Menu
Pilnā versija
Foto

Kas ir "mēs"?

Jāzeps Baško · 12.11.2023. · Komentāri (51)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

AndrisR

15.11.2023. 15:47

»

Piekrītu

Pieprasījums ir milzīgs un ilgstošs. Nav mazsvarīgs faktors vilšanās Zemniekos un Nacionāļu stagnācija vai mazspēja. Gribu gan labot uz nacionāli konservatīvu politiska spēku, un pievienot kristīgo elementu, kas varētu nodrošināt morālo pamatu un mugurkaulu


Nacionālisms agri vai vēlu noved pie sociālisma, savukārt konservatīvisma pamats ir patriotisms. ..un Latvijas patriots var būt jebkuras nācijas un nacionalitātes iedzīvotājs, kurš dzīvo šeit.
Nevar par patriotu saukt tos, kuri devušies laimi meklēt kā dullais Dauka uz Īriju, Norvēģiju vai citām svešām zemēm. Tādus varbūt var dēvēt par Īrijas patriotiem. ;-)

Atbildēt

Pār muļķuzemi - klāra debess

14.11.2023. 17:50

Cilvēkiem ir taisnība, ja viņi runā Patiesību. Muļķi to neaprot, jo tam nepieciešams veselais saprāts, kas muļķiem nepiemīt. Muļķi savas muļķības dēļ dažkārt atļaujas publiski ap*irst cilvēkus, kuri saka patiesību, ko muļķi nesaprot.

Muļķi savā muļķībā vienmēr vaino tos, kuri zina un pasaka patiesību, ko muļķi nezina un nesaprot. Muļķu bļaustīšanās ir skaļāka par visu un visiem, jo muļķu ir šķietams vairākums un kļūst arvien vairāk. Tikmēr salīdzinoši nedaudzie normālie cilvēki, kuru kļūs arvien mazāk, biežāk tomēr izvēlas iespēju nereaģēt uz muļķu bļaurību, jo muļķus pārbļaut nav jēgas un muļķi patiesību tāpat nesaprot.

Tāpēc muļķuzemē nekas nemainās uz labo pusi, paliek tikai sliktāk. Un ņemot vērā to, ka muļķu ir šķietami pārliecinošs vairākums un kļūst arvien vairāk, muļķuzemē nekas nemainīsies un kļūs vēl sliktāk. Vismaz - kamēr "vadzis lūzīs".

Pār muļķuzemi - klāra debess...

Atbildēt

vēl viena lotgolas tukšā muca

14.11.2023. 09:19

purniņi pauniņi pauriņi putniņi.............

Atbildēt

Mazpisānim bietē putni noķēruši trakumsērgu atkal!

14.11.2023. 07:59

»

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

...


По реке плывёт топор-
Ржавая хреновина.
Ни за что не променяю
Баха на Бетховена!

Atbildēt

Skaties tagad!

13.11.2023. 22:35

»

...


Gundars Āboliņš - Kāpēc tieši tagad tiek uzspiests naids starp latvisko un krievisko sabiedrību Latvijā?

https://xtv.lv/rigatv24/video/Mrpk81oEN4n-abolins_kapec_tiesi_tagad_mums_ir_vajadziga_plaisa_starp_latvisko_un_krievisko_sabiedribu_latvija

DOMĀ līdzi‼

Atbildēt

13.11.2023. 22:33

»

...


EKTD

Atbildēt

Sarkanais mēris

13.11.2023. 20:06

»

Хм

Jā, bija pa kādam atsevišķam latvietim, kas piepalīdzēja veidot izsūtāmo sarakstus. Bija pa kādam, kas piedalījās ebreju izšaušanā. Bija tādi, kas piedalījās baltvāciešu padzīšanā no Latvijas, bija agrārās reformas virzītāji, bija tautas kopīpašuma izzadzēji privatizācijas procesā. Kad runa ir par politisko...


Kamēr uz Latvijas zemes nebija uzkāpis krievu okupantu zābaks, neviens neko nestučīja un neviens latvietis nevienu žīdu nešāva. Tas kas notika pēc Latvijas okupācijas ir tikai un vienīgi okupantu atbildība, līdz pat šodienai ieskaitot, jo okupācija nav fiziski izbeigta, kamēr okupanti atrodas Latvijā un vairojas kā utis.

Atbildēt

13.11.2023. 18:57

»

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

...Эксперты ООН опубликовали очередной доклад о военных преступлениях России в Украине.

Из доклада следует, что русские оккупанты применяли тактику массовых изнасилований женщин. Напомним, что ранее в ходе международного следствия были выявлено большое число изнасилований детей, в т.ч. были случае сексуального насилия над младенцами.

В новом докладе ООН рассказывается, как русские оккупанты пытали людей в Украине.

Русские войска широко и систематически применяют пытки в оккупированных районах Украины, указывается в докладе Независимой международной комиссии ООН по расследованию нарушений в Украине.

Больше всего пытали тех, кого по каким-то причинам заподозрили в осведомительстве ВСУ.

