Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu pārsteigumu, kuru klusībā īstenoja labklājības ministre Ramona Petraviča un kuram plašāka sabiedrība nepievērsa uzmanību.

Runa ir par kādu brīdi atpakaļ aktuālu jomu - bērnu tiesību aizsardzību un iestādi, kas tās aizsargā. Rudenī ziņās parādījās pāris virsrakstu par to, ka Labklājības ministrija saņēmusi anonīmu darbinieku sūdzību par Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšnieces Mariannas Drejas darbu un ka ministre, rūpējoties par darbinieku labklājību, uzsāka pārbaudi.

Ap to pašu laiku parādījās ziņas, ka M.Dreja slimo. Pēdējā laikā presē izskan, ka šobrīd iestādes p.i. ir Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktore Valentīna Gorbunova. It kā normāli, varas nomaiņa, ministrs ieliek sev ērtu vadītāju un viss pārējais, bet neviens nav paskatījies dziļāk, ka šis cilvēks nav piemērots vadīt iestādi.

Valsts kontroles ziņojums (http://www.lrvk.gov.lv/revizija/arpusgimenes-aprupes-sistemas-efektivitate/) bija pamats tam, kāpēc iestāde nokļuva mediju uzmanības centrā un kāpēc šobrīd vairākas gudras galvas domā, kādu restart pogu nospiest jomai. Bet neviens nav paskatījies, ka V.Gorbunova bija tā, kas metodiski vadīja un uzraudzīja bāriņtiesas tajā laika posmā, kas ir pētīts ziņojumā (ziņojumā pētīts par laika periodu no 2014.gada 1.janvāra līdz 2017.gada 31.decembrim, norādīts ziņojuma 104.lpp.).

Tieši V.Gorbunovas uzraudzībā bāriņtiesas neizņēma bērnu no ģimenes, jo tie taču ir īstie vecāki, neraugoties uz to, ka ģimenē bija vairāki riski, piemēram, kā rezultātā bērns ir piedzīvojis seksuālo vardarbību. Visas šīs šausmas var izlasīt ziņojumā. Tātad par jomu šobrīd atbild tieši tas cilvēks, kas savulaik ir veicinājis visu to, ko konstatēja VK.

Tomēr R.Petravičai tas nav bijis šķērslis. Galvenais bija skaļi parunāt, ka M.Dreja nav piemērota iestādes vadīšanai un ielikt par vadītāju cilvēku, kurš nedomā par bērniem, bet par mazākstrīdīgo risinājumu izvēli, kas dara to, ko liek...

Novērtē šo rakstu:

56
21