Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek turpina pārpublicēt jaunajā grāmatā „Kolaborants” publicētos spriedumus, ko okupācijas gados taisījis padomju kolaborants – vispirms Latvijas PSR Rīgas pilsētas Kirova rajona tiesas tiesnesis, pēc tam Latvijas PSR Augstākās tiesas tiesnesis, tagadējais miljonārs un pāris politisko partiju pārstāvjiem pietuvinātais advokāts Romualds Vonsovičs.

1988. gada 26. jūlijā Latvijas PSR Augstākās tiesas Krimināllietu tiesas kolēģija R. Vonsoviča vadībā piespriež 6 mēnešu cietumsodu stingrajā režīmā un piespiedu ārstēšanos no alkoholisma 1969. gada 24. martā dzimušajam Balvu iedzīvotājam, betonētājam Aināram R. un gadu ilgus labošanas darbus darbavietā ar 15% algas ieturējumu par labu valstij vēl vienam Balvu iedzīvotājam, 1968. gada 6. decembrī dzimušajam metinātājam Robertam R. par Latvijas PSR karoga zaimošanu.

Īsi pēc pusnakts naktī uz 1988. gada 1. maiju jaunieši pēc alus dzeršanas noņēma karogu, kas par godu 1. maija svētkiem bija piestiprināts pie kopmītnes ēkas un, prom skriedami, tajā sapinās, pārplēsdami uz pusēm. Viņu vainu pierādīja fakts, ka, pēc ekspertīzes datiem, noplēstā karoga daļa bijusi 38 cm gara augšpusē un 35 cm gara apakšpusē, kā arī tika izgatavots ģipša atlējums pēdas nospiedumam, kas bija palicis uz soliņa, uz kura jaunieši pakāpās, lai noņemtu karogu.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

35
5