Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

85

31.03.2022. 12:17

»

nemo

Līgo ar 9 maiju var salidzināt tik idiots, krieviem ir ar citi svetki kur čupoties , pankuku diena masļeņica un lieldienas utt


Apzinātības laikmetā, parazītmehānismam zūdot nebūtībā, arī balto miltu kaitniekprodukti zūd prom no aprites. Tā ir laba ziņa, cilvēki, esiet apzināti, jums pieder vēle uz veselīgām un laimīgām dzīvildzēm bez parazītmehānisma PANKŪKĀM, ja sātans jums tās mēģina piedāvāt, neņemiet un sūtiet to pa taisno atpakaļ ellē.

Atbildēt

nu

31.03.2022. 11:08

visvairāk izbrīna fakts, ka visādi teikmaņi, liepnieki ir kā no plaukta nokrituši par cilvēku daudzumu, kam Latvijas valsts neko nenozīmē, ka nav pat pamēģinājuši uzturēties tādos rajonos, kā Purvciems - 60 tk, Pļavnieki - 50 tk, Imanta - 60 tk, Zolitūde - 20 tk, Ķengarags - 50-60 tk, Bolderāja - 15 tk., Iļģuciems - 28 tk,Jugla 27 tk,Mežciems - 18-20 tk.No šī daudzuma apt. 15-20 % ir latvieši.Neticiet?Izkāpjiet no mašīnām, pastaigājiet par šiem rajoniem rītā un vakarā, pa dienu, pabrauciet ar sab.transportu. No visa šī daudzuma tie nav 7-8 % putina atbalstītāju. Pat negribēsiet zināt, cik daudz viņu ir. Starp citu, oficiālā statistika uzrāda mazāku iedzīvotāju daudzumu rajonos, bet uzceltās padomju laiku mājas nestāv ar tukšiem dzīvokļiem, tie tiek veiksmīgi izīrēti, īrnieki netiek uzskaitīti tautas skaitīšanas reizēs. Tādēļ apbrīnojama tuvredzība ir visādas TUA, pantiņu skaitīšana par dižajiem speciālistu bariem, kas gāzīsies šurp no Krievijas.Gāzīsies gan, jo turpmākā dzīve Krievijā, iespējams, stipri atšķirsies no iepriekšējās, nodrošinātības un iespēju ziņā, tātad tie cilvēki, kas izceļos tagad, izceļo vienīgi labākas, ekonomiski labākas dzīves dēļ, nevis tāpēc, ka neapmierina Krievijas politiskā vara.

Atbildēt

Es

31.03.2022. 11:08

»

Jukums

Ukrainas diplomāti lūguši Polijai, Latvijai, Lietuvai un Igaunijai pilnībā slēgt sauszemes robežu ar Krieviju un Baltkrieviju...


Nepareizi. Ja tā rēķina, tad visā loģistikas un ražošanas ķēdītē joprojām ir tūkstošiem uzņēmumu, kuriem samaksājot, teiksim, par pienu, tu, viegli sajukušais, samaksā par lodēm, ar kurām tiek nošauti cilvēki. Pat nerunājot par neloģismiem, ka kaut kur kādam ir arī lodes cilvēku nesašaušanai vai nenošaušanai. Kara histērija tevi ir reāli nomocījusi.

Atbildēt

Jukums

31.03.2022. 10:45

Ukrainas diplomāti lūguši Polijai, Latvijai, Lietuvai un Igaunijai pilnībā slēgt sauszemes robežu ar Krieviju un Baltkrieviju.
Prasība ir loģiska un pamatota! Atgādināšu Ukrainas vēstnieka teikto - pērkot Krievijas preces, faktiski tiek samaksāts par lodēm, ar kurām tiek šauti un nošauti cilvēki Ukrainā, tajā skaitā arī pat bērni. Krievija ir apkaunojums visai pasaulei!

Atbildēt

Jukums

31.03.2022. 10:40

Es teiktu, ka ar savām izdarībām - no melošanas, draudēšanas, šantāžas līdz pat visu iespējamo noziegumu pastrādāšanai, Krievija sevi ir pienaglojusi pie pasaules lielākā kauna staba, kuru pati ir izveidojusi. Un, jebkurš cilvēks pasaulē redz Krieviju pie šī kauna staba. Un tā tas vēl būs uz ļoti daudzām paaudzēm - no tāda kauna, ko sev nodarījusi Krievija, atmazgāties nav iespējams!

