Menu
Pilnā versija
Foto

Kas ir Lāčplēša diena?

Barba Ekmane* · 11.11.2017. · Komentāri (22)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Latvija 20 gados

12.11.2017. 14:58

9. kad Anglija atzina Latviju,pasaules polītiskā stāvoklī bija noticis izšķīrējs lūzums. Sakarā ar Sabiedroto uzvarām visās frontēs Vācijā izcēlās revolūcija, kuras sekas bija monarchijas gāšana un Vācijas izsludināšana par republiku. 11 .novembrī Vācija bija spiesta pieņemt Sabiedroto miera noteikumus, pēc kuru izpildīšanas tā vairs nebija spējīga atjaunot kara darbību. Vācu okupācijas vara Latvijā sabruka, un latviešu politiskiem spēkiem atkal bija dota iespēja atklāti darboties arī pašā Latvijā. Rīgā notika sarunas starp Nācionālās padomes locekļiem un Demokrātisko bloku, kurās panāva vienošanos par jaunas “Latvijas Tautas padomes” radīšanu, ieejot padomē viso polītisko partiju pārstāvjiem, lai padome baudītu pēc iespējas plašāku tautas slāņu uzticību un lai reizē ar to padomei būtu arī lieklāks iespaids uz ārieni. Par Tautas padomes priekšsēdētāju ievēleja J. Čaksti, bet par ministru prezidentu Kārli Ulmani, uzdodot viņam sastādīt ministru kabinetu jeb pagaidu valdību

“Latvija 20 gados” Rīgā-“Pagalms”-1938 27lpp

Atbildēt

Latvijai 20 gadi

12.11.2017. 14:44

Burtisks citāts no šīs grāmatas:
Anglijas Ārlietu ministrijā valdīja divi uzskati: galvenais,k Latvijai vajadzētu būt Krievijas federācijas sastāvdaļai,otrs, kam pagaidām bija tikai maz piekritēju,ka Latvijai jābūt patstāvīgai valstij.Meierovicam bija jāpierāda Latvijas patstāvības iespējamība un nepieciešamība un bija jāpanāk, lai Anglijas valstsvīri atzītu latviešu tautas patstāvības tiesības. Kad Meierovics savos iesniegumos aizstāvēja Latvijas patstāvības ideju, tad Krievijas pārstāvji un organizācijas piesūtīja Anglijas Ārlietu ministrijai savus pretiesniegumus. Norisinājās īsts diplomātisks karš.Tomēr lieta beidzās ar to, ka oktōbra otrā pusē ārlietu ministrs lords Balfurs pieņēma Meierovicu gaŗākā audiencē un apsolījās atzīt Nācionālo padomi par Latvijas valdību “de facto”. Balfurs drīz vien pildīja savu solījumu, un jau 11. novembrī Meierovics saņēma viņa parakstītu oficiālu rakstu, kurā Balfurs paziņo, ka Lielbritānijas valdība labprāt no jauna apliecinot savu gatavību dot pagaidu atzīšanu Latviešu nācionālai padomei līdz tam laikam,kad Miera konference likšot pamatus jaunam brīvības un laimes laikmetam latviešu tautai.
Latvijas atzīšanai no Anglijas puses bija jau tādēļ vien neatsverama nozīme, ka, pateicoties tai, visas valstis,kas piedalījās Parīzes Miera konferencē, bez ierunām arī atzina neatkarīgas Latvijas “de facto” pastāvēšanu
“Latvija 20 gados” Rīgā-“Pagalms”-1938 27lpp

Atbildēt

ups

12.11.2017. 13:13

"Latvijas Kara muzeja Starpkaru vēstures nodaļas vadītāja" ir konkrēta mele un liekule

Atbildēt

Liepins

12.11.2017. 12:35

»

Vēsturiskais brīdis

Ļoti atvainojos, bet 18.novembra Latvijai nav nekāda sakara ar 4.maija kliķes izcepto surogātu, mani šie patriotiskie raksti neaizkustinās cīņā par Skandināvu un krievu kapitāla aizsardzību


Skandivavu banku balstitaji, kangari. (nolikto atslegu princips.)
Vismaz 300 000 Latvijas iedzivotaji nebutu devusies trimda.
Godmans vismaz Danske Cukur dalu dabuja.

