Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Neseno valdes atlaišanu piedzīvojušajā Starptautiskajā lidostā Rīga turpinās vadošu darbinieku rindu "tīrīšana". Laikā, kad lielā slepenībā norit sarunas ar mazcenu lidsabiedrību Ryanair par drīzumā spēku zaudējošā līguma pārslēgšanas nosacījumiem, nomainīta arī lidostas juridiskās nodaļas vadītāja.

Trīs mēnešus pēc vecās valdes atlaišanas gandrīz pilnā sastāvā no darba bijusi spiesta aiziet lidostas juridiskās nodaļas vadītāja, kādreizējā prokurore Indra Saukuma. Viņas vietā iecelta Ginta Leimane, par kuru no publiskajām ziņām atrodams, ka vēl pirms nedaudz vairāk nekā gada viņa bija tūroperatora Go Adventure juridiskā pārstāve.

Pietiek zināms, ka pēc valdes nomaiņas lidostā pret darbiniekiem tiek veikta īpaša kontrole, pat izmantojot novērošanas kameru ierakstus. Atsevišķiem darbiniekiem bijis jāatbild uz nepatīkamiem jautājumiem par privātiem kontaktiem pat ārpus darba laika ar jaunajai valdei "nevēlamām" personām, kas fiksēti lidostas novērošanas kameru ierakstos. Tiek prognozēts, ka "tīrīšanas" lidostas darbinieku rindās turpināsies.

Lidostas juridiskā nodaļa ir Juridiskā departamenta struktūrvienība. Šo ietekmīgo amatu savukārt ieņem iepriekš nezināmā juriste Lauma Jenča. Viņas iecelšana šajā amatā bija viens no pirmajiem darbiem, ko pēc nonākšanas lidostas valdē 2012. gada pavasarī paveica Kaspars Ozoliņš - toreiz nevienam nezināms Valmieras domes jurists, kurš, pateicoties privātām saiknēm ar tā dēvēto "Olšteina sešinieku" un to sponsoriem, tika iecelts vispirms par satiksmes ministra padomnieku, bet šobrīd jau ieņem Satiksmes ministrijas valsts sekretāra amatu. Toreiz Ozoliņš kategoriski atteicās Pietiek komentēt, kādas attiecības viņu saista ar valmierieti Jenču.

Vēršanās pret skandalozo lidostas Drošības dienesta vadītāju Raimondu Lazdiņu, viņu atstādinot no amata un tiesājoties pret centieniem atgriezties lidostā, ir bijusi viens no galvenajiem iemesliem iepriekšējās valdes nomaiņai. Darba strīds ar Lazdiņu sākās 2013. gada nogalē pēc tam, kad tika atklāta lidostas darbinieku nelikumīga noklausīšanās. Veids, kādā noritēja Drošības policijas izmeklēšana par Lazdiņa un viņa padoto iespējamo noziedzīgo nodarījumu, pastiprināja aizdomas, ka Lazdiņš ar vismaz daļu informācijas, ko ieguva, izmantojot lidostas tehniku personu izsekošanai, varētu būt dalījies ar specdienestiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0