām zina un prot vairāk svešvalodu nekā lielo valstu pārstāvji.

Mana dzimtā valoda ir latviešu, es brīvi runāju arī citās valodās – angļu, vācu, mācos arī spāņu valodu. Tās visas ir Eiropas valodas, attīstīto valstu valodas, kurās runā ne tikai Eiropā, bet arī ASV, Dienvidamerikā, Āfrikā un vēl daudz kur. Un šīs valodas ir tā īstā bagātība – ar šīm valodām mēs, jaunieši, varam tikt un tiksim tālu!

Taču ar krievu valodu, kuru iekrieviskotie lētiņi sauc par bagātību, ļoti noderīgu prasmi, nekādi nesasaistot krievu valodas saistību ar krievu imperiālismu un Latvijas okupāciju, mēs tālu nekur netiksim. Paliksim iestrēguši krievLatvijā, kādā diemžēl atrodamies joprojām, visu nokrāsu – zaļu, sarkanu, oranžu un citu krāsu politiķiem atsakoties šo problēmu risināt. Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti, visas tās paaudzes, kas cīnījušās par latviešu valodu.

Neuzskatīsim par normu krievu valodas prasību darbavietās! Neiesim krievu okupantu, krievu imperiālistu pavadā! Nepiekāpsimies rusifikatoriem!

Aicinu visus izkopt un lietot latviešu valodu ar lepnumu!

Turēsim savu valodu cieņā un godā!

Vienmēr iestāsimies par savu valodu! Runāsim Latviski savā Latvijā!

Saules mūžu Latvijai, saules mūžu latviešu valodai!

Novērtē šo rakstu:

33
33