Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ex cietumsargs

13.07.2024. 03:17

Negribu komentēt pašu rakstu. Redzu, ka autorē ir krietni pacentusies cietumā notiekošo izklāstīt ierindas cilvēkiem saprotamā valodā. Diemžēl nonivelējusies centralkas iemītnieku – gan ieslodzīto, gan personāla – milzu šķirtne no pasaules aiz žoga. Tas nav pārmetums. Mietpilsoņi citādāk nesaprastu. Vienu gan varu pateikt 100% – Lībiņai-Egnerei nav pat vismazākas sajēgas par penitenciāro sistēmu. Tikpat labi ministra krēslā varētu sēdēt putnubiedēklis.

Atbildēt

Redisons I.

10.07.2024. 09:22

»

Matisene

Kàds lai pastàsta par Bunkas neizdevušos reidersmu....kà lietu tik interesanti slédza? Bunka bija iesaistījis divus zekus,kurus pats pieveda pie bankas....bet bankà likàs tipi aizdomīgi...un naudu neizdeva


Līdzīgs kā vecā čekista Andra Bunkas dēls Riharda Bunka ir vecā Padomju Latvijas tiesneša Andra Guļāna dēls Armands Guļāns un viņa meita Kristīne Birziņa.

Atbildēt

Par čekas Puguļa (Ivars Godmanis) Andra Bunkas Rihardu Bunku

09.07.2024. 17:59

29. decembrī, divas dienas pirms gadu mijas no augstistāvoša amata skandālu apvītajā Tieslietu ministrijas Ieslodzījuma vietu pārvaldē aizgājis Rīgas Centrālcietuma Drošības daļas priekšnieks Rihards Bunka (attēlā), par kuru iepriekš bijušas sūdzības saistībā ar neizturamu apstākļu radīšanu, kas novedusi pie ieslodzīto pašnāvības mēģinājumiem.

Pietiek par to sāka interesēties, kad no drošiem avotiem tiesībsargājošajās iestādēs pirms gadu mijas sāka pienākt informācija, ka Bunka amatu bijis spiests atstāt pēc kāda skandāla. Bijušais Centrālcietuma Drošības daļas priekšnieks pats jebkādas nepatikšanas Pietiek noliedza, apgalvojot, ka runas varētu izplatīt no bijušo kolēģu vai ieslodzīto vidus, lai "atriebtos". Bunka noliedz, ka pret viņu būtu notikusi dienesta izmeklēšana vai kāda pārbaude, kā arī to, ka būtu iesaistīts kādā kriminālprocesā.

Pēc tam, kad šovasar izskanēja ziņa par kāda ieslodzītā pašnāvību Rīgas centrālcietumā, Pietiek saņēma un publiskoja informāciju par vēl diviem ieslodzīto pašnāvības mēģinājumiem. Abos tika piesaukts Rīgas Centrālcietuma Drošības daļas priekšnieka Bunkas vārds.

No vairākiem nesaistītiem avotiem Pietiek saņēmis ziņas, ka jau divas dienas pēc 22. jūlija vakarā notikušās Raivja L. pakāršanās beigt dzīvi pašnāvībā mēģinājuši vēl divi ieslodzītie, un viens no viņiem bijis 1982. gadā dzimušais Lauris J. Viņš un vēl viens cietumnieks bijuši ievietoti speciālajā kamerā - tā sauktajā "preshātā", kur abi pārgriezuši roku vēnas. Šī kamera izveidota, lai tajā izvietotu ieslodzītos, no kuriem nepieciešamā informācija tiek "izsista" ar citu cietumnieku palīdzību.

Pietiek lasītāja bija norādījusi, ka arī saistībā ar Pietiek jau vairākkārt aprakstīto Raivja L. pašnāvību esot saskatāms konflikts ar cietuma Drošības daļu: "Pieļauju, ka arī ieslodzītais Raivis L. pakārās tieši dēļ Rīgas Centrālcietuma Drošības daļas amatpersonu darbībām, jo arī Raivim L. tika izteikti draudi par ievietošanu "izsitēju" kamerā, ja nesadarbosies ar Drošības daļu. Raivim L. pastāvēja konflikts ar Rīgas Centrālcietuma Drošības daļas priekšnieku Rihardu Bunku, kā rezultātā uzvarēja visuvarenā Rīgas Centrālcietuma Drošības daļa." Pietiek avoti ir apliecinājuši, ka vēstulē pieminētais cietuma Drošības daļas priekšnieks Bunka tiešām izmantojot šo "preshātu" kā argumentu, ja no kāda ietiepīga ieslodzītā nav iespējams saņemt nepieciešamo informāciju.