Женщин русские оккупанты в основном насиловали. Например, комиссия обнаружила, что в Херсонской области сексуальному насилию подвергались женщины в возрасте от 19 до 83 лет. При этом членов их семьи часто держали в соседней комнате, чтобы те все слышали.

В основном пытки применялись в местах содержания заложников и пленников и во время допросов.

Один пострадавший рассказал членам комиссии, как его пытали током: «Каждый раз, когда я отвечал, что ничего не знаю или не помню, ко мне применяли электрический ток. […] Я не знаю, как долго это продолжалось. Это было похоже на вечность».

В ходе пыток из-за их жестокости, жертвы умирали.

Русские широко и систематически применяли пытки в районах, которые длительное время находились под российской оккупацией, а именно в Херсонской и Запорожской областях. Такие выводы содержатся в докладе

Председатель комиссии Эрик Мёсе заявил: «Комиссия установила, что пытки в основном применялись в различных местах содержания под стражей, контролируемых российскими властями.

Аналогичные методы пыток применялись в разных местах содержания под стражей во время допросов, которые были в основном направлены на получение информации от жертв».

Отдельно комиссия затрагивает вопрос о «разрушительных последствиях войны для детей».

Указывается, что эксперты продолжают расследовать «случаи вывоза в Россию из Украины несовершеннолетних лиц».

«Комиссия также обеспокоена утверждениями о геноциде в Украине, - отмечается далее в докладе. - Например, некоторая риторика, передающаяся российскими государственными и другими средствами массовой информации, может представлять собой подстрекательство к геноциду. Комиссия продолжает свои расследования по этим вопросам».

Atbildēt

Kas arī bija jāpierāda, biedri!

13.11.2023. 18:51

»

Biedri!

Nemocies te!Sabeigsi veselību tikai žultspūšļa


"Sastopoties ar kļūdainu tekstu dzimtajā valodā, cilvēks instinktīvi kļūst saspringtāks un gatavojas apdraudējumam. Kāda sajūta jūs pārņem, sociālajos tīklos vai ziņu portālu komentāru sadaļā lasot vārdu virknējumu bez komatiem un garumzīmēm? Spējat izlasīt haotisko tekstu mierīgi un saprast tā domu vai arī sadusmojaties un to ignorējat? Ja jums raksturīga otrā rīcība, neuztraucieties – ar jums viss ir kārtībā. Zinātnieki noskaidrojuši, ka slikta gramatika patiešām spēj cilvēkos izsaukt fizisku reakciju, tostarp iedarbināt izdzīvošanas mehānismu "bēdz vai cīnies".

Globālais tīmeklis valodas kopējiem pēdējās divās desmitgadēs sagādājis daudz galvassāpju. Sociālajos tīklos, saziņas vietnēs, lietotāju komentāros pie ziņu portālu rakstiem ik dienu lasāmi miljoniem ierakstu, kuru autori pamatskolu acīmredzot beiguši ar nesekmīgām atzīmēm. Teikumi bez pieturzīmēm, bez diakritiskajām zīmēm, ar milzu daudzumu pareizrakstības kļūdu un nepareizos locījumos. Lasītājam pamatīgi jāpiepūlas, lai vispār saprastu teikuma jēgu. Un šādi teksti sastopami ļoti daudzās valodās.

Tieši tādēļ pētnieki iesaistīja eksperimentā 41 pieaugušo, kam bija jāklausās teksta paraugi ar lielākām vai mazākām gramatikas kļūdām. Vienlaikus viņiem tika mērīts pulss un analizēts sirdsdarbības mainīgums jeb laiks starp secīgiem sirdspukstiem. Šie intervāli mēdz būt mainīgi atslābinātā stāvoklī, bet kļūst regulārāki, kad cilvēks ir saspringts. Mērījumi uzrādīja interesantu tendenci: jo vairāk kļūdu cilvēks dzirdēja, jo intensīvāki kļuva viņa sirdspuksti. Tā ir nepārprotama stresa pazīme. Tas noveda pētniekus pie slēdziena, ka gramatikas kļūdas aktivizē izdzīvošanas mehānismus.

Šis ir ļoti interesants atklājums, jo valoda šķietami nerada tiešu apdraudējumu. Taču problēma varētu slēpties apstāklī, ka dzimto valodu cilvēki parasti apgūst no agras bērnības un tā savā ziņā asociējas ar drošu vidi. Brīžos, kad redzam vai dzirdam teikumus, kurus līdz galam nesaprotam, smadzenes var sūtīt ķermenim brīdinājuma signālu, ka esam nokļuvuši svešā, iespējams, nedraudzīgā, vidē un jābūt uzmanīgiem. "Mūsu zināšanas par savu pirmo valodu lielā mērā ir netiešas. Tas nozīmē, ka tās apgūšanai nebija jāsēž un jāmācās un dzimtās valodas lietošana neprasa īpašu piedomāšanu. Tas nozīmē arī to, ka mums būs grūti precīzi noteikt, kas teikumā ir pareizi vai nepareizi, un, vēl ļaunāk, paskaidrot, kāpēc tas tā ir.", skaidro zinātniskā darba autori.

Tomēr ar sajūtām pilnīgi pietiek, lai saprastu, ka kaut kas nav kārtībā. Un tas mudina ķermeni rīkoties. Līdz ar šo atklājumu pavēries jauns pētījumu lauks. "Novērojums, ka lingvistiskās zināšanas var pamanīt ar sirds un asinsvadu mērījumu palīdzību, vērš uzmanību uz jaunu dimensiju sarežģītās attiecībās starp fizioloģiju un kognitīvajām spējām un paver jaunus ceļus šīs saiknes izpētei", uzsver pētnieki."

/ apt.cit.vied.aut. - Jānis Vēvers, publikācija: "Gramatikas kļūdas izraisa stresu." /

Atbildēt

viss ir vienkārši

13.11.2023. 18:48

»

Tev

Kāds no luciferiāņiem austrumu ir pieķēzījis to tvertni zem pižika


tava privātpieredze, t.sk. ar "to luciferāņu pieķēzīto tvertni zem pižika" un taml. deģenerāta ikdienas epizodēm, nav interesanta vai pat aktuāla normāliem cilvēkiem.

Atbildēt

;)

13.11.2023. 17:58

»

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

...


https://youtu.be/1L8kYsXg5jQ

Atbildēt

Хм

13.11.2023. 17:06

Jā, bija pa kādam atsevišķam latvietim, kas piepalīdzēja veidot izsūtāmo sarakstus. Bija pa kādam, kas piedalījās ebreju izšaušanā. Bija tādi, kas piedalījās baltvāciešu padzīšanā no Latvijas, bija agrārās reformas virzītāji, bija tautas kopīpašuma izzadzēji privatizācijas procesā. Kad runa ir par politisko mēs, tas viss esat jūs. Arī tad, ja jūs vēl nerunājat brīvā latviešu valodā, arī tad, ja jūsu radi nekad nav cietuši ne no vienas okupācijas varas.

Все бы да хорошо, только вот этих pa kādam было столько, что определить это pa kādam - ну очень должно быть стыдно автору. Этих pa kādam было НЕПРИЛИЧНО много, чтобы использовать pa kādam.

Kad runa ir par politisko mēs, tas viss esat jūs. этот пассаж вообще непонятен. То есть эти "некоторые" уже вроде как не "ваши", а "наши"? Ничего, что эти "наши" высокие посты "у вас" занимают?

Atbildēt

Ej

13.11.2023. 16:26

»

hi hi

MALACIS,ka vienmēr vienotai saimes kopai pa abām


Savu muguru noskalo ...hi hi

Atbildēt

Tev

13.11.2023. 15:04

»

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

...


Kāds no luciferiāņiem austrumu ir pieķēzījis to tvertni zem pižika!:)))

Atbildēt

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

13.11.2023. 14:06

»

un jāsaka kā ir

Pie visa vainīgs ir Puķins


...
"Jo vairāk (lump.en)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lop!ski tŗulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta."
/ apt.cit.aut. - Džordžs Orvels /

"Es ticu, ka šis laiks izgaisīs kā ļauns murgs. Tas dod spē.ku šeit būt un elpot."
/ Gunārs Astra, Brīvības cīnītājs un politiski represēts disidents /
-------
Ir sacīts: "Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo "kaujas uz dzīvību un nāvi" ar stipr(āk)u pretinieku ( vai pat iedomātu "ienaidnieku" ), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu šķietamo "pretinieku / ienaidnieku" padarīt par savu sabiedroto."

Un, arī: "Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai "vētrainas rosības" imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc "esam tur, kur esam, un ārā netiekam"." ;)

Savukārt, kā zināms: "Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezceŗīgi muļķi nemācās VISPĀR." ;)

-----------

"Vainīgs "sliktais Krievs" pie VISA!!!..."
( "latv(ĀN)ijas" LUMP.EŅZOMBIJU "sāga" 2.0 )
( 'konceptuālais aktualizējums' - iz "O.M.© aŗChīva" )

Latv(ĀN)iešiem veicies (dikti!) ~
Līdzās (Radītāja likti,
Kaimiņzemē, Austrumpusē),
"Sliktie krievu orki" 'tusē'!!!

Daļa - "okupantos" skaitās:
Dzīvojas (kā "vilki aitās"),
Šajā "brīvvalstī" (ar radiem!),
Desmitiem (vai simtiem?) gadiem.

"BAIDIES!!! Kaimiņvalsts ir slikta!!!"
Tāda ZOMBIJmantra (strikta!),
PropaGANDĒTĀJIU pausta,
Latv(ĀN)iešiem 'tup uz skausta'.

("Dŗaugi, Austŗumos nav labi!!
Tāpēc - mums TUR ŗobežstabi,
Dzeloņdŗātīm "apgŗeidoti",
"Jā-tendeŗē" [dāŗgi, ļoti...]!!!")

PAŠI sū#os – kaut līdz acīm,
Galvenais - SEV (skaļāk) sacīt:
"Vainīgs "sliktais Krievs" pie VISA,
BEZ jebkāda 'kompromisa'!!!!!"
...
Saule uzaust austrumpusē?
'Nafig' latv(ĀN)iešiem klusēt:
"Sliktie krievi sauli pārdod!?!
('Propagandoni' tā 'vārdo'…)"

Apmācies un līst no rīta?
'Zrada' "bauriem" nodarīta:
"Krievi 'sankcionē’ sauli ~
Lai salst latv(ĀN)iešiem kauli!?"

Galdā nav pat sausas maizes?
"Krievi vainīgi pie 'šaizes' ~
Latv(ĀŅ)iem nav laika strādāt,
'Trendā "orkiem" heitu' gādāt!!"

Latv(ĀN)ieši nīkst bez darba?
"Šajā "valstī" dzīve skarba,
Tikai tāpēc, ka "krievs, maita,
Agresōrs" pret "bauru" aitām!!!"

Darbā "bosings" priekšniecībā &
"Kanibāligs" kolektīvā?
"Vainīgs "krievu faktors" (cieti!) ~
"Bauri(?!)bauriem" 'masē bieti'!!!"

Mājās - "aukstā galda" stresi,
Līdzcilvēki - "tupa besī",
TV-kastē - 'spams' ar kariem &
"Ziepeņ-seriāliem" gariem?
"Vainīgs krievu medij-sektōrs,
Kur no Kremļa diktēts "vektōrs",
Latv(ĀŅ)iem TĀ 'bliež pa fišku',
Ka - 'brauc širmis NAXYI' (bišku)!!!"

'Paika', strāva, 'benža', gāze,
Cenas 'briest pēc pilnas fāzes',
Darbs - pa lēto, dzīve - dārga,
Kaut ko mainīt - 'fiška' vārga?
"Vainīgs krievs, kurš "berzē rokas",
Baudot latv(ĀN)iešu mokas:
"Katrs PATS SEV "laimes kalējs"!"
(Vai [ja "letiņš"] - "sū#(u)malējs"?...)"

"Sliktos" pieminekļus - gāžam,
SAVUS nosaukumus 'bāžam',
"Svešām" lietām, būvēm, ielām ~
"At(k)rievojamies" 'pa lielam'?
"Slikto krievu vaina, 'točna' ~
'Huļi' būvēt (daudz un 'sročna')?
'Nafig' jāliek "sliktie" vārdi,
'Dajebkam', ko "bauri" ārdīs?!?"

PAŠI SAVU "valstsvalodu"
Sen jau NE(jēdzam) "ar godu"
Tāpēc, 'vot' - no CITIEM prasām,
'Motivējot' (ķengām) 'asām'?
"Savos (mēslos) vainot krievus,
Var (kaut vai) ar 'fišku tievu' ~
Lai ŠIE "valstsvalodu" mācās!!
Vai - (kā 'deportētētie') vācās!!!"

Latv(ĀN)iešu deģenerāti,
'Nerubī ('ka šamo māti'!...)
DZIMTO (!?) Valodu, 'ne sūda':
Pāris vārdos - n-tās kļūdas?
"'Yess, ofkōz’ - krievs vainīgs, tikai,
Ka ŠEIT "valstij" & "politikai",
GUDRA Tauta NAV 'no svara',
Galvenais - pār "pūli" VARA!!!"

Skolas likvidē šai "valstī",
Bezsmadzeņu SILES balsti?
"Skolmeistari" streikos 'tusē',
Latv(ĀN)ieši - (mīžot) klusē?
"Krievi vainīgi pie "krīzes":
"Vate" (sādžās) valkā vīzes,
Nevis - pastalas (ar šņorēm!) ~
Šo no ZOMBO-kastes 'borē'!!"

"Šūlēs" - truli zvēri plosās,
"Ped(agōgi)" - gļēvi stostās:
"Senči" VISU 'laižot auzās'!
"Bēbim" - ‘pofig', KĀ šis "dauzās"?
Latv(ĀN)ieši – naidā bolās:
"Vainīgas, 'bļin', krievu skolas!!!
(Kurās skolēni (vēl?) MĀCĀS,
Nevis - "urlu bandās" vācas…)"

Jaunās paaudzes aug glupas:
Jēgas ziņā - lopā tupas,
Izglītībā - pilnīgs "vakars",
Cilvēcībā - NEKĀDS sakars?
"Krievi vainīgi - MUMS gēni,
Stipri 'velk' uz... (suņusēni) ~
Mantojums no "padumjlaikiem" &
Ap(pūšļoti) "veipu" tvaikiem!!"

'Stučīšana' -- dzīves norma?
Latv(ĀŅ)i "tur sevi formā" ~
'Klauvēt' ČEKAS stilā "valstī"
Pavēl likums & SILES balsti?
Krievi vainīgi (NE "bauri"‼) ~
Ģenētiski MŪS 'nes cauri',
Lai var ņirgt par "libeŗastiem"
'Tipa' - NODEVĒJIEM prastiem!!!

