Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kriminālprocesa aizsegā Drošības policija pirms diviem gadiem mēģinājusi iegūt virkni būtisku ziņu par portālu Pietiek, - tā liecina Pietiek rīcībā nonācis šīs struktūras tiesiskās palīdzības lūgums Islandei, kur ir izvietoti portāla serveri. Taču šis mēģinājums ir bijis nesekmīgs, - Drošības policija uz savu pieprasījumu nekādu atbildi nav saņēmusi.

Kas ir bijusi persona, kas pieteikusi vietnes www.pietiek.com uzturēšanu, kā notiek tās uzturēšanas apmaksāšana, kas tieši veic šo apmaksu, no kādām IP adresēm portālā tiek ievietotas publikācijas un tiek veiktas citas izmaiņas, - visi šie jautājumi ir ļoti interesējuši Drošības policiju.

„- Kurš pieteica mājas lapas www.pietiek.com uzturēšanu, kādā veidā notika pieteikums, kā arī lūdzam paziņot datumu, kad tika uzsākta mājas lapas uzturēšana?

- Kurš un kādā veidā apmaksā mājas lapas www.pietiek.com uzturēšanu? Atbildes vēstulē lūdzam norādīt fiziskās vai juridiskās personas identificējošu informāciju.

- No kurām IP adresēm tika veiktas izmaiņas mājas lapā www.pietiek.com?”

Visus šos jautājumus tiesiskās palīdzības lūgumā bija uzdevis nu jau bijušais Drošības policijas izmeklētājs Iļja Boronovskis (attēlā), kurš izmeklēja šīs iestādes safabricēto un pēcāk prokuratūras izbeigto kriminālprocesu pret Lato Lapsu saistībā ar Latvijas specdienestu darbību atspoguļojušo grāmatu Cits ķēķis: zem likumīgā „jumta”.

Kā redzams no tiesiskās palīdzības līguma, lai gan kriminālprocess bija saistīts tikai ar grāmatu un dažu tās fragmentu publicēšanu portālā Pietiek, tā aizsegā Drošības policija ir mēģinājusi iegūt visplašākās ziņas par Pietiek uzturēšanu un autoriem.

Taču šis mēģinājums ir bijis neveiksmīgs, - Islandes varas iestādes un servera uzturētāji Drošības policijas zinātkāri ir ignorējuši, un nekāda informācija tai nav sniegta. Kā zināms, tieši sakarā ar Islandes nostāju vārda un informācijas brīvības jautājumos Pietiek serveri arī ir izvietoti tieši šajā valstī.

Pietiek daudzkārt aprakstīja, kā notika Drošības policijas „izmeklēšana” šajā safabricētajā kriminālprocesā.

2014. gada 17. aprīlī Drošības policijas izmeklētājs Boronovskis pieņēma lēmumu par aizdomās turētā statusa noteikšanu Lapsam, taču tad grāmatā un vēlāk arī Pietiek publiskotajos uzņēmēja Borisa Rjazanska valsts augstākajām amatpersonām adresētā iesnieguma fragmentos tika saskatīta tikai "personas korespondences, pa telekomunikāciju tīkliem pārraidāmās informācijas noslēpuma tīša pārkāpšana".

Savukārt pēc tam gada laikā, pārlasot šos fragmentus, Boronovskis bija spējis nonākt pie pārliecības, ka šo fragmentu publiskošanā ir saskatāmas arī "nelikumīgas darbības ar fiziskās personas datiem, ja ar to radīts būtisks kaitējums", un 2015. gada 17. aprīlī Lapsa tika atzīts par aizdomās turēto arī saistībā ar šo pantu.

Tāpat Drošības policijas izmeklētājs bija nonācis pie secinājuma, ka grāmatā esot pārkāpta "Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 8.panta 1.daļa, kur norādīts, ka ikvienam ir tiesības, tajā skaitā, uz savu privāto un ģimenes dzīvi, korespondences noslēpumu neaizskaramību".

Tikai pēc vairāk nekā divus gadus ilgušās „izmeklēšanas” prokuratūra pērn šo kriminālprocesu izbeidza nozieguma sastāva trūkuma dēļ.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0