Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek turpina pārpublicēt jaunajā grāmatā „Kolaborants” publicētos spriedumus, ko okupācijas gados taisījis padomju kolaborants - Latvijas PSR Rīgas pilsētas Kirova rajona tiesas tiesnesis, tagadējais miljonārs un pāris politisko partiju pārstāvjiem pietuvinātais advokāts Romualds Vonsovičs.

1986. gada 26. aprīlī Rīgas pilsētas Kirova rajona tiesas tiesnesis R. Vonsovičs 1942. gadā dzimušajam Nikolajam R. par parazītisku dzīvesveidu un izvairīšanos no sabiedriski derīga darba piespriež brīvības atņemšanu uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, nosakot soda izciešanu stingra režīma labošanas darbu kolonijā. Pēc atbrīvošanas no ieslodzījuma vietas 1983. gada decembrī apsūdzētais pusgadu nekur neesot strādājis un eksistējis uz citu personu rēķina. 

Padomju tiesneša R. Vonsoviča taisītajā spriedumā detalizēti aprakstītas Nikolaja R. „nozieguma” sastāvdaļas: pusotru mēnesi viņš strādājis rūpnīcā “Rigaseļmaš”, bet par neattaisnotu darba kavējumu no turienes atlaists; viņam izteikts oficiāls brīdinājums par nestrādāšanu un parazītisku dzīvesveidu; pēc atbrīvošanas viņš sācis dzīvot pie savas tagadējās sievas, ar kuru apprecējies 1984. gada augustā; aizņēmies naudu no komunālā dzīvokļa kaimiņienes, bet nav atdevis.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

16
2