Menu
Pilnā versija
Foto

Kad prezidenta vietā ir izkārtne

Edgars Eglītis · 05.07.2024. · Komentāri (100)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kāds mēģina izlikties par “Tautā mīlētu prezidentu”. Kur vien skaties, visur publikācijas par to, ka valsts prezidents Edgars Rinkēvičs varētu būt starp retajiem šī amata pienākumu pildītājiem, kuram ir iespējas saglabāt posteni vēl uz vienu termiņu.

Tiek apgalvots, ka Rinkēvičs pildot spriedzes noņēmēja funkciju sabiedrībā un viņš esot iecienīts, esot mazāka iekšējā politiskā spriedze. Valsts prezidents esot pietiekami neitrāls savās politiskajās pozīcijās un spējot uz visiem politiskajiem spēkiem skatīties pietiekami vienlīdzīgi.

Linda Tunte pat uzrakstījusi slavinošu rakstu, ka neesot pieredzējusi vēl kādu Latvijas prezidentu, kas tautai liktu justies tā, kā šobrīd liek justies Edgars Rinkēvičs, jau vairāk nekā gadu pildot šī tik svarīgā amata pienākumus.

Kāds palasa publikācijas sabiedriskajos medijos un tiešām notic, ka Latvijai beidzot ir paveicies ar prezidentu, bet tā ir tikai izkārtnes redzamā daļa, patiesība nav nemaz tik skaista un rožaina.

Minēšu konkrētu piemēru. Šā gada 20.jūnijā 80 Saeimas deputāti nobalsoja par to, ka maksāšanas grūtībās nonākušajiem mazo algu saņēmējiem, pensionāriem, invalīdiem no 2024.gada 1.oktobra vairs netiks saglabāta valstī noteiktā minimālā alga, bet tikai puse no tās.

Šādi grozījumi ietekmēs aptuveni 370 000 iedzīvotāju, kas pēc 1.oktobra vairs nespēs norēķināties par saviem mājokļiem, apmaksāt rēķinus, nopirkt pārtiku.

Vairākas sabiedriskās organizācijas vērsās pie valsts prezidenta ar lūgumu nodot šādu likumu otrreizējai caurlūkošanai. Likums patiešām ir pretējs Eiropas vērtībām un nekādā veidā neiekļaujas Eiropas kopējai nostājā attiecībā pret maksāšanas grūtībās nonākušajiem, būtiski pasliktinot tieši mazākaizsargāto un trūcīgāko iedzīvotāju materiālo situāciju, bet “Tautā mīlētais prezidents” pat neuzskatīja par vajadzīgu uzklausīt arodbiedrību lūgumu un sniegt kādu atbildi.

Pateicoties prezidenta vienaldzībai, grozījumi Civilprocesa likum 594.pantā stāsies spēkā, un no 2024.gada 1.oktobra tūkstošiem pensionāru, invalīdu, maximas pārdevēju tiks pielīdzināti noziedzniekiem un uzturlīdzekļu nemaksātājiem un paliks bez iztikas līdzekļiem.

Vai tiešām prezidents, kurš ar mierīgu sirdi nolemj aptuveni 370 000 valsts iedzīvotājus palikšanai bez iztikas līdzekļiem, var pretendēt uz “Tautā mīlēta prezidenta” godu?

Novērtē šo rakstu:

155
16