Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Saeima kārtējo reizi atbalsta kārtējos pasākumus "ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību". Tikmēr PVO prognozē, ka dažu nedēļu laikā puse eiropiešu tiks inficēti. Kad sapratīsim, ka mēģinājumi apturēt Omikrona izplatību ir bezjēdzīgi?

Cik miljonus eiro jau esam iztērējuši testēšanai? Cik vēl plānots iztērēt? Cik tas ir jēgpilni, ja testi bieži neredz Omikronu? Un kāda jēga, ja dažu nedēļu laikā teju visi tiks inficēti?

Valdība regulāri izdoma aizvien sarežģītākus ierobežojumus darba un studiju vietām. Bet šādi (skat. attēlu) lielāka daļa iedzīvotāju dodas uz darbu un no darba. Vai pusstundas laikā tur ar Omikronu netiks inficēti visi? Tad kāda jēga sarežģītiem ierobežojumiem darba vietās un skolās?

Valdība piedāvā Saeimai pagarināt ārkārtējo situāciju līdz februāra beigām. Lēmumprojekta anotācijā tā apgalvo, ka tam nav nekāda efekta uz tautsaimniecību un budžetu. Vienlaikus tā aizņemas papildus 300 miljonus EUR. Ko tas liecina par lēmumu pieņēmēju prāta stāvokli?

Ārkārtējās situācijas pagarināšanu valdība pamato ar "strauju nekontrolētu pacientu pieaugumu stacionāros, pārsniedzot slimnīcu kapacitātes…".  Bet šodien valdības sēdē Veselības ministrija ziņo, ka nekas tāds nenotiek. Arī citās Eiropas valstīs tas nenotiek.

Omikrons ir game changer. Tas liek kritiski pārvērtēt  absolūti visu, kas tika darīts līdz šim. Tas prasa absolūti citas pieejas. Valdības reakcija? Turpinām darīt visu kā iepriekš. Vēl divus mēnešus. Valdība „peld”, tā īsti nezina, ko darīt.

Novērtē šo rakstu:

230
9