Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms pāris nedēļām Vecrīgā, pie visiem labi zināmā Vaļņu ielas nama, kur savulaik izcilus dzīvokļus par kapeikām ieguva prāvs pulks labi zināmu ļaužu, vidēji vēlā vakara stundā bija vērojama interesanta aina.

Iepretim namam, kur greznojas zīme „apstāties aizliegts”, ne tikai apstājies, bet arī kārtīgi noparkojies bija Mercedes markas automobilis ar valsts reģistrācijas numuru EF-1999. Domāju, ka nekļūdīšos, ja apgalvošu, ka ar šo auto parasti braukā kādreizējais VDK štata darbinieks, tagadējais gāzes „polituzņēmējs” Juris Savickis.

Pašvaldības policija, kā varēja manīt, gan atļāvās painteresēties par nevietā nolikto auto, taču turpat blakus atradās arī apsardzes auto, bez kāda Savicka kungs nemēdz pārvietoties, un tajā sēdošie vīri policistiem īsi un skaidri izklāstīja, kādos gadījumos viņiem labāk noteikumu pārkāpumus nepamanīt.

Taču tas būtu tīrais sīkums. Daudz interesantāka ir atbilde uz jautājumu – pie kā gan bija aizdevies ciemos Savicka kungs un par kādām tēmām viņš, iespējams, vēlējās parunāties. Jau atkal domāju, ka nekļūdīšos, apgalvojot, ka Savicka kungs ilgāku laiku, pat pāris stundas, ja ne vairāk pavadīja pie neviena cita kā bijušā Valsts prezidenta Andra Bērziņa.

Par ko gan varēja būt abu bijušo biedru, tagadējo kungu saruna? Sabiedrībai nav plaši zināms fakts, ka pirms kāda laiciņa Savicka kungs vedis „atrādīt” Bērziņa kungam… tagadējās farmācijas uzņēmuma Olainfarm mantinieces Irinu Maliginu un Signi Balderi-Sildedzi.

Ar kādu mērķi šī sapazīstināšana savulaik notikusi, nav droši zināms. Taču pietiekami droši var apgalvot, ka ne tik senā pagātnē apņēmīgajam kungam ar čekista pagātni ir bijusi doma Olainfarm padomē iebīdīt… pašu Bērziņa kungu. Tikai tāpēc, ka tam bijušas milzu antipātijas pret trešās mantinieces – Nikas Saveļjevas vīru, no padomē būšanas nekas nav sanācis.

Protams, ka šī vizīte cita starpā vēlreiz apliecina to, cik ļoti var ticēt Savicka kunga apgalvojumiem, ka Olainfarm (kura akciju paketi viņš savulaik diezgan lēti pārdeva) viņu nemaz, nemaz, nemaz neinteresējot.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

107
10