Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir bijis tik aizņemts ar svarīgākām lietam, ka piemirsis Latvijas Banku informēt par aizliegumiem, kas noteikti kukuļņemšanā aizdomās turētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam. Kā liecina Pietiek informācija no avotiem KNAB, tikai pēc tam, kad Latvijas Bankas pārstāvji ieradušies birojā un lūguši sniegt šādu informāciju, tā viņiem pēc ilgas gaidīšanas sagādāta.

Latvijas Banka šo informāciju nekomentē, taču atzīst, ka KNAB informācija par Latvijas Bankas prezidentam noteikto drošības līdzekli – ierobežojumu pildīt amata pienākumus – ir saņemta otrdien, bet trešdien Rimšēvičs Latvijas  Bankas telpās nav parādījies.

Kā informē Latvijas Banka, precīzais ierobežojuma formulējums ir – „noteikts noteiktas nodarbošanās aizliegums, nosakot, ka noteiktas nodarbošanās aizliegums ir ar procesa virzītāja lēmumu noteikts ierobežojums aizdomās turētājam veikt noteikta veida nodarbošanos (darbības), kas saistītas ar lēmumu pieņemšanas, kontroles un uzraudzības funkcijām Latvijas Bankā, tostarp ieņemt Latvijas Bankas prezidenta amatu”.

Kā zināms, ir gadījumi, kad no amata atstādinātas amatpersonas turpina saņemt atalgojumu, un tas nozīmē, ka smaga nozieguma izdarīšanā aizdomās turētais Rimšēvičs varētu saņemt savu iespaidīgo mēnešalgu, kas 2016. gadā viņam nodrošināja 150 000 eiro lielus ienākumus. „Mēs konsultējamies ar KNAB, lai iegūtu detalizētu informāciju par visiem aspektiem, kas saistīti ar drošības līdzekli, tostarp arī šo,” – tas ir viss, ko pašlaik var paskaidrot Latvijas Banka.

Novērtē šo rakstu:

0
0