Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušā ekonomikas ministra, pašreizējā partijas Vienotība ģenerālsekretāra Arta Kampara pirms pieciem gadiem publiski izteiktais apgalvojums, ka Vācijā esot gaidāms ārkārtīgi niecīgs latviešu viesstrādnieku skaits, ir izrādījies bleķis, - oficiālie dati rāda, ka pagājušā gada beigās Vācijā dzīvojuši jau vairāk nekā 30 tūkstoši Latvijas valstspiederīgo.

Kampars Vācijas laikraksta Frankfurter Allgemeine Zeitung interneta versijā publicētā intervijā 2011. gada aprīlī bija gan par ceturto daļu palielinājis Latvijas iedzīvotāju vidējo mēnešalgu, gan arī apgalvojis, ka peļņā uz Vāciju došoties ne vairāk kā 2500 cilvēku no Latvijas un ka Vācijā esot gaidāms ārkārtīgi niecīgs latviešu viesstrādnieku skaits.

"Vāciešiem nav pamata baidīties no latviešiem. Uzņēmēji Latvijā, tāpat kā Vācijas uzņēmēji, žēlojas, ka viņi bieži nevar atrast kvalificētus darbiniekus. Mums cilvēki jāapmāca labāk, un tā ir visā Eiropā. Mēs esam vienisprātis ar Vācijas Darba ministrijas prognozi, ka gada laikā uz Vāciju no visām astoņām Eiropas Savienības valstīm emigrēs ne vairāk kā 100 000 cilvēku un no Latvijas iebraukt gribēs tikai 1000 līdz 2500 cilvēku. Turklāt imigranti pēc dažiem gadiem bieži atgriežas atpakaļ, un tad viņi ir labāk izglītoti nekā pirms tam," Vācijas izdevumam apgalvoja ekonomikas ministrs.

Taču nu šis apgalvojums ir izrādījies bleķis, - kā liecina Vācijas imigrācijas dienestu oficiālie dati, pagājušā gada beigās Vācijā ir dzīvojuši jau 30 157 Latvijas valstspiederīgie, turklāt tikai gada laikā viņu daudzums ir pieaudzis par faktiski tādu cilvēku skaitu, kādu Kampars prognozēja kā kopējo Latvijas viesstrādnieku skaitu Latvijā.

Pietiek pagaidām nav izdevies saņemt kādu komentāru no Kampara, kurš no publiskās politikas bija spiests atvadīties pēc mediju atklājumiem saistībā ar viņa spējām naudu iegūt „no tumbočkas”. Pašlaik viņš šo talantu dēļ tiek augsti vērtēts kā Vienotības ģenerālsekretārs.

Novērtē šo rakstu:

0
0