Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vairāki Pietiek lasītāji jautā - kāpēc "piesienaties" žurnāla Ir izdevējiem, kuri eiro gaidās paklusām nedaudz - par 10% - palielinājuši žurnāla cenu līdz summai, kas līdzvērtīga 1,49 eiro, ja Swedbank daudzu savu pakalpojumu cenas pat pieckāršojusi? Publicējam Swedbank skaidrojumu:

"No 2013.gada 1. jūlija Swedbank ieviesa jaunu pakalpojumu cenrādi (par to klientus informējot 2 mēnešus iepriekš):

- tas veidots jaunā formātā un vienuviet ļauj uzzināt, kuros bankas kanālos pakalpojums ir pieejams, kā arī izvēlēties sev izdevīgāko pakalpojuma saņemšanas veidu; (piemēram, http://www.swedbank.lv/cenradis/skaidras_naudas_darijumi)

- atsevišķiem pakalpojumiem filiālēs, kuriem ir pieejama izdevīgāka vai bezmaksas pašapkalpošanās alternatīva – internetbankā, telefonbankā vai bankomātos – palielināta cena atbilstoši to pašizmaksai. Līdz šim skaidras naudas pakalpojumu cenas filiālēs nesedza pašizmaksu. Internetbankā, telefonbankā un bankomātos cenas saglabājas nemainīgas vai tiek samazinātas.

Piemēram, skaidras naudas iemaksa filiālē līdz 1.jūlijam bija 30 santīmi, tagad Ls 1,50. Savukārt naudas iemaksas bankomātā skaidras naudas iemaksa bija un ir bez maksas. Jāatzīmē, ka naudas iemaksas bankomātu skaits ir arī lielāks nekā filiāļu skaits. Maksājuma veikšana filiālē (uz citu kontu Swedbank) līdz 1.jūlijam bija 1 Ls, tagad 1,50 Ls. Savukārt Swedbank internetbankā maksājumu veikšana starp Swedbank kontiem ir bez maksas (un internetbankas datori pieejami katrā filiālē).

Pakalpojumi Swedbank pašapkalpošanās kanālos – internetbankā, pa telefonu, bankomātos, pa pastu, norēķinoties ar karti, – klientiem ir pieejami lētāk nekā filiālēs vai ir bez maksas. Kopumā bez maksas Swedbank saviem klientiem nodrošina 218 ikdienas pakalpojumus. Pašapkalpošanās kanālos (internetbanka, telefonbanka, bankomāti) patlaban ir pieejams vairums bankas pakalpojumu. Savukārt Swedbank filiāles atbilstoši kopējai pasaules tendencei arvien vairāk fokusējas uz finanšu konsultāciju sniegšanu.

Nedaudz statistikas:

2013.gada sākumā tuvu pie 98% no klientu maksājumiem tika veikti internetbankā, 98% skaidras naudas izmaksas klienti saņēma bankas automātos (ATM) un 90% skaidras naudas iemaksas notika naudas iemaksas automātos (NIB).

Klientiem, kas vēl nelieto pašapkalpošanās kanālus, Swedbank ir izveidojusi mācību programmu “E-prasmju skola” par to, kā izmantot e-risinājumus savām naudas lietām. Mācības notiek sadarbībā ar reģionu bibliotēkām, skolām un pašvaldību iestādēm, kā arī Swedbank filiālēs visā Latvijā. Mācībām var pieteikties, zvanot pa tālruni 67 444 444 vai jebkurā Swedbank filiālē."

Novērtē šo rakstu:

1
1