Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

VNO

09.08.2020. 13:18

Kārtējo reizi parādās populusa intelekta līmenis.
Nespēja izprast jēdziena "kadastrālā vērtība" nozīmi. Nespēja izprast korelāciju starp kadastrālo vērtību un NĪN.
1) Kadastrāli vērtībai pēc definīcijas ir jāatspoguļo reālais īpašumu vērtĪbas stāvoklis. VIDĒJAIS, NOAPAĻOTAIS. Ja starpība starp tirgus cenām un KV ir ļoti liela, tas nozīmē tikai to , ka KV ir novecojušas un ir jāpārskata. Elementāri. Īpaši tupiem, iesaku salīdzināt pašreizējās KV ar ss.com. Jautājumi ir?
2) NĪN regulē citi likumi, nevis KV. Var pieņemt likumu, ka NĪN ir 10% no KV, vai, ka NĪN ir 0,0001% no KV.
To cik būs jāmaksā populusam primāri nosaka likums par NīN, nevis KV noteikšanas metodika. KAS TUR NAV SKAIDRS?

Atbildēt

Neesmu kūdītājs

04.08.2020. 15:38

»

Pilsonis

Bet ja mērķis ir jau noteikts. Iekasēt pēc iespējas vairāk. Tad ko


Tur jau tā lieta, ka atklāti piemēram FM izvairās to atzīt !
Tā ir tipiski resoriska pieeja, tai skaitā no pašvaldību puses, jo viņi ir tieši ieinteresēti nezaudēt šo naudas plūsmu un būt gan pie naudas, gan atlaižu dalīšanas !
Ir naivi cerēt ka teritoriālā reforma kaut ko šajā jomā mainīs - "vietējo baronu" gan paliks mazāk bet diez vai mazināsies to apetīte un viennozīmīgi samazināsies spēja iedziļināties konkrētajā situācijā, lemjot par atvieglojumiem !

Atbildēt

Pilsonis

04.08.2020. 13:25

»

Neesmu kūdītājs

bet vērtības jau "iesaldētas" kopš 2012. gada...


Bet ja mērķis ir jau noteikts. Iekasēt pēc iespējas vairāk. Tad ko?
Vienkārši kangari, visādi bordānveidīgie, šoreiz pieļāva kļūdu pārvaldē, bauriem pietiekoši ausīs neiečurāja laimes mantras caur melu midzeņiem, pirms šo NĪN koncepciju publicēt

Atbildēt

Neesmu kūdītājs

04.08.2020. 11:53

bet vērtības jau "iesaldētas" kopš 2012. gada !
Manuprāt tas jau prasās pēc politiskās atbildības par iestādes funkciju nepildīšanu un līdzekļu izškērdēsānu sevišķi lielos apmēros !

Manuprāt politiķi ir apmaldījušies "trijās priedēs" un pareizā virziena atrašanai nepieciešami tikai daži loģiski soļi:
1.defināt dažus NIN mērķus - salīdzināšanas labad katra no Saeimā pārstāvētajām partijām ministrijām un pašvaldībām ka nodokļu sanēmējām lai formulē savus no kurām tad izvēlētos kopīgos;
2.Piedāvā savu modeli NIN kas atbilstu definētajiem mērķiem vai ideju trūkuma gadījumā izsludināt konkursu uz mērķiem atbilstoša modeļa izstrādi;
3.Uzdod VZD vai konkursa uzvarētājam noteiktā termiņā ieviest modeli dzīvē nosakot noteiktu uzraudzības periodu ieviestā modeļa mērķu sasniegšanas atbilstības pārbaudei !

Atbildēt

vietējais

04.08.2020. 03:49

Rodas iespaids ka visā valsts pārvaldes sistēmā strādā cilvēki kuriem nav vispār ne dzīves pieredze, ne loģiskās domāšanas, tādēļ notiek sava veida eksperimenti ar savu tautu un šo eksperimentu pamatā ir tikai viens lielums, cik naudas iekasēsim un kam to pārdalīsim un cik mēs paši saņemsim par šo pārdalīšanu.Ticiet man, bezgalīgi tā "strādāt"nevarēs, paši sevi iznīcināsiet ar savām rokām, ar savu stulbumu un alkatību.Bagāts ir tas kurš dod, bet nabags tas kurš prot tikai ņemt.

Atbildēt

Žulis

03.08.2020. 17:48

Aicināt jau var. Tas nevienam nav aizliegts. Arī pazemīgi lūgt ir atļauts. Galvenais, lai tauta nesāk pieprasīt un neiziet ielās. Bet pret to mūsu valdība ir nodrošinājusies. Tā, ka "suņi rej (lūdz un aicina), bet karavāna iet tālāk".

Atbildēt

Aicina iesaldēt?

03.08.2020. 16:58

Pokuj! Tāpat neviens viņus neņem verā!

Atbildēt

paardomas

03.08.2020. 16:48

Varētu būt kaut kāds infrastruktūras nodoklis,varbūt,bet sava īpašuma vērtību var noteikt tikai īpašnieks.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: