Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atzinis par nepamatotiem Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas iesniegumā minētos argumentus, uz kuru pamata KNAB tika aicināts izvērtēt, vai pret nu jau no amata atlaisto ministrijas valsts sekretāru Aleksandru Antonovu nebūtu sākams kriminālprocess tā sauktajā Karvas HES lietā. KNAB atzinums ir - Antonova rīcības rezultātā nekāds kaitējums valstij nav nodarīts.

"Resoriskās pārbaudes ietvaros netika konstatētas pazīmes, kuras norādītu uz to, ka A.Antonovs, izdodot Rezolūciju, radīja būtisku kaitējumu likuma „Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību" 23.panta izpratnē," teikts KNAB atzinumā, kas nosūtīts ministrijai un ir nonācis Pietiek rīcībā.

KNAB veiktās resoriskās pārbaudes laikā tika izvērtēts, vai no ministrijas saņemtā informācija satur ziņas par Krimināllikuma 317.pantā (dienesta pilnvaru pārsniegšana) un 318.pantā (dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana) paredzēto noziedzīgu nodarījumu sastāvu, un secināts, ka šādu ziņu tajā nav, jo Antonovs bijis tiesīgs izskatīt sūdzību Karvas HES lietā, turklāt viņa rezolūcija nemaz nav tikusi uzskatīta par automātisku finansējuma piešķiršanu strīdīgajai, vidi degradējošajai HES.

Līdz ar to KNAB izmeklētājs Jānis Baumanis ir pieņēmis lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu, turklāt norādījis, ka saskaņā ar Pietiek vairākkārt aprakstīto Kriminālprocesa likuma 373.pantu (tikai cietušais var pārsūdzēt lēmumu par atteikumu sākt kriminālprocesu) ministrijai vairs nav tiesību pārsūdzēt pieņemto lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu.

Kā jau ziņots, ministrija laikā, kad ministra krēslā īslaicīgi atradās Einārs Cilinskis, disciplinārlietā secināja, ka Antonovs, izdodot 2013.gada 19.novembra rezolūciju par SIA Patina 2013.gada 16.oktobra sūdzību „Par Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Valsts sekretāra vietnieces D.Grūbes 2013.gada 16.septembra lēmumu Nr.4.1.1.-33/8642 „Paziņojums par līguma Nr.KPFI-4/55 „Moderna un vides draudzīga Karvas HES izveide, nodrošinot oglekļa dioksīda emisijas samazinājumu" izbeigšanu"", ir izdarījis smagu disciplinārpārkāpumu. Pēc šī atzinuma Cilinskis un pēc tam arī valdība atbrīvoja Antonovu no ministrijas valsts sekretāra amata.

Valdība Antonovu atbrīvoja par ministrijas konstatētajiem pārkāpumiem, viņam pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu Karvas HES projektam, lai gan iepriekš finansējums ticis noraidīts projekta neatbilstības dēļ. Disciplinārlietas izmeklēšanas komisija bija secinājusi, ka valsts sekretārs pārkāpumus izdarījis apzināti, zinot rīcības prettiesiskumu, turklāt vēlējies panākt, lai viņa rezolūcija par finansējuma piešķiršanu tiktu izpildīta.

Antonovs ir vērsies tiesā par rīkojumu atbrīvot viņu no amata, un administratīvā rajona tiesa pēc viņa pieteikuma jau ir ierosinājusi lietu.

Novērtē šo rakstu:

0
0