Atbildēt

Jukums

31.03.2022. 10:35

»

sēlis

Šalīdzinot ar noziegumiem ko pastrādājuši Ukrainas fašisti,savas valsts iedzīvotāju bombardēšanu un apšaudi ar artilēriju 8 gadu garumā, kara gaitā piesedzoties ar civiliedzīvotājiem, šaujot kājās kara gūstekņiem līdz tie noasiņo, Krievija ir balta un pūkaina


Tev ir kādi fakti, kas apliecinātu tādus apgalvojumus?
Nekas nedod tiesības putiniskajai Krievijai iebrukt citā valstī Ukrainā un tur veikt visus iespējamos noziegumus!
Starp citu, par Krievijas melīgumu liecina arī tas, ka viņi nevar parādīt nevienu ēku, ko būtu sabombardējuši ukraiņi. Bet krievu okupanti iznīcina veselas pilsētas. Par to nāksies atbildēt. Gan pavēļu devējiem, gan to izpildītājiem, gan propagandistiem, gan krievu okupantu atbalstītājiem.

Atbildēt

Robežstabs

31.03.2022. 10:31

Vienīgais risinājuma ceļš ir tiesiskais, caur starptautisku okupācijas izvērtēšanu un nosodīšanu, okupācijas seku likvidēšanu, t.sk., simbolu noņemšanu. Velkot paralēles vēsturē, līdzīgi kā 1PK neatrisinātie jautājumi bruģēja ceļu 2PK, tā sagrūstot padomju sistēmai, līdz galam neatrisinātie 2PK jautājumi bruģē ceļu uz jaunu eskalāciju. Startautiskais nosodījums, tiesiskas sekas, nožēla ir vienīgais ceļš, kā to rāda Vācijas un Japānas piemērs.

Atbildēt

Robežstabs

31.03.2022. 10:22

Tas nav tikai identitātes jautājums un, ja identitāte ir okupācija, tad tas visu izsaka, - okupācijas monuments ir vienīgais leģitīmais, tiesiskais pamatojums, kāpēc krievu pasaule atrodas šeit, visiem pēdējiem 80 gadiem un garants nākotnē. Šis simbols palīdz tiesiski nostiprināt un atražot ruskijmir pasauli. Risinājums ir vienkāŗšs - izvēle, kādas valsts pilsonis tu esi!

Atbildēt

komunistam ļurbanovičam sveicieni

31.03.2022. 10:00

nacismu mēs neesam likvidējuši!!!!!!!!!!!!!!!!! 9 maijā varēs redzēt personālijas

Atbildēt

sēlis

31.03.2022. 09:45

»

Jukums

Atgādini, kurus noziegumus Krievija vēl nav pastrādājusi Ukrainā


Šalīdzinot ar noziegumiem ko pastrādājuši Ukrainas fašisti,savas valsts iedzīvotāju bombardēšanu un apšaudi ar artilēriju 8 gadu garumā, kara gaitā piesedzoties ar civiliedzīvotājiem, šaujot kājās kara gūstekņiem līdz tie noasiņo, Krievija ir balta un pūkaina!

Atbildēt

sēlis

31.03.2022. 09:40

»

>

Šis komentārs ir kriminālatbildība. Komentētājs zina, ka policija no PIETIEK nevar saņemt komentētāja datus, tādēļ arī šeit izpaužas. "Sēlim" vienkārši mīzlis ir par īsu, lai to pašu aplamo viedokli paustu Latvijā reģistrētā mājas lapā


> tu taču esi īsts komunists un reizē fašists, kuram pastāv tikai viens viedoklis, kas tam nepiekrīt ir spundējami cietumā vai nošaujami, kamēr sabiedrība neatbrīvosies no tādiem smerdeļiem kā tu, nekāda demokrātija nav iespējama!

Atbildēt

who is who

31.03.2022. 09:38

Notiek intensīva valsts izzagšana rusofobijas aizsegā!

Atbildēt

Fakti

31.03.2022. 09:13

»

sēlis

Krievijas apdiršanu un krievu uztaisīšanu par briesmoņiem, drīz neviens vairs neņems galvā , līdzīgi kā ar covid, cilvēki sāk saprast , ka viņiem nepārtraukti melo, Krievijai nebija citas izvēles, lai saglabātu savu suverenitāti, ASV un NATO politika ir kara izraisīšanas iemesls un tagad piegādājot ...


Skaldi un valdi. Kad divi ir izplūkušies un noasiņojuši, trešais var paņemt vēlamo un diktēt noteikumus. Kopš cilvēces/militāro konfliktu pirmssākumiem nekas lielos vilcienos nemainās, un galvenais ir tas, ka lielvalstīm pirmajā vietā vienmēr ir savas intetereses, pārējais ir piespēlēšana atkarībā no situācijas. Spilgts piemērs ir ASV un UK attiecības ar modžahediem Afganistānā PSRS armijas ienākšanas laikā. Pēc tam loma mainās vietām, tiklīdz vajag citu pieeju, bet galvenais ir tas, ka konflikti, kas notiek tālu prom no pašu robežām, bieži tiek menedžēti aukstasinīgāk un vienaldzīgāk.

Atbildēt

JA UKRAINA KRITĪS

31.03.2022. 08:57

PĒC 2-5 G MĒS...Č AVENU PUGO RADU SAPNIS PIEPILDĪSIES...........................

Atbildēt

meno

31.03.2022. 08:54

»

nemo

Līgo ar 9 maiju var salidzināt tik idiots, krieviem ir ar citi svetki kur čupoties , pankuku diena masļeņica un lieldienas utt


Gorbunovu noslatēt masļinicā būtu gods. Par nozieguma sastāvu- atveda no Jeļcina papīru, ka LV lolos un kops betona mostru, kaut Lietuva un Igaunija neko neuzņēmās. Gorbunova galva ... pakarama Doma laukumā visu apskatei. Komunists jau pie Jeļcina ēda no cionistu rokas. Nomucis mežā, tēlo projektētāju.

Atbildēt

>

31.03.2022. 08:37

»

sēlis

Krievijas apdiršanu un krievu uztaisīšanu par briesmoņiem, drīz neviens vairs neņems galvā , līdzīgi kā ar covid, cilvēki sāk saprast , ka viņiem nepārtraukti melo, Krievijai nebija citas izvēles, lai saglabātu savu suverenitāti, ASV un NATO politika ir kara izraisīšanas iemesls un tagad piegādājot ...


Šis komentārs ir kriminālatbildība. Komentētājs zina, ka policija no PIETIEK nevar saņemt komentētāja datus, tādēļ arī šeit izpaužas. "Sēlim" vienkārši mīzlis ir par īsu, lai to pašu aplamo viedokli paustu Latvijā reģistrētā mājas lapā.

Atbildēt

nemo

31.03.2022. 08:20

»

Gorbunovs nomucis mežā

Nav kas viņu soda to izdzimteni


Līgo ar 9 maiju var salidzināt tik idiots, krieviem ir ar citi svetki kur čupoties , pankuku diena masļeņica un lieldienas utt

Atbildēt

Moja

31.03.2022. 07:33

»

fakts

putina nākamais termiņš aiz restēm...


tvoja sobačij jazik nepoņimājet padla

Atbildēt

85

31.03.2022. 07:20

»

Tas ir bezjēdzīgi viss

Atrisinājums ir komecskolas katra gaumei...


Bērni nepielāgojas parazītiem, bērni, kā pamatdzīvotāji zin, ka notiek nekas, jo "kas" ( ļaunums ) tiek ņemts ārā no būšanas. Parazītmehānismam zūdot nebūtībā, "dialektikai" ir zudusi nozīme un jēga, tāpat kā komerc-visam, komerc-greznībai, parazītsa_biedrībai un tās virspretlikumīgiem mēģinājumiem ļaunpiedāvāt kaut kādus "strāvojumus" un tt un tā jo projām.

Atbildēt

sēlis

31.03.2022. 06:50

Krievijas apdiršanu un krievu uztaisīšanu par briesmoņiem, drīz neviens vairs neņems galvā , līdzīgi kā ar covid, cilvēki sāk saprast , ka viņiem nepārtraukti melo, Krievijai nebija citas izvēles, lai saglabātu savu suverenitāti, ASV un NATO politika ir kara izraisīšanas iemesls un tagad piegādājot ieročus Ukrainas fašistu valstij, tiek lieta degviela ugunī, ASV deģenerāti priecājas, kā slāvu tautas viena otru apkauj, bet nevajag priecāties, kā Dievs saka , dots devējam atdodas!

Atbildēt

māra

31.03.2022. 06:25

Vai sorosītu pederastiem un naciķiem nav apnicis ņemties ar Krieviju? Būtu vairāk interesējušies par savu valsti, kas ES deģenerātu un vietējo pamuļķu politikas rezultātā drīz kļūs par īstu nabagmāju!

Atbildēt

fakts

31.03.2022. 05:15

»

Bezmaksas ārsts

Īsi no jurista viedokļa par Hāgu un tribunāliem


putina nākamais termiņš aiz restēm
Уголовный кодекс Российской Федерации

Раздел XII. Преступления против мира и безопасности человечества
Глава 34. Преступления против мира и безопасности человечества


Статья 353. Планирование, подготовка, развязывание или ведение агрессивной войны
1. Планирование, подготовка или развязывание агрессивной войны -
наказываются лишением свободы на срок от семи до пятнадцати лет.
2. Ведение агрессивной войны -
наказывается лишением свободы на срок от десяти до двадцати лет.

Atbildēt

Sagraus Krieviju

31.03.2022. 05:03

»

jaajaa

...šoreiz pareizi saka valdība...valstij vārds ir jātur (iespēju robežās, protams)...Putins nepildīja Krievijas solījumus par Ukrainas teritoriju...kas no tā ir sanācis, labi redzams


un komunistu kupraiņa Gorbunova papīru no Jeļcina par pieminekļa lološanu un uzturēšanu varēs uz nagliņas uzkārt. Žēl, ka Gorbunovs nosprāgs, nesaņēmis beisbola nūjas slavinājumu.

Atbildēt

Pareizi!

31.03.2022. 04:59

»

Vislabākā tiesa

Tepat un tūlīt un ar to kas pie rokas. Viss pārējais ir blefs un noziedzības attaisnošana. Jo vairāk sazadzies, jo vieglāks ceļš uz attaisnošanu


Informācijas ieguve nelegālos ceļos. Noziedzīgo amatpersonu sodīšana - tiesnešu, prokuroru, policistu, pašvaldību izdiotu- korumpantu nelegālis iepirkumos, tistarp KNAB amatpersonu sodīšana par atrakstīšanos. Nakts un beisbola nūja.. ģimenes locekļu “sāpināšana” ar norādi...negadījumu regularitāte.. te un tulīt..

Atbildēt

Tas ir bezjēdzīgi viss

31.03.2022. 04:55

»

85

Protams, ar rusofobiju var, un, iespējams, ka arī radīsies jēga "cīnīties", bet pašpasludinātajam feministam Konstantinovam ( tipisks kaitniekpsiholoģijas sērgas pludinātājs masām ) jādomā kā cīnīties ar ļaunuma sērgu sevī, jo, ja tā nav dabīgas izcelsmes, būs kaut kā jādzīvo...


Atrisinājums ir komecskolas katra gaumei.

Valsts pozitīvu risinājumu izglītībā bērniem veido sabiedriskie strāvojumi, kuri zin, ko grib. Dialektikas pretrunas būs vienmēr. Tendence ir sagraut izglītību vispār. Sašķelt apdāvināto plūsmu no muļķu plūsmas. Dot muļķiem vuslabāko ir izšķērdība. Neatkarība ir greznība. Bērni pielāgojas. Jo vislabāk saprot, ka nezin, kas būs, ko piedāvās apmācītie muļķi un noderīgie idioti augstos amatos.

Atbildēt

Elza Zaķis

31.03.2022. 01:36

divatā saskribelējāt komentārus un tagad paši priecājaties :D zirgam jāsmejas, pie kājas visi tie minējumi un sveces pārgudrā vemšana. Nojauks to sūdu un miers

Atbildēt

85

31.03.2022. 00:22

»

Kā cīnīties ar rusofobiju šīs valsts sabiedrībā?

Kā cīnīties ar rusofobiju bērnu (un - ne tikai bērnu!) vidū...


Protams, ar rusofobiju var, un, iespējams, ka arī radīsies jēga "cīnīties", bet pašpasludinātajam feministam Konstantinovam ( tipisks kaitniekpsiholoģijas sērgas pludinātājs masām ) jādomā kā cīnīties ar ļaunuma sērgu sevī, jo, ja tā nav dabīgas izcelsmes, būs kaut kā jādzīvo.
Bērni NAV dēmonkrātijas sa_biedrības daļa.
Divas pilsētas savā starpā nekaro - tā NAV norma.
"Skolās agresija starp skolēniem ir diezgan nekontrolēta" - vai tu (iz)vēlies kontrolēt agresiju? Ja jā, tad "kas" (konkrēti) tev liek izdarīt šādu izvēli?
Nebūtībā zūdošā parazītmehānisma ļaunpiedāvātie "saasinātie" "grūtie laiki", "etniskās problēmas", "upuru" lomu normalizēšanas, "uzvedības" programmēšana un tmldz fonu lipināšana bērniem nav pieņemama norma.
Varbūt problēmas nedabīgi iedīgļi sākās Krievijā (?), tās realizētās iz_glītības reformas pirms cik tur (~100 gadiem?) pēc, apvienojot (ar ļaunmērķi šķelt) abu dzimumu kopā "mācīšanos" (pamatdzīvotāju cilvēku bērnu, piespiedu koncentrēšanu parazītmehānisma organizētās debilizācijas nometnēs jeb t.s. "skolās", ar mērķi piesārņot to apziņas ar parazītprogrammām, lai virspretlikumīgi manipulētu ar bērnu dabīgo vēļu un potenciālu radītājdarbības augsmēm, vesela, kā neparazitāra, sociuma kolektīvajā sapratnē), tika jaukts cilvēku laimīgām un veselīgām dzīvildzēm labvēlīgs modelis, kā rezultātā tika iebojāta jēgas uzbūve.
Jautājums Krievu Pasaulei - "Kas" (konkrēti) lika jums realizēt šādu modeli un kādi nodomi šajā sakarā par "mūsdienām"?

Bērniem jāprasa, ko domāji rakstīdams, ka "... jo tās likmes ir pārāk augstas". Spēlē kaut kādu spēli?


Atbildēt

Vislabākā tiesa

30.03.2022. 23:01

»

Bezmaksas ārsts

Īsi no jurista viedokļa par Hāgu un tribunāliem


Tepat un tūlīt un ar to kas pie rokas. Viss pārējais ir blefs un noziedzības attaisnošana. Jo vairāk sazadzies, jo vieglāks ceļš uz attaisnošanu.

