Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē (ENAP) ir pagarināts resoriskās pārbaudes termiņš saistībā ar vairākus gadus slēpto auditu, kas atklāja nopietnus pārkāpumus starptautiskajā lidostā Rīga, kuru tolaik vadīja Andris Liepiņš (attēlā).

Pārbaude augustā tika sākta pēc tam, kad LR Ģenerālprokuratūra bija nosūtījusi Valsts policijai pēc trīs gadus ilgas slēpšanas atklātībā nonākušos skandalozos dokumentus, kuri detalizēti rāda - par kādiem tieši pārkāpumiem un nesaimnieciskumu pirms trim gadiem amatu zaudēja starptautiskās lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs Liepiņš.

Pateicoties tam, ka šie dokumenti netika ne publiskoti, ne arī nodoti tiesībsargāšanas iestādēm, Liepiņš pēc tam varēja sekmīgi turpināt "saimniekot" VAS Latvenergo padomē, no kuras kopā ar Baibu Rubesu tika atlaists tikai pavisam nesen.

Audita veicēju ziņojumā par iepirkuma procedūru īstenošanu VAS Starptautiskā lidosta Rīga bija izdarīti secinājumi par iespējamiem nopietniem normatīvo aktu pārkāpumiem.

Audita darba grupa bija konstatējusi, ka Liepiņa vadībā lidostā iepirkumu process netiek veikts, ievērojot krietna un rūpīga saimnieka rīcību ar kapitālsabiedrības līdzekļiem.

Tika arī secināts, ka lidostā pastāv finanšu līdzekļu nelikumīgas un nelietderīgas izlietošanas risks, kā arī korupcijas risks un pamatotas šaubas par lēmumu pieņemšanu, balstoties uz lietderības apsvērumiem, kā arī valsts amatpersonu ētikas ievērošanu.

ENAP priekšnieka vietniece Ilze Sokolovska skaidro, ka resoriskā pārbaude sākta jau pirms divarpus mēnešiem – 9. augustā, taču tās beigu termiņu ir nācies pagarināt, jo objektīva lēmuma pieņemšanai ir nepieciešams pieprasīt papildu informāciju.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

25
3