Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušā Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka Vladimira Vaškeviča jaunā kriminālprocesa ietvaros, kurā ir runa par draudu izteikšanu kādai personai un materiālas motivācijas piedāvājumu „Vaškeviča-Kravaļa” kukuļošanas lietas galvenajam lieciniekam – Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora vietniekam Tālim Kravalim, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki kratīšanā kā nozīmīgu pierādījumu izņēmuši arī vismaz 15 gadus senu muitas eksperta apliecību uz Vaškeviča vārda. Paskaidrot, kādu iemeslu dēļ šī apliecība izņemta, KNAB nevēlas vai nespēj.

No avotiem tiesībsargāšanas iestādēs Pietiek rīcībā nonācis pagājušā gada 21. novembrī Vaškeviča un viņa dzīvesbiedres Ināras Vilkastes mājā notikušas septiņas stundas ilgas kratīšanas protokols, no kura izriet, ka KNAB izmeklētāji izņēmuši arī daudzus priekšmetus, kuru saistība ar draudu kriminālprocesu ir, maigi izsakoties, grūti saskatāma.

Ir apstiprinājusies Pietiek jau sniegtā informācija, ka tāpat kā 2011. gada sākumā arī šoreiz kratīšanā KNAB darbiniekus (kratīšanu ēkā veikuši biroja darbinieki Anita Ringo, Kārlis Ragže, Andris Baculis, Kārlis Ertmanis, Juris Pujāts un Maksims Savenkovs) ļoti interesējuši mājā atrodamie rokaspulksteņi un to dokumentācija.

„Kratīšanas laika ar videokameru Canon MV66i tika nofilmēti kabinetā esošie rokas pulksteņi un kabineta un trešajā stāvā esošas pulksteņu kastītes un pulksteņu dokumenti,” īpaši norādīts protokola beigās.

Ne pulksteņus, ne to kastītes un dokumentus KNAB darbinieki gan nav izņēmuši, toties kā iespējamu būtisku lietisko pierādījumu draudu kriminālprocesā viņi izņēmuši dokumentu, kas kratīšanas protokolā aprakstīts kā „apliecība Nr. 1580 uz LR VID Rīgas muitas Vecākā muitas eksperta Vladimira Vaškeviča vārda”.

KNAB pirmdien nespēja paskaidrot, kādu iemeslu dēļ kratīšanā būtu jāizņem šāds dokuments, kas ir vismaz 15 gadus sens: kā rāda aģentūras LETA arhīvs, par vecāko muitas ekspertu Vaškevičs sācis strādāt 1988.-1990. gadā, bet 1997. gadā jau ieņēmis citu amatu.

Taču KNAB izmeklētājus ļoti ieinteresējuši arī citi būtiski un izmeklēšanai svarīgi dokumenti un priekšmeti. Tā, piemēram, kaut gan kriminālprocess saistīts ar Vaškeviča lietu, KNAB izmeklētāji izņēmuši „zibatmiņu ar uzlīmi ar sekojošu tekstu: „Shēmas pie I.Vilkastes liecības 22.10.2012””.

Kā var noprast, jaunais kriminālprocess izmantots arī, lai izņemtu arī Vilkastes biznesa materiālus, kuriem citādi likumīgā veidā būtu grūti piekļūt. Tā, piemēram, izņemts „apliecinājums no 2012.gada 11 .septembra, ka I.Vilkaste saņēma skaidrā naudā no SIA Veritus valdes locekļa Roberta Šilinga parādu 7 750.00 LVL apmērā”.

KNAB izmeklētājiem, spriežot pēc protokola, arī šķitis, ka Vaškeviča ietekme stiepjas tālu aiz Latvijas robežām, tāpēc katram gadījumam izņemts arī „„Novērtējuma ziņojums par piekto kārtu savstarpējās novērtēšanas „Finanšu noziedzība un finanšu izmeklēšana”, Ziņojums par Nīderlandi uz 21 lapas”.

Tāpat KNAB uzskatījis, ka pilnīgi velti Vaškeviča un Vilkastes mājā būtu arī palikt dokumentam ar nosaukumu „Iesieta, prokurores, valsts apsūdzības uzturētājas ONCNSP virsprokurora vietnieces E.Jonikānes uzruna tiesai (ar atzīmēm, izdarītām ar roku, un ielīmētām līplapiņām”.

Biroja darbiniekus interesējusi arī pašu publicitāte, tāpēc kratīšanā izņemta arī preses publikācija ar virsrakstu „Strīķu ģimene tiecas pēc vēl lielākas ietekmes" un vairākas citas publikācijas.

KNAB pirmdien nevēlējās sniegt Pietiek nekādus skaidrojumus par to, pēc kāda principa biroja izmeklētāji kratīšanās vienus priekšmetus un dokumentus izņem, bet citus atstāj neizņemtus.

Kā jau informēts, KNAB pagaidām paziņojis to, ka birojs sācis kriminālprocesu par iespējamu vardarbības piedraudējumu, lai kādā iztiesāšanā esošā krimināllietā – „Vaškeviča-Kravaļa kukuļošanas lieta” oficiāli nav nosaukta - tiktu mainītas liecības smaga nozieguma izdarīšanā apsūdzētas personas interesēs.

Vardarbības draudi esot izteikti kādai personai, lai tā tālāk iespaidotu liecinieku, kam šo draudu iespaidā un par trīs miljonu eiro atlīdzību būtu jāatsakās no iepriekš sniegtajām liecībām tiesā un to vietā jāsniedz nepatiesas liecības apsūdzētā interesēs.

Vaškeviča advokāte Jeļena Kvjatkovska pēc šī KNAB paziņojuma publiski paziņoja, ka informācijas izplatīšana par trīs miljonu eiro piesolīšanu apmaiņā pret nepatiesām liecībām esot kārtējā KNAB sabiedrisko attiecību kampaņa.

KNAB līdz šim ir kategoriski atteicies nosaukt tā paziņojumā minēto personu, kurai esot izteikti vardarbības draudi un pieprasīts iespaidot kukuļošanas lietas liecinieku.

No avotiem Ģenerālprokuratūrā Pietiek ir saņēmis ziņas par šīs personas identitāti, - pašlaik notiek šo ziņu pārbaude, un gaidāms, ka jau šonedēļ par to informēsim.

Taču jau pašlaik iespējams informēt, ka šis liecinieks ir pazīstams nekustamo īpašumu uzņēmējs, kurš pēdējos gados balansējis uz bankrota sliekšņa un ir parādā ārkārtīgi iespaidīgas summas bijušajai Parex bankai – tagadējai AS Reverta.

Novērtē šo rakstu:

0
0