Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau kārtējais tieslietu ministra Jāņa Bordāna skaļais publiskais paziņojums – šoreiz par „ļoti daudzām apspriedēm”, kurās tiekot spriests, kā atbrīvoties no „tādiem cilvēkiem” kā viņa partijas biedrs Juris Jurašs – faktiski ir izrādījies blefs.

„Šobrīd notiek ļoti daudzas apspriedes šeit valstī starp ļoti ietekmīgiem cilvēkiem ar milzīgiem finanšu resursiem, kā panākt to, lai tādi cilvēki kā Juris Jurašs nemaisītos viņiem pa kājām,” – šādas ziņas tieslietu ministrs pagājušā gada 31. oktobrī pauda Latvijas radio tiešraidē.

Pēc šī nopietnā paziņojuma gan Tieslietu ministrijai, gan pašam ministram tika pieprasīts par katru no šīm „ļoti daudzajām apspriedēm”, par kurām viņš esot informēts, sniegt ziņas par to norises laiku, vietu, dalībniekiem, apspriestajām tēmām un arī veidu, kādā šīs ziņas tieslietu ministram izdevies iegūt.

Tāpat tieslietu ministrs tika aicināts atklāt, vai viņš ar šo informāciju, kas varētu liecināt par noziedzīgiem nodarījumiem pret ļoti augstu valsts amatpersonu – Tieslietu ministrijas parlamentāro sekretāru, ir vērsies tiesībsargāšanas iestādēs un kādas tieši ziņas tām sniedzis.

Taču izrādījās, ka ne ministrija, ne ministrs nekādu informāciju par „ļoti daudzajām apspriedēm” un it kā iecerēto atbrīvošanos no J. Juraša un viņam līdzīgiem ļaudīm nav gatavi sniegt: ministrija, kuras vadītājs regulāri piemin bezkompromisa tiesiskumu, nolēma ignorēt Informācijas atklātības likumā noteikto informācijas sniegšanas termiņu.

Tā kā saistībā ar skaļo paziņojumu un iespējamiem noziedzīgajiem nodarījumiem bija aicināta rīkoties arī Valsts policija, tā veica savu pārbaudi, kuras rezultāti tagad liek secināt – tieslietu ministra apgalvojumi ir bijuši tikai blefs.

Kā izriet no Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka Andreja Grišina oficiālās atbildes, policija ir aicinājusi sniegt paskaidrojumus par viņiem zināmiem faktiem ne tikai J. Bordānu, bet arī „ietekmīgajiem cilvēkiem pa kājām maisošos” J. Jurašu.

Taču nekādu konkrētu informāciju amatpersonas nav varējušas sniegt. „Iepazīstoties ar saņemtajiem paskaidrojumiem, informācija par, iespējams, izdarītiem vai plānotajiem noziedzīgajiem nodarījumiem attiecībā pret Tieslietu ministrijas parlamentāro sekretāru J. Jurašu netika konstatēta,” apliecina A. Grišins. Nekāda informācija, kas liecinātu par izdarītu vai plānotu noziedzīgu nodarījumu, tā arī neesot saņemta.

Tikai pēc Valsts policijas veiktās pārbaudes beigām un gandrīz pusotru mēnesi pēc informācijas pieprasījuma nosūtīšanas savu oficiālo atbildi sniedza Tieslietu ministrija, taču arī šajā dokumentā nebija sniegtas ziņas ne par vienu no „ļoti daudzajām apspriedēm”, kurās it kā tiekot spriests par J. Jurašu un viņam līdzīgiem ļaudīm. Arī par to, vai J. Bordāns ar viņa rīcībā it kā esošo informāciju ir vērsies tiesībsargāšanas iestādēs, atbilde sniegta netika.

Tā vietā ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs nāca klajā ar jaunu versiju par ministra paziņojumu – J. Bordāna vārdi „šobrīd notiek ļoti daudzas apspriedes šeit valstī starp ļoti ietekmīgiem cilvēkiem ar milzīgiem finanšu resursiem, kā panākt to, lai tādi cilvēki kā Juris Jurašs nemaisītos viņiem pa kājām” ministrijas amatpersonas ieskatā esot „atreferējums”, kas turklāt esot „izrauts no konteksta”.

„Papildus norādu, ka “[..] panākt to, lai [..] nemaisītos [..] pa kājām”, ir iespējams, arī neveicot noziedzīgu nodarījumu,” punktu J. Bordāna skaļajam paziņojumam oficiālajā atbildē pielika Tieslietu ministrijas valsts sekretārs.

Raksts pirmoreiz publicēts laikrakstā Diena.

Novērtē šo rakstu:

144
19