Atbildēt

Vaira3000

12.11.2017. 12:32

"Jelgavas sievietes to zināja un nežēloja it nekā"

un deva visiem zaldatiem pec kartas

Atbildēt

777

12.11.2017. 12:26

»

un ja nu

patiesībā ir pavisam mazs sakars ar varonīgo latviešu cīņām? Varbūt Latvijas neatkarība patiesībā tika akceptēta kādos tālos dzelzceļa vagonos, starp dažām lielvarām, nevis naivu Cesu skolnieciņu asinīm?Varbūt pa lielam visa latvju varonība bija tikai dekoracija,jau iepriekš izlemtiem notikumiem? Kas...


UN musu varonigie Nacionali, izdarija Latvijai vairak launa, ka Vaciesi 700gados UN Psrs 70gados.
Reali paldies no 1970gada UN 1990gadam labai apmacibai, drosibai, bez nitratiem UN anabolikam partikai.
skele godmanis gaili berzini kas radija apstaklus kad zagli goda cel, Tiesu policijas korupciju

Atbildēt

Pakostņiks

12.11.2017. 12:22

»

/1

Tā tomēr sēru diena,diena kad Lāčplēsis krita cīņā ar melno bruninieku


čangaļiem priecīga diena - sātans meinards uzvarēja :)

Atbildēt

un ja nu

12.11.2017. 12:10

patiesībā ir pavisam mazs sakars ar varonīgo latviešu cīņām? Varbūt Latvijas neatkarība patiesībā tika akceptēta kādos tālos dzelzceļa vagonos, starp dažām lielvarām, nevis naivu Cesu skolnieciņu asinīm?Varbūt pa lielam visa latvju varonība bija tikai dekoracija,jau iepriekš izlemtiem notikumiem? Kas to lai zin?

Atbildēt

bet varbūt?

12.11.2017. 11:14

Kompjeņas pamiers tika noslēgts Pirmā pasaules kara laikā starp Antanti un Vācijas impēriju, pārtraucot karadarbību Rietumu frontē.

1918. gada 29. septembrī Vācijas impērijas ģenerālštābs informēja imperatoru, ka vācu karaspēks vairs nav spējīgs karot Rietumu frontē. Oktobrī aizsākās sarunas par pamiera noslēgšanu, kā rezultātā 1918. gada 11. novembrī pulksten 05.11 franču maršala Ferdinanda Foša dzelzceļa vagonā, kas tobrīd atradās Kompjeņas mežā (Francija), tika noslēgts Kompjeņas pamiers. Tas stājās spēkā tajā pašā dienā pulksten 11.00, iezīmējot Antantes spēku uzvaru un vāciešu zaudējumu, tomēr tehniski tas nebija padošanās akts. Pamiers primāri paredzēja pārtraukt karadarbību, izvest vācu karaspēku no okupētajām teritorijām rietumos, atvelkot to aiz Reinas kreisā krasta, kā arī atzīt demilitarizētās joslas izveidošanu Reinas labajā krastā. Tāpat noteikumi paredzēja vācu flotes internēšanu, karamateriālu nodošanu u.c. noteikumus. Kopumā pamiers trīs reizes tika pagarināts līdz 1920. gada 10. janvārim, kad spēkā stājās Versaļas līgums.

Atbildēt

/1

12.11.2017. 09:46

»

:)

Lāčplēša dzimšanas diena


Tā tomēr sēru diena,diena kad Lāčplēsis krita cīņā ar melno bruninieku.

Atbildēt

:)

12.11.2017. 09:11

Lāčplēša dzimšanas diena

Atbildēt

LPSR stulbuma ataraksijas

12.11.2017. 05:33

kognitīvās aprobežotības spilgtākie pārstāvji: Artūrs Malta kolchoza priekšsēdētājs, ARTURS PRIEDĪTIS vēsturnieks...