Atbildēt

Līķu Vaira

30.03.2022. 22:01

»

Bet Līķu Vaira apčurājusies aizskrēja pie

urlas uz Šveices namiņu. Sarunas joprojām noslepenotas


Draugi! Dāmas un kungi! Ekselences! Masoni! Klīniskie 13. Saeimas deputāti!

Es saskatījos ar savu dzīvesbiedru Imantu Līķi un abi viens otram noteicām, izbrīnīti notikumu Ukrainā kontekstā: “Vai tiešām mums būs jābēg atpakaļ uz Kanādu?”


“Man kā vecai kanādietei ir milzīgs kauns stāvēt malā - baudīt, saprotiet, visas tās privilēģijas te, Latvijā, saprotiet, kas man pienākas, kā ziniet, birojs, sekretāre, kalpotāji, limuzīns, ceļojumi, grozīšanās augstu personu saietos, manikīrs, pedikīrs, vaksācija galu galā... izmeklēti ēdieni un dzērieni, spoguļošanās mediju gaismā, savu domu izplatīšana bez cenzūras.. tas viss par valsts naudu un noraudzīties, kā viņi tur Ukrainā izmisīgi cīnās! Tas mani kremt, un tas mani grauž. Es arī saprotu to, ka pasaule negrib izraisītu kodolkaru. No tā labuma nebūs nevienam,” pauž leģendām apvītā politiķe.

“Lai arī savulaik mani kā prezidenti daudzi nosodīja, ka ar prezidenta lidmašīnu lidinājos vairāk pa pasauli, nekā biju Latvijā, es varu mierīgi teikt, ka tas darbs bija smags - visas tās runas no augstām tribīnēm svešās mēlēs, balles, rauti, Rītiņa dārgās kūkas brokastīs...visa tā Bondara uzraudzītā svīta, kur katrs pēc vārda jāatceras..un šobrīd redzam rezultātu - Latviju es ievilku NATO un varu justies drošībā.”

Kā uzskata eksprezidente, tad tie pazemojumi un rupjības, kas jādzird no Latvijas tautas latviešiem .. tas viņai tagad uzkurina pretestības garu.

“Kad iedomājos, ka man vajadzētu noslēpties kādos krūmos, nepaspējot aizlaisties uz Kanādu, tad man kļūst milzīgs kauns!”, bilst Līķu Vaira, kas, varonīgi pretojoties valsts birokrātijai, jau laikus izkaroja sev un saviem mīļajiem kapuvietas ar adresi LR, Rīga, Mežakapi. Viņa klāsta :”Tad vai nu Kanāda, vai Mažakapi, saprotiet!”

“Daudzi brīnās, bet domāju, ukraiņiem arī padomju laiku propaganda bija atstājusi savas pēdas,” tā Līķu Vaira.

Ja vēlies ar savu artavu palīdzēt varonīgajai ukraiņu tautai cīņā pērt agresoru, iegādājies žurnāla "Kas Jauns" šīs nedēļas numuru! "Kas Jauns" šonedēļ nāk klajā ar saturu, kas veltīts tikai un vienīgi Ukrainā notiekošajam, turklāt ieņēmumi no eksemplāru pārdošanas tiks veltīti šai valstij, kas šobrīd karo ar okupantiem.

Vai esi apzinīgs un saproti, ka karš pret Krieviju ir mūsu nākotne! Iesniedz dokumentus un dodies uz Ukrainu pats!

Atbildēt

Bet Līķu Vaira apčurājusies aizskrēja pie

30.03.2022. 22:01

»

Maita Gorbunovs no Jeļcina atveda papīru

ar jo apņemas Latvijas valsts kopt uolot okupācijas pieminekli. V sarķire etu padlu zamoču


urlas uz Šveices namiņu. Sarunas joprojām noslepenotas!!!!

Atbildēt

paga paga

30.03.2022. 21:21

Bet redz, valdība jau saka, ka šo pieminekli nemaz vienpusēji nevar nojaukt, jo esot saistības ar Krieviju! Tikai, ja pati Krievija un Putins piekritīs, tad varēs! Izrādās, ka kaut kādas 1994. gadā noslēgtās saistības ir MŪŽĪGAS! Visām saistībām ir termiņš un tās kaut kad beidzas, bet Latvijas valdība saka, ka tās ir uz mūžiem! Tāda mums valdība.

Atbildēt

Neveiktā deokupācija

30.03.2022. 20:43

»

Kā cīnīties ar rusofobiju šīs valsts sabiedrībā?

Kā cīnīties ar rusofobiju bērnu (un - ne tikai bērnu!) vidū...


krievs nav nacionalitāte un okupants nav tautība. Tā kā ne par kādu nacionāla naidu kurināšanu nevar būt ne runas. Tas ir tiesiskuma jautājums, kāpēc kara noziedznieki-svešas valsts pilsoņi, ilgstoši atrodas Latvijas teritorijā ?

