Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā) par to, ka mūsu ražotā upeņu saldējuma "Melnītis" ("Blacky"), kuru sākām ražot pirms 2 gadiem, nosaukums ir aizvainojošs un vērtējams kā rasistisks.

Aijas Ingrīdas Abenes vēstule mums: "Tiešām!?!? Vai jums galīgi neienāca prātā paprasīt kādam angliski runājošam "native speaker” nosaukuma piemērotību? Kas ir atbildīgs par marketingu? Kauns!"

Mēs, "Rūjienas saldējums", ļoti cienām un mīlam visus cilvēkus neatkarīgi no rases, ādas krāsas, dzimuma un ēšanas paradumiem. Atvainojamies, ja kādam no Jums mūsu saldējuma dizains un vārda "melns" atspoguļojums liekas aizskarošs.

Nekādi nevaram piekrist, ka mūsu melnās upenes izdomātā tēla nosaukšana par "Blacky” varētu būt attiecināma uz cilvēkiem, neatkarīgi no ādas krāsas. Oksfordas vārdnīcā ir atrodams šī īpašības vārda tulkojums - somewhat black, blackish.

Bet, ja mēs kļūdāmies, tad esam gatavi mainīt šī saldējuma nosaukumu. Lai jauka vasara un miers virs zemes!

P.S. Liels lūgums komentāros nerakstīt aizvainojoša vai diskriminējoša rakstura komentārus.

Red.piez. Publicējam arī bijušās Toronto latvietes, partijas „Attīstībai/Par” pārstāves, pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta „galvenās speciālistes starptautiskās sadarbības jautājumos” Aijas Ingrīdas Abenes saraksti Facebook ar „Rūjienas saldējuma” pārstāvi.

Aija Ingrīda Abene‎: Labdien! Pirms nedēļas redzēju reklāmu Rūjienas saldējumam ar visai nepiemērotu nosaukumu. Sapratu, ka jāizsakās par šo. Seko mana sarakste ar Rūjienas marketinga vadītāju, kas galu galā pārvērtās par uzbrukumu partijai. Atstāju jūsu ziņā vai reaģet vai ne.

Igors Miezis: Labdien, mēs, Rūjienas saldējums, saņēmām Jūsu kauninājumu par nosaukuma "blacky" lietošanu mūsu melnā saldējuma melnā multfilmas tēla nosaukšanai. Ar mārketingu šajā gadījumā nodarbojos es! Paldies, ka pievēršat uzmanību, bet, manuprāt, Jūsu satraukumam nav īsti pamata, jo vārdu "blacky" savos produktu nosaukumos un zīmolos izmanto daudz uzņēmumu dažādās valstīs (pārbaudiet Google), arī ASV, kā arī šis vārds nav sastopams rupjo vai diskriminējošo vārdu sarakstos. Paldies, lai priecīga vasara! P.S. Jā, vārdu saskaņoju ar MBA absolventu no Apvienotās Karalistes.

Aija Ingrīda Abene‎: Paldies par atbildi bet tā liecina par to ka Jūs tomēr nesaprotiet tā vārda rasistisko jēgu. Ja iegooglejiet “blacky”, VISAS vārdnīcas atsauces norāda uz to. Un MBA grāda ieguvējam vajadzētu labāk prast šādas lietas atklāt.

Igors Miezis: Paldies! Atļaušos atzīmēt, ka arī Jūsu pārstāvētā partija iestājas par vārda brīvību, kā arī atzīmē uzņēmējdarbības lielo lomu Latvijas kā valsts izaugsmē, tamdēļ nevajadzētu uzsākt diskusiju par to, kā mēs esam nosaukuši savu melno pasaku tēlu Latvijas tirgum, ar pārmetumiem un diezgan nekorektu attieksmi pret Latvijas nodokļu maksātāju! Ja cīņa pret rasismu paliek agresīva un bez tolerances, tad kāda jēga no tās? Ar cieņu!

Es: Es nepārstāvu partiju bet gan sevi - cilvēks, kam rūp iecietīga un toleranta sabiedrība. Ja prece domāta Latvijas tirgum, kāpēc nosaukums angliski?

Novērtē šo rakstu:

88
5