Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž neizpratni un sašutumu par valdības lēmumu neatzīt darba pienākumu pildīšanas laikā notikušu inficēšanos ar COVID-19 par nelaimes gadījumu darbā.

Šādu neizprotamu lēmumu valdība paslepus pieņēma 7.aprīlī. Ministru kabineta noteikumos Nr. 161 "Grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojumā Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu"" melns uz balta rakstīts: "4.56. noteikt, ka saslimšana ar Covid-19 nav uzskatāma par nelaimes gadījumu darbā".

Praksē tas var nozīmēt, ka valsts noņem no sevis atbildību par sekām arī tādā gadījumā, ja darbinieks tiek nodarbināts bez pienācīgiem aizsarglīdzekļiem un rezultātā saslimst ar COVID-19. Līdz ar to COVID-19 vairs nav jāreģistrē kā arodslimība, un visas tālākās sekas gulsies uz paša slimnieka un viņa ģimenes pleciem.

Šāds valdības lēmums ir klajā pretrunā gan ar Pasaules Veselības organizācijas, gan ar Starptautiskās Darba organizācijas ieteikumiem par darba aizsardzību COVID-19 pandēmijas laikā. Tas ir kā dūriens mugurā visiem darbiniekiem, kuri cīņā pret pandēmiju ir pakļauti inficēšanās riskam!

LVSADA vērš uzmanību uz to, ka veselības ministre Ilze Viņķele, 3.aprīlī VANA sēdē pārrunājot darba drošības jautājumus COVID-19 apstākļos ar sociālajiem partneriem, par šo valdības nodomu nebilda ne vārda.

Novērtē šo rakstu:

41
3