Atbildēt

valdis

30.03.2022. 20:30

Visi aizliegumi ir vērsti uz vēl lielāku sabiedrības šķelšanu.Valstij jāveido tāda politika,lai pēc iespējas vairāk būtu valstij lojālu iedzīvotāju.

Atbildēt

Kā cīnīties ar rusofobiju šīs valsts sabiedrībā?

30.03.2022. 19:53

»

Asais

Sen tos krievu klaunus ar visu monstru un pašu izfantazēto uzvaru bija jāpadzen. Nebija nekādas uzvaras, tikai niķīgo smerdeli staļinu un viņa brūkošo valsti ASV izglāba no drošas bojāejas, tad ar zemu noliektām galvām pateicībā amerikāņiem arī sviniet nevis aurojiet kā lopi pirms kaušanas...


Kā cīnīties ar rusofobiju bērnu (un - ne tikai bērnu!) vidū?
( apollo.lv, 19.03.2022.)

Kopš Krievijas realizētās speciālās militārās operācijas un karadarbības sākuma Ukrainā no jauna uzvirmojuši etnisko atšķirību jautājumi arī pie mums, Latvijā. Piemēram, vietnē "Twitter" lietotājus bažīgus darīja kāds ieraksts par situāciju skolā - bērns atsakās sēsties blakus krievu valodā runājošam zēnam. Bērnu un pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs apstiprina, ka krīzes apstākļos "ārā lien" iepriekš mazāk manītas vai piemirstas problēmas, un skaidro, kā cīnīties ar rusofobiju - nu jau pat bērnu lokā.

Kaut jaunā paaudze nav piedzīvojusi padomju laikus un pēc idejas tādam failam kā rusofobija nemaz nebūtu jābūt, arvien jūtams, ka arī jaunieši un pat mazi bērni izrāda nepatiku pret sev "svešo". Konstantinovs skaidro, ka spriedzes situācijās šo problēmu uzpeldēšana no jauna nav nekas neparasts.

"Mierīgos laikos var dzīvot kopā ļoti dažādi cilvēki, bet saasinātos laikos dažādības sāk "līst laukā" un traucēt. Un jāņem vērā, ka tā atšķirības zīme nav obligāti nacionalitāte. Latvijā, saprotams, ir šīs te dažādās etniskās grupas, un tā ir tā galvenā atšķirība, kas kļūst manāma grūtos laikos, bet tas var būt arī jebkas cits. Jo īpaši bērnu vidū - mobings pārsvarā vienmēr tiek realizēts pret tiem, kuri ir citādāki nekā lielākā daļa.

Ja pieaugušie to nekontrolē vai pat atbalsta, bērnu vidū ļoti ātri var izveidoties plaisas, dalījumi - vai nu visi pret vienu, vai divas grupas. To pierāda daudz jautājumu - kurā mājā tu dzīvo, kurā rajonā dzīvo, kurā klubā tu trenējies vai kādu mūziku klausies? Jebkura atšķirības zīme var kļūt par iemeslu sadalīties. Etniskais jautājums, protams, ir kļuvis par dabisku robežu," stāsta speciālists.

Konstantinovs atzīmē, ka upurim nav pat obligāti jābūt mazākumā. "Arī divas pilsētas savā starpā var karot, piemēram. Bet, runājot par situāciju Latvijā un konkrēto gadījumu skolā, jāņem vērā, ka te atspoguļojas pieaugušo problēmas. Pieaugušo vidū nav atrisināts etniskais jautājums - nav atrisināts tas, kā sadzīvot.

Protams, jo īpaši tagad, saasinoties situācijai Ukrainā, tas tiek apspriests arī mājās, pieaugušie neklusē - latvieši izsakās par krieviem, krievi par latviešiem - un saprotams, šis konflikts pārnesas uz bērniem. Šis konflikts pārnesas uz bērniem, viņi to reflektē un atspoguļo. Bērni nav no sabiedrības atrauta daļa, viņi atspoguļo to pašu sabiezušo problēmu, kas dzīvo pieaugušo vidū," skaidro Konstantinovs.

Lai šo izskaustu, speciālists uzsver, ka primāri jātiek galā pašiem, līdz varam sagaidīt pozitīvas pārmaiņas bērnu vidū. "Tā situācija šobrīd ir ļoti sarežģīta, jo nav skaidrības, kā tad mēs, pieaugušie, savā sabiedrībā turpmāk risināsim šo jautājumu. Kas notiks, kā saliedēsim vai nesaliedēsim sabiedrību, kā veidosim attiecības ar krievvalodīgo kopienu? Arī izteikumi sabiedrībā ir ļoti atšķirīgi. Vispirms jātiek galā pašiem. Ir diezgan nejēdzīgi un pat nereāli kaut ko gaidīt no bērniem, kamēr pieaugušie nav vienojušies.

