Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   



Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Anderss

12.07.2019. 13:21

»

finanšu palīdzība nabaga lielindustriāļiem

Kā rāda zemnieku saimniecības pagājušā gada darbības pārskats, tā pērn strādājusi ar apgrozījumu, kas no 1,539 miljoniem eiro sarucis līdz 1,454 miljoniem eiro. Norādīts, ka lauksaimnieciskā darbība devusi 1,36 miljonu eiro apgrozījumu, bet citi pamatdarbības veidi – 94 tūkstošus eiro...


Jā, ir atkarīga. Viņa un gandrīz visu zemkopības produktu ražošanas saimniecības. Un šādu vai ļoti līdzīgu situāciju mēs varētu ieraudzīt ne tikai Latvijas, bet dominējoši lielākās daļas Eiropas lauksaimnieku uzņēmumu gada darbības rezultātos. Peļņu, īpaši, ja uzņēmuma ir nodarbināts algots darbaspēks, galvenokārt nodrošina ES lauksaimniecības subsīdijas - bez subsīdijām liela daļa strādātu bez peļņas vai pat ar zaudējumiem. Nav godīgi šo mucu velt specifiski uz parlamentāro sekretāru. Ne lauku dienests lemj par subsīdiju izmaksas noteikumiem, bet MK to dara. Iespējams, LV politika nav baigi pareiza, bet tā nav viņam veidota. Un viņš tās veidošanā līdz šim gada vispār nav piedalījies, atšķirībā no virknes spēcīgu un ietekmīgu nevalstisko organizāciju līderiem.

Atbildēt

finanšu palīdzība nabaga lielindustriāļiem

12.07.2019. 09:27

Kā rāda zemnieku saimniecības pagājušā gada darbības pārskats, tā pērn strādājusi ar apgrozījumu, kas no 1,539 miljoniem eiro sarucis līdz 1,454 miljoniem eiro. Norādīts, ka lauksaimnieciskā darbība devusi 1,36 miljonu eiro apgrozījumu, bet citi pamatdarbības veidi – 94 tūkstošus eiro.

Taču ir vēl arī tāda pozīcija kā „pārējie uzņēmuma saimnieciskās darbības ieņēmumi”, kas 2017. gadā devuši 296 tūkstošus eiro, bet pērn – jau 371 tūkstoti eiro. Savukārt no šīs summas lauvas tiesu nodrošinājušas ES subsīdijas un valsts atbalsts – kopā 271 tūkstoti eiro.

Vēl iespaidīgākas summas minētas gada pārskata sadaļā „Nākamo periodu ieņēmumi”, kurā kā „Finanšu palīdzība” uz 2018. gada beigām, summējot ilgtermiņa un īstermiņa finanšu palīdzību, fiksēti vairāk nekā 595 tūkstoši eiro.

Visu šo finanšu palīdzību Grasbergu ģimenes zemnieku saimniecība pēdējos piecos gados saņēmusi no Lauku atbalsta dienesta, - te ir gan skābbarības uzglabāšanas tvertņu un remontdarbnīcu būve, gan meliorācijas sistēmas ierīkošana un piena pārstrādes ražotne, gan dažādas tehnikas iegāde un piena mājas rekonstrukcija.

Tas nozīmē, ka tagadējā Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra zemnieku saimniecība, kas 2017. gadā strādājusi ar 55 tūkstošu eiro zaudējumiem, bet pērn – ar nepilnu septiņu tūkstošu eiro peļņu, ir atkarīga no ikgadējas simtos tūkstošu eiro vērtas Lauku atbalsta dienesta finansiālās „piešprices”.

Atbildēt

Anderss Beverens

11.07.2019. 19:44

»

Zinošais

Autoram un iepriekšējo publikāciju autoriem acīmredzot ir kāda īpaša nepatika pret amatpersonu...


Pievienojos domai par īpašo nepatiku.
Vēl vairāk - tā izskatās pēc mērķtiecīgas šīs personas nomelnošanas kampaņas, visticamāk, politiskas cīņas ietvaros.
Ievērojot, ka tagad nav vēlēšanas - ļoti ticami, ka tā ir iekšpertejiska cīņa, kur ministrs vai viņa atbalstītāji (vai varbūt kādas ministram piederīgas politbiznesa grupas biedri?) apkaro savu parlamentāro sekretāru, kurš šajā grupā nav iekļāvies?

Atbildēt

fakts

11.07.2019. 18:37

Autors reāli stulbs! Vispirms raksta, ka neviens likums neesot licis Grasbergam atteikties no savas zemnieku sainmiecības, bet pēc tam pats pamato kāpēc viņam bija no tās jāatsakās interešu konflikta dēļ.

Atbildēt

P.

11.07.2019. 15:30

Ir trīs veidi, kā pa***st naudu.

Ātrākais - azartspēles.
Patīkamākais - sievietes.
Drošākais - lauksaimniecība.

Atbildēt

Zinošais

11.07.2019. 15:04

Autoram un iepriekšējo publikāciju autoriem acīmredzot ir kāda īpaša nepatika pret amatpersonu.
Ir taču acīmredzami, ka saimniecības nodošana notikusi tieši lai no vērstu interešu konfliktus un ievērotu likumus.
Ja jau autoram ir kāda informācija par to ka tā ir tikai formāla un amatpersona turpina faktiski vadīt saimniecību vai dod norādījumus padotajiem pieņemt sev labvēlīgus lēmumus, tad jāvēršas KNAB !
Jebkādas publikācijas taču pievērš uzmanību un nesekmē iespējamā pārkāpuma izmeklēšanu.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: