Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan Normunds Garbars jau kopš pagājušā gada ir atvadījies no Valsts robežsardzes priekšnieka amata un pašlaik tāpat kā tagadējais robežsardzes vadītājs Guntis Pujāts ir aizdomās turēta ģenerāļa statusā, viņš tomēr ir saglabājis drošu informācijas kanālu robežsardzi aizdomīgi iecietīgi „uzraugošajā” Iekšlietu ministrijā vai vismaz ciešu saikni ar tās galvgalu, - viņa sieva Skaidrīte Garbare ir iekšlietu ministra Sanda Ģirģena oficiālā palīdze.

Vēl nesen S. Garbare skaitījās ierindas Iekšlietu ministrijas darbiniece, taču nu ir nomainīts viņas amata nosaukums, un tagad smagos noziegumos aizdomās turētā ģenerāļa sieva ir iekšlietu ministra oficiāla palīdze.

Tas nozīmē, ka reāli caur S. Garbari „iet” liela daļa dokumentācijas un sarakstes, kas paredzēta iekšlietu ministram, viņa kontrolē arī to, ar kādām personām tiekas S. Ģirģens un par kādu jautājumu loku tiek spriests. Vai nekas no šīs informācijas nenonāk no amata smagi kritušajam vīram, - tas būtu jautājums, kas uzdodams valsts drošības iestādēm.

Te jāatgādina jau labi zināmais – precīzi pirms gada Iekšējās drošības birojs (IDB) aizturēja bijušo Valsts robežsardzes priekšnieku N. Garbaru, kurš tika turēts aizdomās par iespējamām krāpnieciskām darbībām būvniecības tāpat kā Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Bruņojuma, apgādes un tehnisko resursu pārvaldes priekšnieka vietnieks un divi ceļu būves uzņēmuma Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate" pārstāvji.

Savukārt nule saistībā ar to pašu kriminālprocesu aizturēts un pie aizdomās turētā statusa ticis arī G. Pujāts, un, ņemot vērā iekšlietu ministra publiski izteiktās rūpes šai sakarā un aicinājumus IDB un prokuratūrai ātri tikt skaidrībā ar šo lietu, var tikai minēt, cik informēta šajā lietā ir N. Garbara sieva un kādus ieteikumus viņa ir iečukstējusi ministra ausīs. Kā arī - vai viņa neko nav pačukstējusi arī savam vīram vai vēl kādai tikpat ieinteresētai personai. Jebkurā gadījumā - ir brīnums, ka šādā amatā var atrasties cilvēks, kas ir tik acīmredzamā interešu konflikta situācijā.

Novērtē šo rakstu:

97
8