Tiesu "ķēķī" 'dod pa ragiem'
Falšās "lietās" pantiem 'smagiem',
"Figurantiem" piemeklētiem,
Subjektīvi ($$$) izvēlētiem?
"Krievi vainīgi (NE "ķēķis"‼) ~
Vēl nav pusgadsimta strēķis,
Pagājis kopš "padumjvaras",
Taču SISTĒMA (jau) 'karās'"!!!

'Pensīšiem' pa smago klājas ~
Drīz (dēļ bada) 'atstieps kājas' &
"Investēt" spiež "ziepēs & striķos"
Tiem, kas 'komunālos piķos'?
"Krievi vainīgi, kā likums ~
Latv(ĀN)iešu 'bads un plikums',
(Līdz - šie 'aizčībo pie Dieviem')
'Krutā' "medusmaize" krieviem!!!"

Viss 'bļin, trubā', kur vien skaties,
"Permanentā" stresā kraties,
Medijspama ZOMBĒTS smagi,
Šnāblis grīdā & dūņās ragi?
"Vainīgi ir krievi, protams ~
Kuram te kas nesaprotams,
Tas par maz (vēl?!) zombēts esot,
Laiks pie TV 'fiksi desot'!!!!!"
...
Latv(ĀN)iešiem veicies, tiešām ~
Austrumpusē, saitēm ciešām,
Kaimiņzemi Dieviņš sējis,
Mūžam DZĪVOT atvēlējis!

Vainot Kaimiņus ('pa glupo'),
Riskē tie, kas 'heitu čupo',
Masmē.dekļu propagandā(s) &
"Soc-burbuļu" 'svalkā' vandās.

Kas grib SAVU Tautu nīdēt ~
Riskēs CITUS 'genocīdēt'
("širhanam" zem astes nīkstot,
"deRmokrātu" [šmucē] slīkstot).
...
Katrai Tautai - SAVA daba,
VISĀM - netrūkst slikta & laba,
'Katram vienam' - KARMA sava,
Ap(cel) CITUS - cietīs TAVA...

-----------

M U Ļ Ķ U zeme, SILES "valsts" parodija "euro.latvĀNija", XXI gadsimts.

Atbildēt

Urlas

13.11.2023. 13:53

nonāca tupikā!:)))))))

Atbildēt

lauķis

13.11.2023. 12:24

»

Žulis

Tieši tā. Un tikko kāds sāk runāt par šīm kļūdām (īstenībā noziegumiem)un vainīgajiem, tā tūliņ atskan brēcieni par raganu medībām un politisku pasūtījumu. Valdības amatpersonu atbildības trūkums un nesodāmība ir tā, kas visus šos gadus latviešu tautu dzinušas postā. Taču šāds atbildības trūkums un ...


Manuprāt pilnīgi pietiktu ar divām lietām,atzīt melous par visbīstamāko noziegumu un pieprasīt pilnu atbildību par nodarīto vai neizdarīto ar mantu un savu liemeni.Atlīdzini izdarīto un saņem tieši to ko nodarīji citiem,ne vairāk un ne mazāk.

Atbildēt

Žulis

13.11.2023. 11:52

»

Šobrīd

Demogrāfijas krīze ir kļuvusi par prioritāti, tiek meklēti risinājumi pagarinot darba mūžu un atverot robežas darbaspēkam. Bet nekur netiek runāts par pieļautām politiskām kļūdām, lēmumiem, kas izdzina emigrācijā simtiem tūkstošus un kas iztukšoja Latvijas laukus, bremzēja dzimstību, grāva veselības...


Tieši tā. Un tikko kāds sāk runāt par šīm kļūdām (īstenībā noziegumiem)un vainīgajiem, tā tūliņ atskan brēcieni par raganu medībām un politisku pasūtījumu. Valdības amatpersonu atbildības trūkums un nesodāmība ir tā, kas visus šos gadus latviešu tautu dzinušas postā. Taču šāds atbildības trūkums un nesodāmība nav radušies nejauši. Tie apziņāti un mēķtiecīgi ir iestrādāti radītajā sistēmā likumdošanas līmenī.

Atbildēt

Antiņš

13.11.2023. 11:43

Labojums "KARTĪBAS RULLĪ"
Jābeidz runāt, kad aizmirsies sākums.

Atbildēt

Šobrīd

13.11.2023. 11:25

»

Žulis

Izlasot šo apcerējumu, man radās iespaids, ka konservatīvajiem derētu kādu laiku pamācīties pamatskolas 6. klasē. Tur viņi uzzinātu, ka "mēs" ir pirmās personas daudzskaitļa vietniekvārds nominatīvā. Tekstā, vismaz pirmajā teikumā, kur šis vietniekvērds tiek lietots, aiz šī vietniekvārda liekams komats...