Šeit atspoguļojas tā lielā problēma ar mobingu Latvijā kā tāda. Skolās agresija starp skolēniem ir diezgan nekontrolēta. Līdz ar to tas šobrīd uzplaukst un iezīmējas vēl vairāk, un vēl vairāk iezīmējas mūsu negatavība tikt ar to galā. Skolās nav ne resursu, ne speciālistu, kuri varētu tikt galā ar šīm vardarbīgajām attiecībām. Šī problēma ir bijusi hroniska un nu kļūst ļoti redzama," pauž bērnu un pusaudžu psihoterapeits. Taujāts par to, kurš atbildīgs par skolās notiekošo vardarbību, Konstantinovs pauž stingru pārliecību, ka "skolā atbildīga ir pati skola, un tur nekādu ceļu apkārt nav".

"No vienas puses - jā, bērni skolā atspoguļo sabiedrības attieksmi. No otras puses, skola ir tā vide, kurā bērniem ir raksturīgi izturēties citādi. Bērniem ir dabiski, pat ja mājās ir lieli konflikti, skolā uzvesties pēc skolas noteikumiem. Mājās viņi var uzvesties vienā veidā, skolā pavisam citādi. Ja skolā šādas problēmas pastāv, ir skaidrs, ka tur nav ieviesta pietiekami laba "uzvedības vadība" - ir skaidrs, ka bērni nav apmācīti uzvesties un viņiem nav pietiekama kontrole. Ir ļoti daudz skolu Latvijā, kurās tā ir.

Turklāt Latvijā ir lielākais skolotāju - sieviešu īpatsvars visā Eiropas Savienībā, kas nozīmē, ka ir daudz grūtāk kontrolēt zēnus. Viņiem ir tendence izpaust savu agresiju, ja pretī nav vīriešu figūras. Tajā vecumā tas ir ļoti svarīgi. Otra lieta, skolās tam nepievērš uzmanību - tie ir tikai daži atsevišķi piemēri, kur skolā mācītu bērniem uzvedību un kur šim jautājumam būtu laba pieeja."

Un speciālists atzīmē, ka šķietami nesavienojamo savienot nemaz nav tik neiespējami. "Ir ļoti dažādi piemēri pasaulē - ir valstis, kurās ir ļoti dažādas skolas, ir tādas, kur ir līdzīgas. Te ir jautājums par konkrēto skolu, nevis sistēmu kopumā. Vienmēr ir jautājums par speciālistiem skolā, cik viņi ir spēcīgi un kāda ir iekšējā vide. Pat, piemēram, Amerikas nabadzīgākajā melnādaino rajonā var veidot ļoti drošas un labas skolas, kamēr arī pie labākajiem apstākļiem un lielām finansiālām iespējām var izveidot sliktu skolu, kurā būs problēmas ar bērnu uzvedību.

Te pierādās, ka mēs nedomājam pietiekami par šo jautājumu - mēs domājam par skolu kā vietu, kur bērni jādzen un kaut kas jādabū galvā, un kādā valodā to darīt, bet - kāda ir tā vide? Ja vide ir nelabvēlīga, arī labu skolu absolvējuši bērni izaugs agresīvi un neapmierināti," viņš stāsta. Konstantinovs ir drošs, ka "katra ģimene runās saskaņā ar savām vērtībām, tāpēc labākā lieta, ko vecākiem teikt, ir mudināt bērnu skolā uzvesties, kā tur no viņa tiek gaidīts un, galvenais, nesēt naidu pret skolas vadlīnijām." Viņš stāsta, ka upuri, kuri nopietni cieš no citu pāridarījuma, skolās ir visu laiku, un nav būtiski, kāds ir iemesls - pieaugušajiem ir jāiesaistās.

"Ja bērns ir kļuvis par upuri, viņam vajadzētu uzmeklēt kādu pieaugušo, ar ko par to runāt un kurš par viņu iestāsies. Bet, godīgi sakot, mums tā pieredze Latvijas skolās ar šo ir slikta - ne vienmēr pieaugušie ir uzdevumu augstumos. Tā ir viņu atbildība. Lielākais klupšanas akmens ir nepietiekamā izglītotība - viņi nesaprot vardarbības nozīmi, nezina, cik tā var būt kaitīga. Otrs, negrib noņemties, visi tomēr ir "nokārušies". Un trešais - stigma - ja kaut kas tiks atklāts, par skolu tiks izplatīta slikta informācija.

Daudzi baidās no šīs sliktās reputācijas, kaut gan tam būtu jāstrādā uz otru pusi - tas taču ir pozitīvi, ja skola iesaistās un risina problēmu. Kā arī nav skaidras sistēmas un vadlīniju par to, kā rīkoties. Arī vecākiem ieteiktu negaidīt un rīkoties pēc iespējas ātri, un būt uzstājīgiem. Bērniem ir svarīgi justies vecāku aizstāvētam. Pirmais, ko vecāki var darīt, ir doties pie klases audzinātāja, skolas vadības un, ja tas rezultātus nedod, vērsties institūcijās vai nevalstiskās organizācijās.

