Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas kriminālās pasaules pārstāvjiem, Ļepsu savās privātajās dzimšanas dienas ballītēs aicina dziedāt Krievijas ietekmīgāko ONG (organizēto noziedzīgo grupējumu jeb mafijas) bosi. Tāpat viņš ir labi pazīstams kā aktīvs Putina atbalstītājs - līdz ar to arī Krimas aneksijas, teroristisko grupējumu atbalstītājs Donbasā, Luganskā, utt.

ASV, Lietuvas, Lielbritānijas, Ukrainas varas iestādes Ļepsam iebraukt liegušas jau pirms laba laika - šīs valstis ir mūsu sabiedrotie, un to drošības iestādēs pilnīgi noteikti strādā daudz atbildīgāki profesionāļi nekā Latvijas. Acīmredzot viņiem bija gana nopietns pamats šādam lēmumam.

Kur slēpjas Ļepsa bīstamība? Sarežģīti pateikt, cik un ko viņš pats personīgi var apdraudēt. Viena no lielākajām problēmām, ko varēja labi redzēt Latvijā šajā vasarā, - normāli politiķiem ir visai grūti nepamanīti satikties ar kriminālās pasaules pārstāvjiem. Un mafiešiem vai viņu pārstāvjiem ir visai grūti piekļūt politiķiem. Pat, ja pēdējie to vēlētos. Vienmēr ir risks, ka kāds pamanīs, piefiksēs un noliks politiķi visai pretrunīgā gaismā.

Ļepsa un viņam līdzīgo koncerti ir ērtā vieta un iespēja, kur šie ļaudis var neformāli un neitrāli satikties. Vai vismaz sākt veidot kontaktus. Un formāli viņiem ir labas atrunas - "patīk mūzika, biju uz koncertu, es nevaru izkontrolēt, kas tur vēl bija, utt.”. Ļepsa koncerti ir vide, kur politiķu ceļi var netraucēti krustoties ar mafijas pasaules darboņiem. Abās ir lieli Ļepsa daiļrades cienītāji.

Tāpat joprojām ir neatbildēts jautājums - kāpēc ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tik ilgi vilcinājās ar šī lēmuma pieņemšanu. Visa iespējamā informācija bija viņa rīcībā jau vismaz vairākus gadus. Kas ietekmēja viņa lēmumu tik ilgi vilcināties? Vai augstākminētajai videi ir savu ietekmes cilvēki Ārlietu ministrijā vai Rinkēviča tuvākajā lokā?

Novērtē šo rakstu:

71
94