Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Aizbildinoties ar „bažām” par fizisku personu datu aizsardzību, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja vadība sākotnēji nevēlējās atklāt konkrētās summas, kas no valsts budžeta līdzekļiem samaksātas, pērn par kopumā 552 000 eiro iegādājoties 325 mākslas darbus, ko radījuši aptuveni 110 pašmāju autori. Tagad Pietiek publicē pilnu kultūras ministra Naura Puntuļa (attēlā) aizgādībā bez sabiedrības iesaistes un iepriekšējas informēšanas iegādāto „pareizo mākslinieku” darbu sarakstu, tostarp pašu „pareizo mākslas darbu” attēlus un iegādes cenas.

Pagājušā gada 18. jūnijā Krišjāņa Kariņa Ministru kabinets pieņēma rīkojumu, ar kuru 552 000 eiro no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” tika piešķirti Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam ar mērķi “mazināt Covid-19 pandēmijas izraisīto seku ietekmi uz kultūras nozari, atbalstīt krīzes skartos šobrīd aktīvi strādājošos māksliniekus un vienlaikus kvalitatīvi papildināt muzeja krājumu ar vismaz 110 mākslinieciski augstvērtīgiem pēdējo 30 gadu laikā Latvijas mākslinieku radītiem mūsdienu vizuālās mākslas darbiem”.

Rezultātā par vairāk nekā pusmiljonu eiro tika iegādāti kopumā 325 ļoti dažādas formas un žanru mākslas darbi, taču sākotnēji muzejs apgalvoja, ka tas esot „sniedzis sabiedrībai informāciju par mākslas darbu iepirkuma procesu un rezultātiem tādā apjomā, kādā tas ir bijis iespējams”, jo „mākslas darbu kataloģizācija muzeja kolekcijās vēl turpinās”. Tagad Pietiek beidzot ir guvis iespēju sniegt pilnu informāciju par „pareizo mākslinieku” „pareizajiem mākslas darbiem” un summām, ko tie izmaksājuši nodokļu maksātājiem.

Foto

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Foto

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

34
7