Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Sakarā ar traģisko zēna nāvi Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) teritorijā un visu ažiotāžu ap šo tēmu internetā jau izskanēja versija par to, ka CSDD tikai un vienīgi Covid-19 dēļ ir spiesti autovadītājus raidīt ārā no mašīnām, lai tie ārpus tehniskās apskates (TA) ēkas gaidītu, kamēr tiek veikta TA.

Lasot šos komentārus, radās tāds iespaids, ka CSDD ar labāko sirdsapziņu mums visiem šeit dzīvības mēģina glābt, bet mēs, tādi nepateicīgi draņķi, vēl kaut ko sūdzamies par to, ka viņiem teritorijā nav brīdinājumu. Pieklājīgi un labsirdīgi cilvēki šādi neuzvedas, starp citu.

Tas viss skan ļoti racionāli, loģiski un gudri tikai līdz tam brīdim, kad tev draugi no citas ES dalībvalstīm pastāsta, ka viņiem vietējā CSDD ieviesa veselu čupu pasākumu pret COVID-19. Un viens no šiem pasākumiem ir aizliegums iebraukt TA teritorijā vairāk nekā vienam cilvēkam. Tā tas ir vismaz Spānijā, Lielbritānijā un Vācijā. Angļi turklāt, aizliedzot vairāk nekā vienam cilvēkam iebraukt TA telpā, arī speciāli raksta – lūdzu, arī bērnus neņemiet līdzi, kad brauksiet TA taisīt, mīļie cilvēki.

Man bija slinkums tālāk pētīt, kas notiek citās ES dalībvalstīs, tomēr šie trīs piemēri jau ir labs iemesls domāt, ka mūsu CSDD savus darba drošības pasākumus COVID-19 laikā līdz galam tomēr nav pārdomājusi. Tas ir, ņemot vērā, ka pandēmija tuvākajā laikā beigties netaisās, vismaz pēc Pasaules Veselības organizācijas viedokļa.

Skatoties uz to, kā vācu, angļu un spāņu valdības rūpējas par saviem vietējiem CSDD apmeklētājiem pandēmiju laikā, rodas viens jautājums tiem cilvēkiem, kuri saka, ka “kantoris te galīgi bez vainas”: kāpēc mūsu valstī tas nav CSSD pienākums - nodrošināt apmeklētāju  drošību savā teritorijā, bet citas valstīs acīmredzot vietējiem CSDD tāds pienākums gan ir? Šis jautājums ir, protams, retorisks.

Novērtē šo rakstu:

42
11