Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kamēr valsts akciju sabiedrības Latvenergo valde joprojām ir pārdomās par to, kā izvairīties no atbilžu sniegšanas par šogad – energokrīzes apstākļos – uzņēmuma vadības „vajadzībām” iegādātām divām luksus klases apvidus automašīnām Volvo XC 90, kuru cena sākas no 70 tūkstošiem eiro, jautājumi par šāda izšķērdīga pirkuma vajadzīgumu ir uzdoti arī Latvenergo padomei. Uzdotie jautājumi ir šādi:

1) vai AS Latvenergo padome ir bijusi informēta par šo automašīnu iegādi 2022. gadā un vēl vienas šādas automašīnas iegādi 2021. gadā?

2) ja jā, vai AS Latvenergo padome ir atbalstījusi šādu luksus automašīnu iegādi / nav pret to iebildusi?

3) ja nē, ar ko skaidrojams tas, ka AS Latvenergo padome nav bijusi informēta par šādu izšķērdīgu pirkumu enerģētiskās krīzes apstākļos?

4) vai AS Latvenergo padome ir izstrādājusi vadlīnijas uzņēmuma iepirkumiem enerģētiskās krīzes apstākļos atbilstoši labas pārvaldības principiem vai līdzīgu dokumentu?

5) ja jā, nododiet šo dokumentu manā rīcībā. Ja nē, sniedziet skaidrojumu, kāpēc AS Latvenergo padome nav pievērsusies šādiem jautājumiem? Tāpat sniedziet pārskatu par AS Latvenergo padomes paveikto 2022. gadā enerģētiskās krīzes apstākļos.

Kā jau informēts, pagaidām Mārtiņa Čakstes (attēlā) vadītā AS Latvenergo valde ir paziņojusi tikai to, ka tā rīkojoties saimnieciski un apdomīgi, bet ne uz vienu konkrētu jautājumu par dārgo pirkumu nav vēlējusies atbildēt.

Novērtē šo rakstu:

102
3