Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Tas ir mīts, ka "radošā inteliģence" ir kāds vienots, monolīts organisms, kas spēj saliedēties un kaut ko būtiski ietekmēt. Patiesībā tā dēvētā radošā inteliģence ir ļoti dažādi, visplašākā spektra personības, kas cenšas izdzīvot, kā nu katrs māk, tieši tāpat kā jebkurš Latvijas iedzīvotājs.

Politiskā elite viņus reizēm cenšas izmantot, piejaucēt, piebarot, iebarot. Dažs ļaujas, dažs pasūta viņus uz vienu vietu, - kā nu katrs spēj vai var atļauties.

Bet iedomāties, ka šī cilvēku grupa kopumā ir politiski ietekmīga un spēj kaut ko būtiski mainīt, - tas diemžēl ir mīts. Un tas nav tikai Latvijas fenomens, - arī citur Eiropā intelektuāļus sen neviens īpaši neņem vērā. (Lasiet Tonija Džada grāmatas, tur par to rakstīts plašāk.)

Latvijas fenomens ir tas, ka valdošajā elitē jau gadiem ilgi varu kontrolē diezgan agresīva, manipulatīvi spējīga, bet intelektuāli aprobežota grupa, kas sen zaudējusi saikni ar realitāti. Jā, esmu klātienē vairākas reizes runājis ar to pašu Reiru. Jā, ir bijusi iespēja vērot viņu dažādās sapulcēs, pasākumos. Jā - intelekts viņu nav izkropļojis. Bet ONG Vienotība sponsoriem viņš ir izdevīgs un tāpēc bija un ir pie varas. Viss stāsts. Un par to radošo inteliģenci - esmu dzirdējis, kā viņš atklāti pasaka – „da varat par mani runāt, ko gribat, man tas dziļi pie pakaļas”.

Patiesības ministrijas propagandas aparāts - piejaucēti mediji, specdienesti izdarīs savu darbu, un ONG Vienotība turpinās kontrolēt faktisko varu. Mutējot un mainoties formējumos - Jaunais Laiks > Vienotība > Jaunā Vienotība > A/Par > JKP, utt. Vienus mākslīgi radot, citus piejaucējot, pakļaujot - komunistu skolas polittehnologi savu darbu prot. Tā darbojas dekoratīvā demokrātija. Banānu republikās bez banāniem.

Pat Baltkrievijā cilvēki iziet ielās, saprotot, ka Lukašenko viņus čakarē. Latvijā ONG Vienotība, A/Par mierīgi piesmej Satversmes (Konstitūcijas - valsts pamatlikuma) garu un būtību, un visi izvēlas paklusēt. Jo alternatīvas ir vēl pretīgākas - tikpat zaglīgi kremlēni vai neadekvāts narciss ar sektantisku apmātu pūli.

Radošās inteliģences jeb intelektuāļu problēma ir tā, ka viņiem dubļu cīņās nav tāda rūdījuma kā cūkām.

Novērtē šo rakstu:

51
10