Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī lētāk darbojās līdz 2019. gadam, padome nespēja izveidot koncernā jaunu, darbspējīgu pārvaldes modeli. Nekādā ziņā neapgalvoju, ka nebija iespējams tādu izveidot.

Vēlos atgādināt, ka viens no padomes locekļiem - Reinis Ceplis tika vienlaicīgi iecelts arī par Stradiņu slimnīcas padomes priekšsēdētāju, kur nodemonstrēja to pašu, ko „Latvijas dzelzceļā”, tas ir - nekompetenci un nespēju vadīt uzņēmumu un sasniegt uzstādītos mērķus. Par ko arī tika atcelts no pienākumu pildīšanas. Uz ko tad cerība jaunajam satiksmes ministram? „Latvijas dzelzceļā”notiek tieši tas pats, kas Stradiņos. Vai ministrijas pozīcija būs - piedot un saprast?

Otrais: varbūt, likvidējot "LDZ Infrastruktūru", vajadzēja padomāt, kā nozarē varēs realizēt projektus ar ES līdzfinansējumu. Būvniecības kompānijām taču savu dzelzceļa speciālistu mazajā Latvijā tikpat kā nav. Specializētās tehnikas nav vispār. "LDZ infrastruktūra" lielā mērā risināja šo problēmu.

Nav brīnums, ka BMGs nevar iekļauties laikā. Arī pārējie nevarēs, ja nespēs atrast speciālistus un tehniku pie kaimiņiem. Tās atkal būs papildu izmaksas, un izmaksas infrastruktūras uzturēšanā šobrīd tiek segtas no valsts budžeta. Tagad lāpās, kā var.

Iespējams, ka pirms projekta uzsākšanas varēja saskaņot ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un ES kārtību, kādā varētu projektos izmantot „Latvijas dzelzceļa” speciālistus un specializēto tehniku. Laikam piemirsa.

Taču pa lielam arī šis ir vadības kompetences jautājums.

Novērtē šo rakstu:

61
8