Menu
Pilnā versija
Foto

Kāpēc ir jāiet līdz galam

Ex-seržants* · 04.04.2022. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

29. martā portālā Pietiek tika publicēts mans raksts ar virsrakstu “Mēs iesim līdz galam”. Rakstā Ukrainas notikumu kontekstā pieminēju WWII sākuma periodu un toreizējā britu premjera Vinstona Čērčila slaveno uzrunu parlamentā 1940.gada 4.jūnijā. Kā zināms, tad šis valstsvīrs neielaidās nekādos kompromisos ar Hitleru pat tad, kad britiem nācās vienatnē stāties pretim Vācijai, kas bija okupējusi pusi Eiropas.

Kāpēc tapa šis raksts? Stimuls tam bija informācija par sarunām Stambulā starp Ukrainas un Krievijas delegācijām un iespējamo tikšanos starp abu valstu prezidentiem. Atzīšos, ka manī raisīja neizpratni, kā var sēsties pie sarunu galda ar subjektu, kurš neatzīst ukraiņus kā nāciju un pelnīti izpelnījies no Ukrainas un ASV prezidentiem apzīmējumus “miesnieks” un “slepkava”. Tajā rakstā par to neko neminēju, jo uzskatīju, ka Ukrainas vadībai ir labāk redzams, kas darāms konkrētā situācijā.

Pagāja tikai dažas dienas, un diemžēl man izrādījās taisnība – ar kara noziedzniekiem pārrunas nav iespējamas, un pierādījums tam svētdien medijos nonākusi informācija par agresora pastrādātiem noziegumiem Kijevas piepilsētā Bučā, kas tiek pielīdzināts Srebrenicas slaktiņam. Ja kāds domā, ka no Kremļa puses būs kāds nosodījums vai vismaz šī nozieguma izmeklēšanas imitācija, tad tā nebūs, bet būs kārtējā propagandas kampaņa par “ukraiņu nacionālistu provokāciju” vai kas tamlīdzīgs.

Iepriekšējo rakstu biju nobeidzis ar vārdiem- “No Rietumu puses (savas izdzīvošanas labad) smagais bruņojums Ukrainai un arvien ciešāka sankciju cilpa Krievijai, bet Ukrainai - izturību noiet ceļu līdz galam”.

Ceru, ka tagad gan Ukrainas vadībai, gan rietumvalstīm nāks saprašana, ka ar miesnieku un slepkavu nekādas pārrunas nav iespējamas un vienīgais veids, kā pārtraukt ukraiņu pilsētu sagraušanu un civiliedzīvotāju slepkavošanu, ir agresora iznīcināšana.

Ja kāds šeit Latvijā, pagaidām būdams relatīvā drošībā, domā, ka Krievijas agresijas gadījumā tiks sveikā cauri, vadoties pēc principa “es par politiku neinteresējos”, tad lai vērīgi paskatās uz to Bučā noslepkavoto un kanalizācijas akā iegrūsto cilvēku.

Stājieties Zemessardzē un apgūstiet nepieciešamās iemaņas, lai nerastu galu kanalizācijas akā.

* Literārs pseidonīms

Novērtē šo rakstu:

163
53