Faktu, ka par bērnu ņirgājas, bez ievērības atstāt nedrīkst, jo viņam ir milzīgi psihiskās un fiziskās veselības riski. Vecākiem ir obligāti jāaizstāv, jo tās likmes ir pārāk augstas. Es zinu, ka reizēm tas nav viegli un var likties, ka situāciju var tikai sarežģīt un bērnam ikdienu sabojāt vēl vairāk, bet no visas pieredzes Latvijā un pasaulē mēs redzam, ka šādas situācijas pašas bez sekām neatrisinās, bet tās, kurās neviens nav iesaistījies, beidzas ar nopietnākām sekām," skaidro Konstantinovs.

Atbildēt

kas arī bija jāpierāda

30.03.2022. 19:49

»

Filozofs vai tomēr Latvijas ienaidnieks

Šis ir laiks, kad filozofēšanai līdz tam, kad uzmet bumbu uz galvas, nav nedz laika, nedz morālas dimensijas. Jāsaka skaidri: Putina Krievija publiski un vairākkārt ir draudējusi uzmest ātombumbu uz Baltijas valstīm, bet baigais filozofs (partiesībā pedarastu un Kremļa sūkātājs, tāds žurku lamatu fabrikas...


muļķuzemē turpinās kolektīvās šizofrēniskās psihozes pandēmija.

Apstulbinošas un totāli masīvas lumpenpropagandas zombētāji un nozombētie ekstāzē lauž cilvēkus, ļaužu un tautu dzīves un likteņus, līdzšinējās Cilvēces Pamatvērtības - kā balagāna publika izļurkātus krēslus - un izkārna izskaloto smadzeņu(?) atliekas publiskajā telpā.

Patiesībā - no (m)alas tas viss izskatās kā vienlaikus max. nožēlojama un min. uzjautrinoša traģikomēdija, pie tam tradicionāli aumež slikti iestudēta un atbilstoši draņķīgi izspēlēta. Tāpēc (arī) šis necilvēcīgi prastais un truli nezvērīgi iznīcinošais lumpenbalagāns sen jau sācis apnikt un tas vairs nav pat smieklīgi.

Atbildēt

nevem naidu - izvemsi Dvēseli!

30.03.2022. 19:45

»

jaajaa

...šogad pasēdēsiet mājās 9.maijā, nekas slikts nenotiks...un napārdzīvo...pieminekli nost nejauks, nu vismaz pagaidām...Latvijas valsts kādreiz ir devusi vārdu, un to turēs


tev skauž? Lai taču katrs svin to, ko viņš grib svinēt.

BET!!!

Tiklīdz vieni pašnominēti "pareizĀKie" (ne)svinētāji sāk norādīt vai pat kategoriski pieprasīt visiem citiem, ko / kā / kāpēc "pareizĀK" (ne)svinēt (vai vispār "pareizĀK" (ne)dzīvot jebkādā izpausmē / izpratnē), tā - neizbēgami nākas rēķināties ar vismaz tieši proporcionālām konsekvencēm jeb SEKĀM.

TĀPĒC - kaut ko tik galēji glupu var atļauties tikai tādi bezcerīgi glupiķi, kas to arī atļaujas, par (visbiežāk) neatgriezenisku postu sev (pirmkārt un galvenokārt), kā arī citiem Normāliem Cilvēkiem.

Slava Cilvēcībai!
VISIEM Normāliem Cilvēkiem slava!

Atbildēt

Jupis

30.03.2022. 19:00

Kungs jauc okupantu ideologu upurus-oktobrēnus,pionierus,komjauniešus kopā ar šo bērnu okupantu ideoloģijas organizātoriem,kuri atbilst okupantu pakalpiņu statusam-komjaunatnes un kompartijas nomeklatūra-visi šie priedīši,īvāni,bondari,reiri un daudzi,daudzi citi neatkarīgās valsts pamatos iemontētās laika bumbas,kuras laiku pa laika uzsprāgst ar nelabu smaku,gariem kriminālprocesiem,bet gaisa maitāšana notiek arī daudz rafinetāk ar dīvainiem likumiem,to izpildijumiem.Vēl ilgi šī nomeklatūra,čekas aģenti maitās gaisu,runās pareizus vārdus galīgi nesaderīgus ar darbību okupācijas periodā.Tādēļ vienmēr der uzzināt katra politiķa,varas vīra sadarbību ar okupācijas režïmu.Sevišķi jāuzmana bijušo okupantu ideologu darbība,kura var izvērsties valsts katastrofā pie Ukrainas varianta.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: