Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

"Vēlējos informēt, ka zemāk aprakstītā situācija joprojām nav novērsta - Rīgas namu pārvaldnieks uz 1.oktobri joprojām nav veicis pārrēķinu un atvainojies, tā vietā esam saņēmuši "pirmstiesas brīdinājuma vēstuli" sakarā ar fiktīvu parādu, kas veidojies tikai tāpēc, ka RNP rīkojušies nelikumīgi un turklāt savas darbības sekas nav savlaicīgi novērsuši," - šādu lasītāja vēstuli Pietiek saņēmis saistībā ar jau vairākkārt aprakstīto situāciju ēkā Rīgā, Tallinas ielā 58.

"Ja iespējams, varbūt kādā veidā šo publikāciju sēriju var turpināt, jo līdz ar apkures sezonu jautājums kļūst aizvien aktuālāks arī plašākā kontekstā, bet medijos parādās maz - cik pamatoti vispār ir RNP veiktie aprēķini. Pieļauju, ka šis nebūt nav vienīgais gadījums," aicināja lasītājs.

Lietas būtība ir šāda - pirms vairāk nekā gada, 2012.gada pavasarī daži no Rīgas namu pārvaldnieka (RNP) apsaimniekotas mājas Rīgā, Tallinas ielā īpašniekiem nejauši atklāja, ka vienam no dzīvokļiem vairāk nekā gadu nav aprēķināta maksa par centrālapkuri.

Lai arī tam nebija nekāda tiesiska pamata (likums prasa, lai būtu kopīpašnieku piekrišana, atļauja no Mājokļu un vides departamenta u.c.), Rīgas namu pārvaldnieks, neraugoties uz daudzkārtējiem iesniegumiem un pretenzijām, vairāk nekā gada laikā tā arī nebija veicis centrālapkures pārrēķinu un novērsis nelikumības.

Pēc šīs publikācijas Rīgas dome šā gada maija beigās informēja, ka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ir uzdevis RNP veikt īpašu pārbaudi par siltuma rēķinu pamatotību tām ēkām, kas nav sadalītas dzīvokļu īpašumos, lai pārliecinātos, ka tajās nav pieļauti līdzīgi pārkāpumi. Turklāt RNP arī nekavējoties bija jāveic pārrēķins mājai Tallinas ielā 58, atvainojoties iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām.

Par to, kāpēc tas tā arī nav izdarīts, RNP nu pēc Pietiek pieprasījuma sniedza šādu skaidrojumu:

"SIA Rīgas namu pārvaldnieks norāda, ka  situācija ar dzīvojamo māju Tallinas ielā 58 ir netipiska, jo tā nav sadalīta atsevišķos dzīvokļu īpašumos, bet gan dzīvojamās mājas domājamās daļās (īpašuma tiesības iegūtas mantojuma ceļā). Dzīvojamās mājas kopīpašnieki ir vērsušies RNP ar aicinājumu veikt izsniegto rēķinu pārbaudi, pamatojoties uz to, ka iepriekšējos periodos par noteiktu telpu grupu apsildīšanu nav aprēķināta maksa par apkuri.

Ņemot vērā, ka dzīvokļa īpašnieks nebija veicis dzīvokļa atslēgšanu no dzīvojamās mājas centralizētās apkures sistēmas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, RNP ir sācis finanšu līdzekļu piedziņu no dzīvojamo telpu īpašnieka, lai varētu veikt pārrēķinu citiem dzīvojamās mājas kopīpašniekiem. RNP ir vērsies pie dzīvojamo telpu īpašnieka ar pirmstiesas brīdinājumu par nepieciešamību segt siltumenerģijas rēķinu. Diemžēl šobrīd dzīvojamo telpu īpašnieks maksājumu nav veicis.

RNP nav sūtījis iesniedzējam pirmstiesas brīdinājumu, jo pirmstiesas brīdinājums tika nosūtīts tikai dzīvojamo telpu īpašniekam, kas, neievērojot normatīvajos aktos noteikto kārtību, veica siltumapgādes iekārtu atslēgšanu.

RNP turpina veikt nepieciešamās darbības, lai iespējami īsākajā laika periodā varētu veikt pārrēķinu pārējiem dzīvojamās mājas kopīpašniekiem.

Ņemot vērā, ka minētā situācija ar kopīpašumā esošās mājas apkures aprēķina kārtību ir netipiska un individuāla, RNP veic darbības, lai atrisinātu radušos situāciju un iespējami īsākā laika periodā nodrošinātu pārrēķina veikšanu."

Novērtē šo rakstu:

0
2