Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadošie darbinieki šodien izplatījuši Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim adresētu atklāto vēstuli, kurā pausts protests pret KNAB priekšnieka Normunda Vilnīša iecerētajām izmaiņām biroja struktūrā. KNAB vadītāji norāda, ka Vilnīša plānotās reformas palielinās biroja administratīvo aparātu un mazinās biroja lomu korupcijas apkarošanā. Pietiek šo vēstuli publicē pilnībā.

Ministru prezidentam

                                                                        V.Dombrovskim

Ar MP 2010.gada 2.jūlija rīkojumu Nr. 276

izveidotās starpinstitūcijas komisijas priekšsēdētājam

A.Kalniņam

                            

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietnieku un novēršanas un apkarošanas funkciju veicēju nodaļu vadītāju atklāta vēstule

 

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietnieki Juta Strīķe un Alvis Vilks, novēršanas un apkarošanas funkciju veicēju nodaļu vadītāji aicina Ministru prezidentu Valdi Dombrovski neapstiprināt KNAB priekšnieka N.Vilnīša publiskotos reorganizācijas plānus, jo, aizbildinoties ar korupcijas apkarošanas pastiprināšanu reģionos, tiek plānotas apjomīgas izmaiņas birojā, kuru rezultātā efektīvi funkcionējošs birojs pārvērtīsies par formālu pretkorupcijas iestādes „izkārtni”.

Plānotās reorganizācijas rezultātā palielinās administratīvais aparāts, tiek atņemtas lēmuma pieņemšanas tiesības biroja pašreizējiem priekšnieka vietniekiem, korupcijas apkarošanas un novēršanas funkcijas tiek izkaisītas pa dažādām grupām, nodaļām un departamentiem; 10 nodaļu vietā tiek paredzēta 21 struktūrvienība, divu priekšnieka vietnieku vietā – viens vietnieks un trīs departamentu vadītāji.

Tā kā saskaņā ar LR MP 2010.gada 2.jūlija rīkojumu Nr. 276 izveidotās starpinstitūcijas komisijas ieteikumiem tā ir konceptuāli atbalstījusi reorganizācijas shēmu Nr. 1, lūdzam Komisiju skaidrot, vai viņi atbalsta tikai teritoriālo operatīvās darbības vienību iekļaušanu apkarošanas bloka sastāvā vai akceptē shēmu nr. 1 kopumā, kas paredz kardinālas izmaiņas visu funkciju veikšanā.

Pēdējā gada N.Vilnīša darbība, lēmumi un rīcība rada pārliecību, ka N.Vilnīša patiesais mērķis ir Biroja darbības spēju mazināšana un tam sekojoša KNAB faktiska likvidācija.

Ar cieņu,   

Priekšnieka vietnieks Alvis Vilks

Priekšnieka vietniece Juta Strīķe

Izmeklēšanas nodaļas vadītāja

Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs

Operatīvo pasākumu nodaļas vadītājs

Politisko partiju finanšu kontroles nodaļas vadītāja

Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītāja

Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja

Novērtē šo rakstu:

0
0