Demogrāfijas krīze ir kļuvusi par prioritāti, tiek meklēti risinājumi pagarinot darba mūžu un atverot robežas darbaspēkam. Bet nekur netiek runāts par pieļautām politiskām kļūdām, lēmumiem, kas izdzina emigrācijā simtiem tūkstošus un kas iztukšoja Latvijas laukus, bremzēja dzimstību, grāva veselības aizsardzību, izglītības sistēmu, nav neviena politiski atbildīgā, nav kļūdu un līdz ar to piedāvāta risinājuma kļūdu labošanai.

Atbildēt

Rudens

13.11.2023. 11:10

Ļoti labs raksts! No savas puses -Saeimai vajadzētu atcelt pantu, kas rietumu,austrumu un pašmāju okupantu
spiediena rezultātā slepkavas un izvarotājus uzspiež dēvēt par mazākumtautibu un nodrošina tiem ar veselo saprātu nesavienojamas privilēģijas.

Atbildēt

vice

13.11.2023. 11:07

Kopumā Jāzeps atkal apmaldījie 3 priedēs!!

Viss tik izplūdis, ka viennozīmīgi var secināt, ka pašam autoram NAV KONKRĒTI skaidrs par ko VIŅŠ PATS runā!!!

Viss vienā vienīgā rosolā (iemaisītas pat lietas, kas pastāv "pašas par sevi")!!

Jēkab, zāle ir zaļa un "zin", ka tai jāaug "neatkarīgi"!!!

Atbildēt

Piekrītu

13.11.2023. 11:05

»

vice

Šobrīd (2023.g.) Latvijā NAV NEVIENA konservatīva politiskā spēka (viena vienīga kreiso populistu sarkanā šļura


Pieprasījums ir milzīgs un ilgstošs. Nav mazsvarīgs faktors vilšanās Zemniekos un Nacionāļu stagnācija vai mazspēja. Gribu gan labot uz nacionāli konservatīvu politiska spēku, un pievienot kristīgo elementu, kas varētu nodrošināt morālo pamatu un mugurkaulu.

Atbildēt

vice

13.11.2023. 10:50

Šobrīd (2023.g.) Latvijā NAV NEVIENA konservatīva politiskā spēka (viena vienīga kreiso populistu sarkanā šļura)!!!

Bet pieprasījums MILZĪGS!!!

Ir iespējas.

Atbildēt

Ei, autor!

13.11.2023. 10:46

Uzraksti 2 teikumos, ko Tu gribēji pateikt.
To, ko sauc par "abstract" vai anotāciju.

A to vēmiens uz 4 lpp :/

Atbildēt

lauķis

13.11.2023. 10:08

»

Atis Priedītis

Es rakstu par to, ka nekādas Apokalipses nebūs. Cilvēce nāks pie prāta un tie cilvēki, kuri grib pasauli iznīcināt aizies nebūtībā un aizmirstībā


... tie cilvēki, kuri grib pasauli iznīcināt...
Vai tiešām cilvēki gribētu iznīcināt pasauli?Diez vai tie ir cilvēki,diemžēl nekas neliecina ka aitas gribētu nākt pie prāta,gluži otrādi,tās pāriet pelējuma stadijā.

Atbildēt

Haralds Kalns

13.11.2023. 09:58

Esmu libertārisma adepts. Es nē - mēs viens pats!

Atbildēt

Atis Priedītis

13.11.2023. 09:08

»

Adīna

Jūs esiet liels optimists un vēl arvien ticiet cilvēku godprātībai. Es kā pesimiste vienmēr sagatavojos ļaunākam. Arī neuzticos cilvēkiem. Ja paši tuvākie tevi var nodot, pakļaujoties kādu viltnieku režijai...


Es rakstu par to, ka nekādas Apokalipses nebūs. Cilvēce nāks pie prāta un tie cilvēki, kuri grib pasauli iznīcināt aizies nebūtībā un aizmirstībā.

Atbildēt

Adīna

13.11.2023. 08:23

»

Atis Priedītis

Raksts ir ļoti juceklīgs un nav saprotams, ko autors īsti grib pateikt...


Jūs esiet liels optimists un vēl arvien ticiet cilvēku godprātībai. Es kā pesimiste vienmēr sagatavojos ļaunākam. Arī neuzticos cilvēkiem. Ja paši tuvākie tevi var nodot, pakļaujoties kādu viltnieku režijai...
Ametikāņu rakstnieks Kurts Vonnegūts savās fantastikas grāmatās arī zīmēja nelāgas, apokaliptiskas ainas. Šķiet, viņš arī piedzīvojis kādu vajāšanu, jo pēdējā grāmatā par valsti ļoti dusmīgi rakstīja par savas valsts iestādēm un ieteica visiem nerakstīt neko internetā.
Vajāt var ne tikai valsts, bet pat kāda lielāka banda...

Atbildēt

Atis Priedītis

13.11.2023. 07:48

Raksts ir ļoti juceklīgs un nav saprotams, ko autors īsti grib pateikt.