Atbildēt

pārvaldnieks

11.11.2017. 23:14

Kopš kura laika ģenerāļi nosaka ģeopolitiku,kaut vai sers Berds, Tādus jautājumus ,ka kuģu lielgabalu zalves (karadarbība), pēc miera noslēgšanas var ļaut vai neļaut naudas maisi -piemēram sers Rotšilds nevis kaut kāds "goda vīrs" sers Ģenerālis.

Atbildēt

Edge

11.11.2017. 22:20

»

Arturs Priedītis

Atkal ir noklusēts Berta ieguldījums. Angļu ģenerālis sērs Alfreds Berts 1919.gada februārī tika iecelts par Antantes misijas vadītāju Latvijā. Rīgā viņš ieradās reizē ar K.Ulmaņa valdību 1919.gada jūlijā. Ģenerālis patiesi ieinteresēti rūpējās par latviešu jaunās valsts armijas formēšanu. Viņš tikās...


Ne tikai Berta, bet arī admirāļa Kovena (Cowan) un ģenerāla Gofa (Gough). Par to jau 1999.g. rakstīja Jaunā Gaita nr. 217, jūnijs 1999 (V. Frickauss:Es viņu pazīstu)
Nekādi sēri Berti u.c. anglosakšu admirāļi nerīkojās uz savu galvu un kādu tur emociju pārņemti, jo stratēģiskos lēmumus pieņēma augstākstāvošā pavēlniecība. Pēc tam, kad Sarkanā armija sagrāva Deņikina vadīto DienvidKrievijas armiju Orlu-Kromu kaujā, Antante beidza savu palīdzību Krievijas Balto kustībai. Sākās "sanitārā kordona" izveidošana ap Krieviju (KPSFR), miera sarunu zondēšanas pasākumu ar boļševiku valdību. Bermonts-Avalovs un vācieši bija lieki, viņus vajadzēja izvākt no Latvijas.
Tāda ir anglosakšu patiesā daba - uzmest bez vilcināšanās savus sabiedrotos, ja tie kļūst nevajadzīgi ģeopolitiskajā spēlē!
Atgādinājumam Latvijas vēstures lielzinātājiem:
1919.g.26.augustā Antantes un Latvijas armijas karavīru kontrolētajā Rīgā notika Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas valdību pārstāvju kopīga apspriede kopā ar Judeņiča Ziemeļrietumu un Bermonta Rietumkrievijas armiju pārstāvjiem. Lai saglabātu antiboļševistisko spēku vienotību, Antantes valstu pārstāvji atļāva vācu brīvprātīgo daļām iekļauties Bermonta komandētā Rietumu korpusa sastāvā. 5. septembrī Bermonts publicēja pavēli, kurā ģenerālis Judeņičs viņu iecēlis par Rietumkrievijas brīvprātīgo armijas (Западная добровольческая армия) pavēlnieku. Tika plānots kopēja uzbrukuma sākums 1919. gada 15. septembrī un Bermonts sāka neauglīgas sarunas ar Antantes pārstāvjiem par pāriešanu viņu pusē.

Atbildēt

11.11.2017. 20:00

»

Copy and paste

71 gadus jaunā pensionāra izpildījumā


Un ko tas maina, latviešu daunīt?

Atbildēt

???

11.11.2017. 19:03

»

Nełauj pievienot

komentàrus


Kā tad es pievienoju?

Atbildēt

Nełauj pievienot

11.11.2017. 19:01

komentàrus.

Atbildēt

Vēsturiskais brīdis

11.11.2017. 18:45

Ļoti atvainojos, bet 18.novembra Latvijai nav nekāda sakara ar 4.maija kliķes izcepto surogātu, mani šie patriotiskie raksti neaizkustinās cīņā par Skandināvu un krievu kapitāla aizsardzību.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: