Menu
Pilnā versija
Foto

Katls, kurā neko neuzvāra

Ventspils domes deputāts* · 05.01.2012. · Komentāri (18)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ventspils dome 21. decembra sēdē noraidīja AS Ventspils Grain Terminal paplašināšanas projektu. Klāt bija uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un vienlaikus Ventspils domes deputāts Vladislavs Šafranskis, kas nevarēja uzrādīt pilnvarojuma dokumentu, ka ir tas Vladislavs Šafranskis, kas pārstāv konkrēto uzņēmumu, un tāpēc pie pārstāvēšanas netika pielaists.

Formāli jau Ventspils mēram Aivaram Lembergam bija taisnība. Lai gan elektroniskas saziņas laikmetā pilnvaras uzrādīšana ir kaut kas novecojis, tomēr tiesiskajā un uzņēmējvidē tas ir pieņemts nosacījums, kas respektējams.

Notikums pats par sevi ir vienīgi dažu uzjautrinošu piezīmju vērts, ja tas neskartu starpvalstu attiecības investīciju jomā un nenorādītu uz uzņēmējdarbības klimatu Ventspilī. Ierasti visi sprāgušie kaķi tiek uzkārti Lembergam, kas nebūt nav svēts, bet šoreiz vērts atteikties no situācijas vienkāršošanas un palūkoties, vai, maskējoties aiz Lemberga tēla, netiek slēpta neveiksmīga graudu termināla darbība. Vai politiska čalošana nepiesedz to, ka nav objektīvas analīzes par Ventspils domes deputāta prasmi vadīt komerciālu kompāniju?

 Pat tik vienkāršā lietā kā sabiedriskā apspriešanā Šafranska k-gs atrod iespēju kļūdīties, neprotot uzrunāt cilvēkus, kas dzīvo Dzintaru ielas 34. namā un veido vairumu pret projektu parakstījušos.

AS Ventspils Grain Terminal ir Kazahstānas-Latvijas kopuzņēmums. Tas ir investīciju projekts, ieguldot Latvijas tautsaimniecībā ap 25 milj. EUR. Lielā mērā tas ir arī Kazahstānas Republikas izlūkprojekts, lai noskaidrotu, cik droši un efektīvi strādāt ar Latvijas ostām un vai labāk nebūtu izmantot Klaipēdu vai Tallinu.

Rezultātu diemžēl varētu vēlēties labāku, kas arī vēl maigi teikts. Apgrozījuma kritums segmentā ir pāri par 90%, Ventspils tālu atpaliek no citām ostām. Pat salīdzinot ar Rīgu, kas pārkrauj trīs reizes vairāk. Var visu novelt uz nelabvēlīgu tirgus situāciju, bet vai tirgus neskar arī visu Baltiju? Var no sarakstiem svītrot Primorsku, jo Krievijas graudu ražotājiem ir interesantāka sava osta, bet paliek Kazahstāna un Krievijas Dienvidrietumu reģions un Baltkrievija.

Šafranskis taisnojas, ka pie visa vainīgs Lembergs un vēl Urbanovičs, kurš kā ieinteresētais politiskā draudzībā ar Ventspils finansēm liek visāda veida šķēršļus graudu termināla darbībai.

Bet sliktam dejotājam vienmēr traucē kurpes. Marketinga stratēģiju un kravu loģistiku nosaka uzņēmuma vadība un valdes priekšsēdētājs Šafranska k-gs. Ieejot tirgū un izkarojot tirgus nišu savā tranzīta segmentā, šķēršļi būs vienmēr, bet komersantam neder mūžīgi sūkstīties, ka viņu aplenkuši ienaidnieki, kas neļauj veiksmīgi strādāt. Šāds stils vairāk piemīt politiķiem.

Ventspils Grain Terminal ir Kazahstānas Republikas investīciju projekts Latvijā, un investīciju aizsardzības vienošanās ietvaros par to ir atbildīga Latvijas valdība, kurā nesēž ne Lembergs, ne Urbanovičs. Vajag tikai rakt, kā teicis dzejnieks, un tad netraucēs ne pašmāju tītari, ne Klaipēdas, ne Rīgas, ne Liepājas un Primorskas ostas.

Diemžēl Šafranska k-gs lielu daļu enerģijas iegulda nevis uzņēmuma darbības uzlabošanai, bet vainīgo meklēšanā, un labi iecerētais Kazahstānas investīciju projekts draud izgāzties.

Tādi - ne visai rožaini - ir secinājumi.

* saprotamu apsvērumu dēļ negribu minēt savu vārdu

Novērtē šo rakstu:

0
0