Drīzumā iznāks grāmata, kurā pasaulē un arī Latvijā notiekošais ir izskaidrots pilnīgi savādāk un saprotamāk.

Grāmata apzināti ir rakstīta kā fantastikas žanra grāmata, jo daži patiesi notikušie notikumi ir pārāk neticami, lai tiem noticētu.

Grāmatai ir divi autori. Divu bērnu mamma no Ukrainas Natālija Bohaturenko un Andris Marts. Natālija ar savu ģimeni šobrīd arī dzīvo Latvijā. Vēl nav īsti izlemts kāds būs izdotās grāmatas nosaukums. Ir divi varianti: "Piecas minūtes pirms Apokalipses" vai "Piecas minūtes pirms pavasara".

Grāmata varētu iznākts pat šī gada izskaņā. Plānotā tirāža - 100 grāmatas. Februāra sākumā ir iecere sarīkot grāmatas prezentāciju.

Grāmatā ir rakstīts par patreizējiem notikumiem pasaulē un prognozēts kas varētu notikt turpinājumā. Kopumā prognoze ir ļoti optimistiska.

Uz izdevniecību nosūtītā faila adrese:
https://failiem.lv/f/adpuxxmzpy

Atbildēt

Cilvēki neklaiņo pa pasauli kačādami savas pravas un slavas

13.11.2023. 07:32

»

lauķis

Vai Cilvēka būtība un sūtība ir kādam kalpot vai kādu izkalpināt?Laikam jau ka ne,Cilvēka būtība un sūtība ir radīt.Te atkal lielākais vairākums nemaz nesaprot ko nozīmē radīt jo var taču radīt arī haosu.Nekā nebija,radīšana nozīmē radīt gan mantu gan garīgās vērtības kas vajadzīgas pašam un pārējiem...


Ne visiem ir bailes no atbildības, piemēram sarkanie pēc 40 un arī pēc 90 gada piešķīra pilsonību Latvijas ienaidniekiem, ar to deleģējot tiem tiesības pārstāvēt Latviju. Vēlāk šāds ienaidnieks ar Latvijas pasi kabatā, var veikt jebkādas provokācijas pasaulē un vainota tiks Latvija, nevis klīstošais krievu okupants-pravoslavnis.

Atbildēt

lauķis

13.11.2023. 07:00

»

turpinu

Rīgas nomales Pļavnieku saimnieks esot labi izturējies pret kalpiem, arī viesstrādniekiem, varbūt tāpēc viņu vēlāk neviens neapsūdzēja un neizsūtīja no Latvijas. Bet ne visi tādi bija savā lepnībā


Vai Cilvēka būtība un sūtība ir kādam kalpot vai kādu izkalpināt?Laikam jau ka ne,Cilvēka būtība un sūtība ir radīt.Te atkal lielākais vairākums nemaz nesaprot ko nozīmē radīt jo var taču radīt arī haosu.Nekā nebija,radīšana nozīmē radīt gan mantu gan garīgās vērtības kas vajadzīgas pašam un pārējiem Cilvēkiem.
Diemžēl cilvēkveidīgie vēl nav sapratuši ka dzīve bez parazītiem ir labāka,suniskas bailes no atbildības un lēmumu pieņemšanas šos cilvēkveidīgos attur no dzīvošanas, tāpēc tie eksistē un savas tiesības lemt un rīkoties deleģē parazītiem.

Atbildēt

turpinu

13.11.2023. 06:47

»

Vai lamāsiet

arī Brigaderi, Akurateru, Raini, K.Skalbi par to, ka viņi rakstīja par sociālām netaisnībām, aicināja uz cilvēcību? Brigadere rakstīja, kā kalpi, gājēji sanākuši kopā runāja par ilgām pēc sava zemes gabala, tas pats notika arī Ulmaņa laikā. Tāpēc Ulmanis savās runās aicināja saimniekus labi izturēties...


Rīgas nomales Pļavnieku saimnieks esot labi izturējies pret kalpiem, arī viesstrādniekiem, varbūt tāpēc viņu vēlāk neviens neapsūdzēja un neizsūtīja no Latvijas. Bet ne visi tādi bija savā lepnībā.
Ja visus, kas ilgojās pēc taisnīguma, apšaut, kas tad kungiem strādātu?

