Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai Gunārs Ķirsons un Ieva Plaude-Rēlingere savus maksātnespējas pieteikumus oktobra beigās iesnieguši vienkārši nejaušības dēļ vai, kā oficiāli pavēstījis pats Lido līdzšinējais saimnieks, tikai tāpēc, ka „daži mana uzņēmuma kreditori nav mierā ar tiesas nesen apstiprināto Lido turpmākās darbības plānu un nolēmuši vērsties pret mani personīgi”?

Izskatās, ka tā vis nav, – šķiet, abas „nacionālās uzņēmējdarbības zvaigznes” vienkārši pēdējā mirklī mēģina glābt vēl atlikušo mantu no kreditoriem, lai saglabātu iespēju vēl dažus gadus dzīvot savos „uz krīta” pirktajos Vecrīgas dzīvokļos vai Mežaparka villās un braukāt tāpat „uz krīta” iegādātajos leksusos.

Kas liecina par labu šim viedoklim? Gluži vienkārši – laiks, kad šie pieteikumi reģistrēti.

Kā man šodien uz ātru roku apskaidroja pāris maksātnespējas administratori, ja pieteikumi būtu iesniegti šodien, kad stājās spēkā jaunā Maksātnespējas likuma versija, abiem „miljonāriem” tuvākā nākotne nebūtu neko spoža – pusgada laikā viņi tiktu nolobīti kā sīpoli, lai kreditori tiktu pie vismaz daļas no aizdotā un „uzņēmēju” vējā palaistā, pašu vajadzībām izdotā vai grezni nodzīvotā.

Savukārt, paspējuši iesniegt savus pieteikumus vēl vecā Maksātnespējas likuma darbības laikā, viņi, protams, no klapatām pilnīgi neatbrīvosies, taču varēs mierīgi turpināt līdzšinējo dzīvesstiliņu vēl apaļus piecus gadus.

Toties zaudētājos paliks ne tikai kreditori, bet arī tāda cilvēku kategorija kā uzņēmumu darbinieki, - ja saskaņā ar jauno likuma versiju viņi varēja mēģināt kaut ko piedzīt „pa taisno” no abiem „saimniekiem”, tad tagad nāksies vien stāties kopējā kreditoru rindā.

Tiktāl – maksātnespējas administratoru stāstītais. Bet varbūt kādam no lasītājiem ir sava versija par to, ar kādu aprēķinu abi eksmiljonāri savu maksātnespēju piesaka tikai tagad? Rakstiet!

Foto – no portāla VIPI.LV

Novērtē šo rakstu:

0
0