Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Man ir tikai viens jautājums mūsu augsti godājamajiem deputātiem. Kam no jaunā likuma dzīve kļūs labāka? Tiem kaķiem, kuri ir izmesti mežā, uz ielas vai pagraba? Un kurus tagad, pēc likuma normāls atbildīgs cilvēks nevarēs paņemt uz mājām. Jo tad viņam jādodas uz Pārtikas un veterināro dienestu (PVD), lai reģistrētu patversmi.

Vai PVD ir par maz pienākumu, atbildību un nav vairs, ko darīt? Kāpēc PVD nepievērš uzmanību kaktu pavairotājiem? Pilni reklāmu portāli (piemēram, ss.com) ar sludinājumiem par “šķirnes kaķiem”, kurus atdod gandrīz pa velti.

Ko īsti grib panākt ar šo likumu? Lai visi dzīvnieki, kuriem nebūs vietas patversmē, tiek iemidzināti (lasīt - nogalināti)? Varbūt mūsu deputāti saskatās ziņas no kaimiņvalstīm, kur ir “usipalkas”, un šī ideja viņiem patīk?

Vai dzīvosim ka Turcijā vai Grieķijā, kur pilnas ielas ar kaķiem un suņiem, jo tur cilvēki nemaz neņem uz mājām pamestos dzīvniekus. Vai tiešām mēs esam Eiropā?

Augsti attīstītās Eiropas valstīs vienmēr bija, ir un būs DZĪVNIEKU AIZSARDZĪBAS ORGANIZĀCIJAS, kuras iestājas par tiem, kuriem palīdzība ir vajadzīga, un, protams, ka nav patversmes statusa un tāds netiek pieprasīts likumiskā kārtā.

Mēs visi labi zinām, ka finansējums dzīvnieku atbalstam no valsts budžeta ir minimāls un faktiski patversmes dzīvo uz sava godaprāta, entuziasma un ziedojumiem.

Līdz ar to šādā likuma izpildījumā jau tā labestīgie cilvēki, kuri strādā patversmēs, tiks nospiesti vēl vairāk uz ceļiem. Viņiem tiks uzkrāmēts pārmērīgs slogs, izdevumi, dzīvnieku daudzums, kurš pārsniegs kritisko masu un patversmes kapacitāti, tādā veidā iedzenot patversmi stūrī un piespiežot dzīvniekus eitanizēt.

Tad, ja nu gadījumā tiks pieņemts kaut kas tik absurds, es apsolu, ka šī likuma aizstāves Litas Konopores dzīvesvietā ieradīšos ar visiem tiem dzīvniekiem, kurus patversme nav spējīga uzņemt. Nav spējīga uzņemt, jo tādas konoporveidīgās nav spējīgas, godīgi sakot, apzināti nevēlas sakārtot sāpīgo tēmu par bezatbildīgiem pavairotājiem.

MAN NEVIENS NEKAD neaizliegs ņemt dzīvniekus, kamēr vien šajā valstī nebūs pilnībā sakārtots šis jautājums. Es ceru no sirds, ka visas biedrības apvienosies un parādīs aklajiem lēmuma pieņēmējiem skaudro situāciju mūsu valstī ar pamestajiem dzīvniekiem.

Novērtē šo rakstu:

57
10