Pēc Bunkas stāstītā, viņš amatu Ieslodzījuma vietu pārvaldē gribējis pamest jau sen - attiecīgs iesniegums esot uzrakstīts jau vasarā, bet vadība viņa aiziešanu neesot saskaņojusi atbilstošu augsti kvalificētu kadru trūkuma dēļ. Tomēr pēc paša Bunkas atzītā, viņa netraucētā aiziešana divas dienas pirms gadu mijas nav saistīta ar to, ka Ieslodzījuma vietu pārvalde atradusi viņam pēcteci - tāds vēl tikai tikšot meklēts konkursā.

Jau 2013. gadā, kļūstot par Rīgas Centrālcietuma Drošības daļas priekšnieku, Bunka šo amatu esot piekritis uzņemties tikai uz gadu - kamēr strādājot pie doktora disertācijas. Doktorantūras studijas augstskolā Turība gan vēl aizvien nav pabeigtas, atzīst Bunka. Nu jau bijusī Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersona Pietiek apgalvoja, ka turpmāk strādās par pasniedzēju Rīgas Stradiņa Universitātē, kur topošos policistus jau līdz šim nepilnā slodzē izglītojis par operatīvo darbību.

Atbildēt

Visiem labi

09.07.2024. 16:43

Nepiekrītu raksta autoram, ka ieslodzītos piespiež veikt remonta darbus. Tā ir bez spaidiem vārdiski noslēgta abām pusēm izdevīga savstarpēja vienošanās - remontdarbi apmaiņā pret īsāku termiņu vai citiem labumiem.

Atbildēt

ča duras

09.07.2024. 16:07

interesanti, bet kā tas beigsies un cik vēl ilgi? Puķins laikam jau nenāķs...ko nu?? Pacels nodokļos, vēl viens liels zadziens....tālāk????

Atbildēt

Kā pašam, Kalna kungs,

09.07.2024. 12:29

»

Haralds Kalns

I.Lībiņa-Engurē tak neplēsīs savu dirsu dēļ citu dirsām


ar Jūsu dirsu? Viss OK?

Atbildēt

Šī jau nav ministre blondīne neko nejēdz tik krēsls silts

09.07.2024. 11:48

tieslietu sistēma degradējas

Atbildēt

koka mētelis

09.07.2024. 11:41

Raivis- izbijis policists un slepkava ļoti mēģina dzīt vilni, rakstot pasakas, naivā cerībā sagraut sistēmu ķūrķī. Kam tāds bijušais policists un mokrušņiks vajadzīgs, smirdina tik gaisu un ļoti cer, ka vecene viņu sagaidīs, neiedos pamērcē galiņu tam kentam no Kuldīgas. Bet dzeguze jau kūko un skaita dienas..

Atbildēt

Фродо

09.07.2024. 11:33

Надо срочно проинформировать Европейские фонды которые выделяют финансы для Латвийских тюрем. Вряд-ли Европа закроет глаза на такое разворовывание средст администрацией Рижского централа.100% направят комиссию с проверкой, аудит, и многие коррупционеры лишиться своих кормушек и переедут с кабинетов в камеры, тем более ехать не далеко!

Atbildēt

KIRDIK

09.07.2024. 10:46

Šī amatpersona nolaidīgi novelk laiku un neiniciē MK noteikumu pieņemšanu; kurus piemērojot vienam papagailim un viņz dēlam ko reāli atņemtu tiesas ko fiscēto mantu. Tā var arī beigt karjeru.ar sodāmī u...

Atbildēt

Haralds Kalns

09.07.2024. 08:57

I.Lībiņa-Engurē tak neplēsīs savu dirsu dēļ citu dirsām!!!

Atbildēt

Uldis

09.07.2024. 08:36

Kad tieslietu ministre rižā Āboltiņa liekas vēl nebija tik sapuvusi, viņa atklāja, ka Jēkabpils cietumā izmanto ieslodzīto vergu darbu. No šodienas skata punkta, redzot, JV/Progresīvie nelietības, jādomā, ka toreiz vienkārši ar Solvitu bija aizmirsuši padalījušies.

Atbildēt

Yurix

09.07.2024. 06:00

Novērtējot šos darbus, kā arī begšanu no RCC, vakar. D. Kalinam pieškīra pulkveza pakāpi. Vai tas būs Ruks Nr. 2? Ĝenerāla pakāpe 2 gados. Viss uz to iet. Pagaidām bilance ir pozitīva 1 gads 1 pakāpe. Savādāk pat padotie ir augstākas pakāpes, piem. ĝenerālis Stivrenieks. Nedaudz jāsarauj. Uz jaunā cietuma atklāšanu varētu tā kā ĝenerāli arī. Kaut gan D. Kalinam drīzāk piestāvētu pakāpe - brigadieris, ar vina talantiem cietumu apbūvēšanā.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: