Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Zigmars Liepiņš un citi „estrādes mākslinieki” „nostučī” par „kreisās naudas” saņemšanu – un padomju tautas tiesnesis, tagadējais advokāts un miljonārs Romualds Vonsovičs „vainīgajam” kultūras nama direktoram piespriež 3,5 gadus cietumā: Pietiek šodien ekskluzīvi pārpublicē vienu no vairāk nekā trim desmitiem jaunajā grāmatā „Kolaborants” publicēto R. Vonsoviča  taisīto spriedumu cilvēkiem, kuru uzskati un rīcība nesakrita ar R. Vonsoviča pārstāvētās padomju okupācijas varas viedokli.

Kā norādīts grāmatā, šis ir vienīgais padomju tiesneša R. Vonsoviča spriedums, kas nav anonimizēts: Rīgas pilsētas Kirova rajona tautas tiesas tiesnesis R. Vonsovičs 1986. gada 13. jūnijā izskata Rīgas elektromehāniskās rūpnīcas kultūras nama direktora Andreja Ahuna krimināllietu, kurā viņš apsūdzēts par “ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu mantkārīgā nolūkā un personiskas ieinteresētības dēļ”, kaut patiesībā – par rīcību, lai spētu samaksāt par estrādes mākslinieku uzstāšanos kultūras nama pasākumos.

Vairāk nekā desmit gadus A. Ahuns bija pierakstījis nostrādātās stundas un fiktīvus darbiniekus kultūras nama pašdarbības ansamblim “Harmonija”, bet aprēķināto un izmaksāto naudu izmantojis citām kultūras nama vajadzībām, lielākoties pazīstamu un talantīgu mākslinieku – aktieru, mūziķu u. c. – piesaistei kultūras nama “Poētiskās kafejnīcas” pasākumiem.

Spriedumā sīki uzskaitīts, kad, kam un cik lielas summas fiktīvi aprēķinātas, kā arī kam un cik nelegāli izmaksātas. Kopā A. Ahuns padomju tautas tiesneša R. Vonsoviča ieskatā desmit gadu laikā bija izlietojis vairāk nekā 72 tūkstošus rubļu.

Par naudas saņemšanu bez parakstīšanās par piedalīšanos “Poētiskajā kafejnīcā” liecinājuši tādi ļaudis kā Z. Liepiņš, M. Zīvere, I. Vanzovičs, L. Krivāns, R. Zagorskis, V. Šoriņš, H. Ritenbergs, A. Kukuvass, Ž. Siksna u. c. sabiedrībā pazīstami mākslinieki.

Kultūras nama direktoram padomju tiesnesis R. Vonsovičs piesprieda brīvības atņemšanu uz trim gadiem un sešiem mēnešiem vispārēja režīma labošanas darbu kolonijā.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

221
17