Atbildēt

Vai lamāsiet

13.11.2023. 06:41

»

Sarkanais mēris pār eiropu

Sarkano smerdeļu kārtējie smiljsti un centieni uzspiest latviešiem kolektīvo atbildību. Par okupācijas iemesliem, par okupācijas 50 gadu periodu un par viltus neatkarības 33 gadu dižzagšanu, izmantojot viltu un okupācijas periodā iegūtos dienesta stāvokļus...


arī Brigaderi, Akurateru, Raini, K.Skalbi par to, ka viņi rakstīja par sociālām netaisnībām, aicināja uz cilvēcību? Brigadere rakstīja, kā kalpi, gājēji sanākuši kopā runāja par ilgām pēc sava zemes gabala, tas pats notika arī Ulmaņa laikā. Tāpēc Ulmanis savās runās aicināja saimniekus labi izturēties pret kalpiem, gājējiem, teica, ka katrs mūsu cilvēks ir vērtīgs savā vietā. Rī

Atbildēt

Sarkanais mēris pār eiropu

13.11.2023. 02:40

Sarkano smerdeļu kārtējie smiljsti un centieni uzspiest latviešiem kolektīvo atbildību. Par okupācijas iemesliem, par okupācijas 50 gadu periodu un par viltus neatkarības 33 gadu dižzagšanu, izmantojot viltu un okupācijas periodā iegūtos dienesta stāvokļus.
Latviešu tauta nav MĒS, ar krievu okupantiem un MĒS ar sarkanājām gnīdām, ko Kārlis Ulmanis 1934.gadā sabāza cietumā. To pāridarījumi sarkanie smerdeļi nevar aizmirst līdz pat šai dienai un uzsver kā īpašu noziegumu un vēsturisku krahu, ko var salīdzināt ar "specoperācijas" izgāšanos Ukrainā.
Vienīgais ko K.Ulmanim var pārmest, ka viņš bija pārlieku labsirdīgs, jo patiesībā sarkanos zociālistus un komūnistus, (kuri jau tobrīd gribēja pievienoties krievijai) vajadzēja nošaut kā trakus suņus, lai nevairojas.

Atbildēt

nu jā

12.11.2023. 22:53

Nepieciešama politiskā latvieša izgatavošanas ideoloģija un tehnoloģija.

Atbildēt

Tiesiskums

12.11.2023. 22:50

"mēs"--Saules Mūža Zemē,jau 32 gadiņus,marginālu saimes kopa,karinājoša sorosmakaronus LATVJU ausēm!

Atbildēt

Kindzulis

12.11.2023. 21:50

juceklīga penterēšana ne obligāti ir konservatīvisms, tā var būt jebkas, piem., liberālisms vai pat komūnisms

Atbildēt

fūgas jandalē baškā?

12.11.2023. 21:49

Mazāk vajag dzert nezināmas izcelsmes šmurdjakus.

Atbildēt

Tāda paveca anekdote, parodija...

12.11.2023. 21:28

mēs esam stipri! Mēs esam diženi! Mēs esam raženi! Mēs esam skaisti: teica ārezemju uz ēzeļa galvas.

Atbildēt

Žulis

12.11.2023. 21:11

Var jau saprast, kādēļ notiek šī "tukšo salmu kulšana" ap vieniekvērdu "mēs". Pirmkārt, patreizējie varasvīri izmisīgi cenšas savu vainu padarīt par "mūsu visu vainu". Otrkārt, viņi grib kaut kā "satamborēt" kopā visus Latvijā dzīvojošos cilvēkus tādā iluzorā, kroplā veidojumā kā "Latvijas politiskā nācija", lai tad varētu arī turpmāk uzstāties kā šīs "nācijas" pārstāvji. Treškārt, viņi cenšas radīt jucekli jēdzienos, piešķirot tiem sev vajadzīgo saturu un tad ar tiem manipulējot, muļķot cilvēkus.

Atbildēt

Žulis

12.11.2023. 20:47

Izlasot šo apcerējumu, man radās iespaids, ka konservatīvajiem derētu kādu laiku pamācīties pamatskolas 6. klasē. Tur viņi uzzinātu, ka "mēs" ir pirmās personas daudzskaitļa vietniekvārds nominatīvā. Tekstā, vismaz pirmajā teikumā, kur šis vietniekvērds tiek lietots, aiz šī vietniekvārda liekams komats vai domu zīme, aiz kura seko paskaidrojums ko šis vietniekvāŗds apzīmē. Piemēram, mēs - latvieši, mēs, Vārnu ielas iedzīvotāji u.tml.Lietot vietniekvārdu "mēs", nepaskaidrojot kas ar to ir domāts, ir APLAMI UN NEPIEĻAUJAMI. Kad saņemts paskaidrojums, tikai tad var sākties diskusija par to, cik ar šo "mēs" apzīmētā kopiena ir reāla vai iluzora, ar demagoģisku mērķi radīta. Taču tā jau būs diskusija par KOPIENU, nevis par vietniekvārdu "mēs", kam var būt neskaitāmas satura variacijas.
Un pilnīgi aplami ir "mēs" sakarā izdomāt kaut kādu "politisko latvieti", kuram būtu jāatzīst savas kļūdas un jāuzņemas atbildība.Tā ir kārtējā kotlešu jaukšana ar mušām. Ja ar vietniekvārdu "mēs" kāds apzīmē tos, kuri Latvijā visus šos formālās neatkarības gadus ir sastrādājuši neskaitāmas nejēdzības un noziegumus pret latviešu tautu, tad viņam pašam ir jābūt piederīgam šīm noziedzīgajām aprindām. Pretējā gadījumā šeit lietojams cits daudzskaitļa vietniekvārds - "viņi".

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: