Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šonedēļ „Attīstībai/Par” pakļāvās “Saskaņas” un lašoristu* spiedienam un uz nedēļu apturēja Vispārējās izglītības likuma grozījumu tālāku virzību. Grozījumi paredz, ka turpmāk visos pašvaldību bērnudārzos jābūt nodrošinātai programmai valsts valodā. Grozījumus iesniedza Nacionālā apvienība, un atbalstīja atbildīgā Saeimas komisija.

Šobrīd virkne bērnudārzu nodrošina tikai tā saukto mazākumtautību programmu, līdz ar to latviešu ģimenēm jāgaida garās rindās, jāved bērni uz citu dārziņu tālu no dzīvesvietas vai jāsūta bērni uz pirmsskolas programmu krievu valodā.

Lašoristi jau vairākas izglītības komisijas sēdes pārvērtuši šovā, sēdē organizējot cilvēkus, kas uzstājas ar prokrieviski agresīvām un aizskarošām runām, filmē viens otru un komisijas deputātus, un citos veidos mēģina izgāzt likuma grozījumu pieņemšanu.

Kauns skatīties, kā daļa latviešu politiķu un ierēdņu nodur acis, mentāli savelkas čokuriņā un slīd zem galda. Ja līdz šim priekšlikumu stabili atbalstīja Saeimas deputātu vairākums, tagad vismaz “Attīstībai/Par” sāk veco dziesmu par “cilvēku nenaidošanu” vai “etnisko nepolarizēšanu”. Pastāv bažas, ka šis sakāvnieciskuma vīruss var izplatīties arī uz citām partijām.

Darīsim visu, lai šos likuma grozījumus tomēr pieņemtu, un informēšu par to, kā jautājums virzās uz priekšu.

* lašoristi – politiskas ievirzes prokrieviskas organizācijas „Lašor” pārstāvji, kas iestājas pret skolu pāreju uz mācībām valsts valodā.

Novērtē šo rakstu:

62
78