Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Varbūt valsts uzņēmumiem labāk nebūvēt vēja parkus? Interesanti ir mainījušās „Latvijas vēja parku” projekta ienesīguma prognozes.

1. Nra.lv raksts un SIA “Latvijas vēja parki” valdes priekšsēdētāja Jāņa Urtāna atbilde uz jautājumu - kad tās varētu sākt sevi atpelnīt? "Projekts būs atmaksājies pēc divdesmit gadiem!!!"

2. "Latvenergo" valdes loceklis Kaspars Cikmačs 2022. gada 8. augusta ziņās. „Plānots, ka valsts budžets no šī projekta katru gadu saņems aptuveni 50 miljonus eiro."

Kur palika 50 miljoni katru gadu? Vai "Latvenergo" un "Latvijas valsts mežiem" patiešām nav labāku investīciju projektu, kas atmaksātos ātrāk par divdesmit gadiem?

Vai projektos ar šādu atmaksāšanas laiku vispār ir jāinvestē? Varbūt ļaut, lai privātie uzņēmēji investē vēja parkos, un ir taču citi projekti, lai nav jāizmaksā dividendēs valstij.

Kāpēc par visām varītēm arī enerģētikas sektorā ir vajadzīgs savs airBaltic?

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/karins-latvenergo-un-lvm-kopuznemuma-investicijas-veja-parku-izveide-sasniegs-miljardu-eiro.a468475/

https://neatkariga.nra.lv/intervijas/447284-veja-parku-turbinas-vai-patiesi-ilgtspejiga-energija-ar-minimalu-kaitejumu-videi

Novērtē šo rakstu:

83
6