Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.

Godātais V.Ķirša kungs! Šogad Rīgā no 6. jūnija līdz 15. jūnijam norisināsies “Baltic Pride:” pasākumi, kas kulminēsies “Baltie Pride 2024” gājienā 15. jūnijā.

Šis būs īpašs Baltic Pride, jo tas pirmo reizi notiks pēc tam, kad Latvijas Republikas Saeima ir pieņēmusi vēsturisku lēmumu - ieviesusi partnerības institūtu, kas stāsies spēkā š.g. 1. jūlijā. Tas būs veids, kā savas attiecības legalizēt un juridiski sakārtot viena dzimuma pāriem.

Latviju ar šo vēsturisko lēmumu apsveica arī mūsu stratēģisko partneru - Amerikas Savienoto Valstu - valsts sekretārs Entonijs Blinkens (Anthony Blinken).

Ik gadu “Pride” pasākumos piedalās tūkstošiem cilvēku, uzņēmumu, biedrību. 2023. gadā “Riga Pride” atbalstu izrādīja arī vairākas Latvijas stratēģisko partneru vēstniecības, izkarot varavīksnes vai progresa karogus.

“Riga Pride 2023” noslēguma gājienā piedalījās Amerikas Savienoto Valstu, Francijas, Kanādas, Īrijas, Vācijas, Nīderlandes, Lielbritānijas, kā arī citu ES un NATO dalībvalstu vēstniecību pārstāvji.

Arī šogad vairākas Latvijas stratēģisko partneru vēstniecības jau ir izkārušas varavīksnes vai progresa karogus.

2023. gada 2. jūnijā pie Rīgas domes tika izkārts varavīksnes karogs. Pēc tam 24 stundu laikā aptuveni 600 uzņēmumu biedrību un pilsoniskās sabiedrības pārstāvju atklātā vēstulē pauda atbalstu šim Rīgas domes vadības lēmumam, izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas domes.

Citējot - “[...] Saskaņā ar KPMG Latvija un apvienības “Mozaīka” pētījumu “Neiecietības patiesā cena”, neiekļaujoša un neiecietīga attieksme vien 2022. gadā Latvija ir izmaksājusi no 406 līdz 811 miljoniem eiro jeb l,04%-2,08% no Latvijas 1KP. Tieši tādēļ gājienā piedalījās Accenture, ATEA, Printful, Swedbank, DNB, KPMG, Circle K, kā arī citu augstas pievienotās vērtības uzņēmumu pārstāvji, kuri vēlas Latvijā un Rīgā redzēt drošu un atvērtu vidi saviem darbiniekiem. [...]

Vēstuli parakstīja tādi uzņēmumi kā “Draugiem Group” mentoru kluba, Positivus koncerti, Printful, COBALT, Sorainen, Helve, Circle K Business Centre, arhitektu biroja “Millers & Gavrilovičs", aģentūru “White Label”, “Golin”, “Magic B40”, “McCann Rīga”, “Collex”, “ERDA” darbinieki, kā arī LGBT un viņu draugu apvienība “Mozaīka”, kustība “Dzīvesbiedri", Centrs “Marta", Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, Latvijas jaunuzņēmumu asociācija, Tavi Draugi, Gribu palīdzēt bēgļiem, Latvijas basketbola savienība, Sieviešu basketbola līga, Latvijas jaunatnes padome, Latvian Art Directors Club, "Ascendum” un “Satori”, aktieris Ģirts Kalniņš, režisores Una Rozenbauma un Krista Burāne un daudzi daudzi citi.”

Solidarizējoties ar rīdziniekiem, kuri 15. jūnijā dodas “Baltic Pride 2024” gājienā, lai skaidri parādītu to, ka Rīga ir dala no Eiropas Savienības, NATO, iestājas par cilvēktiesībām, pret vardarbību un pret diskrimināciju aicinu no 6. jūnija līdz 15. jūnijam pie Rīgas rātsnama līdzās Latvijas, Rīgas, Ukrainas, Eiropas Savienības karogiem izkārt arī varavīksnes karogu.

Novērtē šo rakstu:

4
165