Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

This you? (Uzreiz atvainojos par to, ka ne pārāk diplomātiski...) Redzēju, ka raksts ir populārs, jo vairāki draugi FB to šēroja. Pateikšu dažus vārdus. Statistika un šērošana FB viennozīmīgi parāda, ka sabiedrības garīgi ideoloģiskais piedāvājums satiek garīgi ideoloģisko pieprasījumu. Un tagad paņemam piedāvājumu un ģeniālo rakstu, kas sākas ar vārdiem: "Jau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot." Un tagad pastāstīšu banālu stāstu.

Esmu bijusi Latvijas Luterāņu sieviešu teoloģu apvienības mājas lapas redaktore kopš 2013. gada 1. marta - teju 8 gadus. Esmu bijusi lietas kursā par to, kas notiek un noticis ar luterāņu sievietēm, kuras ordinēja par mācītājām tad, kad tas vēl tika "atļauts" - no 1975. gada līdz 1993. gadam.

Kad Jānis Vanags kļuva par arhibīskapu LELB, viņš kancelēja i sievietes mācītājas, aizsūtot Sarmīti Fišeri bezgalīgajā atvaļinājumā, i citas mācītājas, kas palika bez darba, kalpošanas, no kurām liela daļa emigrēja uz ārzemēm un šobrīd veido to "liberālo" ārzemju latviešu luterāņu baznīcu, i diakones sievietes, kuras bija jau ordinētas par diakonēm un, "kancelējoties" visam, palika gaisā, i evaņģēlistes, kuras minētais kungs izspieda no kalpošanas draudzēs, i teoloģes studentes, kas tobrīd studēja atjaunotajā LU Teoloģijas fakultātē un plānoja kalpot Latvijas draudzēs.

Šī te apvienība, kurā esmu darbojusies jau 8 gadus, sūtīja vēstules, aicināja uz teoloģisko dialogu, studijām, diskusijām, ieskaitot publiskus pasākumus utt. Guess what? A nekas. Klusums. Jo šīs sievietes teoloģes vienkārši tika nokancelētas viņu pašu baznīcā, konfesijā. Interesanti, vai ne? Piedodiet, tālāk par šo pirmo teikumu par kancelēšanas kultūru es netiku. Jēzus savulaik sacīja, ka ja kāds grib vilkt skabargas no citiem, lai izvelk baļķi no savas acs. Kancelēšanas kultūra luterāņu baznīcā attiecībā uz sievietēm ir dominējusi kopš 1993. gada.

Mājas lapā, ko es administrēju 8 gadus, jūs neatradīsiet nevienu ierakstu par to, ka šo 8 gadu laikā būtu noticis jebkāds dialogs starp LELB arhibīskapu un sievietēm teoloģēm. Tas ir tādēļ, ka viņas tika gluži vienkārši kancelētas. Nesen soctīklos iegājies jauns termins angļu valodā - THIS YOU? Gribētu šo jautājumu adresēt ieraksta autoram - This you?

Un, jā, tajā pašā mājas lapā esmu nogriezusi nost komentēšanas iespēju, tāpēc tagad mājas lapa vairs nav tik populāra. Kādēļ es to darīju? Tādēļ, ka LELB arhibīskapa sekotāji, kuru vidū bija semināristi un mācītāji, nāca uz lapu izspļaut savu naidu pret sievietēm, saucot sievietes teoloģes un mācītājas par cūkām, ma*kām un vēl visādos epitetos. Man apnika dzēst naida runu, un es kancelēju komentēšanas iespēju..

Kancelēšanas kultūra ir bijusi arī naida kultūra un uz dzimumu vērsta verbālā vardarbība. Mans jautājums - This you? Turpinām visi ķemmēt aliekspresī nopirktos eņģeļa spārnus.

Novērtē šo rakstu:

13
31