Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti un kāds iedzīvotājiem no tā labums. Argumenti piemeklēti pēc lietderības savām vajadzībām. Kuram tad nav saprotams, ka skaidra nauda nav iemesls Latvijas ēnu ekonomikas lielumam? Piemēram, igauņiem un it sevišķi vāciešiem skaidra nauda nav aizliegta, taču ēnu ekonomika ir mazāka.

Parasts reklāmas raksts, kas virzīts uz komercbanku ienākumu un varas palielināšanu. Katrs darījums ar skaidru naudu ir zaudējums komercbankām. Kartes nelietojat, bankas terminālus arī. Līdz ar to daudzos miljonos mērāmas komisijas iet garām akcionāru peļņai un menedžeru bonusiem. Turklāt, pārejot uz bezskaidras naudas norēķiniem, varēs pacelt/ieviest maksu par kontu izmantošanu bankā, pieprasīt maksāt par atlikumu utt. Un kur tad liksies?

Pret šādiem rakstiem arī jāizturas kā reklāmām. Bizness ir un paliek bizness. Katram ir tiesības pasūtīt rakstus privātos izdevumos, ja vien ir naudiņa ar ko apmaksāt. Ar sabiedriskajiem medijiem jau būtu citādi.

Banku lobijs darbosies šajā virzienā, viedokli mēģinās uzspiest un arī pieļauju, ka labi apmaksās. Ir saprotams kāpēc tas vajadzīgs baņķieriem. Taču mums tas kam? Turklāt, lai ieviestu 100% bezskaidras naudas lietošanu Latvijā, ņemot vērā to, ka pārējā ES to vismaz vēl kādu laiku nevarēs izdarīt, Latvijā ir jāuzbūvē žogi uz visām robežām, arī jūra jābloķē. Zinot, kā mums iet ar žogu būvniecību, tad es neuztrauktos. Tāpat arī tauta ir izdomas bagāta un atradīs veidu, kā norēķināties tirgos un, pērkot no rokas.

Tāpēc tikai mieru! Līdz nākošajām Saeimas vēlēšanām žogu uzbūvēt tāpat nepaspēs, un tur jau jāskatās, kā balsot.

Novērtē šo rakstu:

151
8