Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot un noskaidrojot politisko spēku viedokļus par vēlamo koalīcijas modeli, iespējamiem Ministru prezidenta amata kandidātiem, kā arī redzējumu par valdībai veicamajiem ilgtermiņa un neatliekamajiem darbiem, ko paudu š.g. 17. augustā.

Šo konsultāciju laikā no pieciem Saeimā pārstāvētiem politiskajiem spēkiem, t.i., Jaunā vienotība, Zaļo un zemnieku savienība, Apvienotais saraksts – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija, Nacionālā apvienība Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK un Progresīvie, esmu saņēmis principiālu atbalstu manis izvirzītajiem valsts attīstības mērķiem un veicamajiem neatliekamajiem darbiem.

Respektējot politisko spēku programmatisko redzējumu un šo spēku līdzšinējo  darbību parlamentā, uzskatu, ka jauno Ministru kabinetu nepieciešams veidot ar iespējami plašu Saeimas vairākuma atbalstu. Šāds valdības modelis būtu optimāls un rīcībspējīgs, veicot konkrētus risinājumus virknē Latvijas iedzīvotājiem būtiskos jautājumos. Līdzās manis minētajām vidēja un ilgtermiņa prioritātēm tūlītējs uzdevums ir darbs pie 2024. gada valsts budžeta.

Ņemot vērā iepriekš pausto, esmu aicinājis uz tikšanos rīt, 23. augustā, plkst. 15.00 Rīgas pilī pārstāvjus no šādiem politiskajiem spēkiem: Jaunā vienotība, Zaļo un zemnieku savienība, Apvienotais saraksts – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija, Nacionālā apvienība Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK un Progresīvie.

Novērtē šo rakstu:

3
98