Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc Pietiek iesnieguma saņemšanas un izvērtēšanas KNAB sācis pārbaudi par Saeimas deputātes Bendrātes (Vienotība) trasta līgumu ar apsūdzēto Ventspils mēru Aivaru Lembergu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis pārbaudi saistībā ar tagadējās partijas Jaunais laiks (apvienība Vienotība) Saeimas deputātes Bendrātes darījumu attiecībām, pirms 13 gadiem slēdzot trasta līgumu ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu un paslepus, par viņa naudu un viņa īpašumā, bet uz sava vārda iegādājoties Kurzemes radio kapitāldaļas.

Otrdien, atbildot uz Pietiek jautājumu, vai saistībā ar Bendrātes līgumu un aizņēmumu no Lemberga KNAB pieņēmis lēmumu, kā rīkoties, biroja preses pārstāve Ieva Karlsberga norādīja: „KNAB atbilstoši kompetencei ir uzsācis pārbaudi par amatpersonas darbības atbilstību likuma Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā normām.” Sīkākus komentārus par pārbaudi Karlsberga nesniedza.

Tikmēr pati Bendrāte otrdien nodeva 10.Saeimas deputāta zvērestu un pieņēma vēlētāju viņai doto mandātu. Bendrāte to darīja, neraugoties uz to, ka gan vairāki viņas kolēģi Vienotībā, gan sabiedrība par atklātību Delna aicināja atteikties no deputātes mandāta, kad pēc vēlēšanām klajā nāca informācija par Bendrātes darījuma attiecībām ar Lembergu. 

Bendrāte 2250 latu lielo aizdevumu no Lemberga Kurzemes radio daļu iegādei nebija deklarējusi savā amatpersonu deklarācijā, kura viņa iesniedz jau kopš 2002.gada rudens, kad stājās 8.Saeimas deputātes amatā.

Pietiek rakstīja, ka Bendrāte (toreiz Ērmane) un Lembergs 1997.gadā noslēdza trasta līgumu, ar kuru Ventspils mērs vēlākajai JL deputātei piešķīra tiesības viņa vietā un par viņa naudu iegādāties kapitāldaļas SIA Kurzemes radio. No Lemberga Bendrāte bija saņēmusi 2250 latus.

Apmaiņā bez Lemberga atļaujas Bendrātei nebija tiesību ne izteikt savu viedokli lielākajā daļā Kurzemes radio dalībnieku sapulču balsojumu, ne spriest par radio budžetu, ne lemt par dividenžu izmaksu vai kļūt par uzņēmuma vadības pārstāvi.

Līgums pēc Bendrātes pašas teiktā starp viņu un Lembergu vēl arvien ir spēkā. Bendrāte aizvien neesot arī norēķinājusies ar Lembergu par 2250 latiem, kurus saskaņā ar trasta līgumu viņa saņēmusi. Saskaņā ar publisku informāciju Bendrātei pieder 125 Kurzemes radio daļas.

Intervijā Pietiek Bendrāte, kas vairākus gadus bija radio radošā direktore, pauda uzskatu, ka, Kurzemes radio saturā nodrošinot ziņu plūsmu par Ventspili, parādu Lembergam pēc būtības ir atlīdzinājusi. To sakot, politiķe vairākkārt intervijā lietoja vārdu „atstrādājusi".

Novērtē šo rakstu:

0
0