Menu
Pilnā versija
Foto

Kur pazudusi SPKC vadība?

Pietiek lasītāja · 16.04.2020. · Komentāri (48)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir Veselības ministrijas padotības iestāde, kas līdz COVID-19 pandēmijai bija diezgan maz zināma sabiedrībai, bet tagad ziņās ir katru dienu.

Presē un interneta portālos šī iestāde parasti parādās divreiz gadā, izziņojot gripas epidēmijas sākumu un beigas. Varbūt kāds vērīgāks arī pamanīja, ka šī iestāde organizē dažādas reklāmas kampaņas par sabiedrības veselības tēmām.

SPKC iepriekšējā "zvaigžņu stunda" bija 2016. gadā, kad iestāde iekūlās korupcijas skandālā - tika konstatēti fiktīvi darbinieki. Skandālu izdevās notušēt, nogāzt uz iepriekšējo SPKC direktori kā grēkāzi, un KNAB mūjābeļi to nav spējuši novest līdz tiesai. Varbūt arī apsūdzētie no viņiem atpirkās, bet par to nav šis stāsts.

Šobrīd izbrīna kas cits. Visās ziņās un iestādēs gandrīz vienmēr SPKC pārstāv vai nu Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja, vai Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Ar visu cieņu pret viņiem rodas jautājums, kur pazudusi SPKC vadība - direktore Iveta Gavare un viņas vietnieki Dzintars Mozgis un Ilona Liskova?! Tikai 15.aprīlī SPKC direktore pēc ilgāka laika parādījās publiski Latvijas pašvaldību savienības videokonferencē: https://youtu.be/H9Oxv2a35jw

Atļaušos izteikt dažus minējumus.

Pirmkārt, iestādes vadība tradicionāli saņems bonusus par veiksmēm, bet "sliktie”, kas stāsta par inficētajiem un ierobežojumiem un atbild par neveiksmēm, lai ir tie - izpildītāji.

Otrkārt, no SPKC vadības tikai Dz.Mozgis ir tiešām erudīts medicīnas jautājumos, bet viņa specialitāte ir bērnu ķirurģija, ne infekcijas slimības, un gadu nasta liek manīt savu. Iveta Gavare un Ilona Liskova ir ierēdnes un administratores.

Treškārt, un tas būs pats SPKC vadībai un Veselības ministrijai nepatīkamākais, bet iespējams, ka Iveta Gavare joprojām ir "uz Tu" ar Zaļo pūķi. Jā, to pašu, ar kuru "cīnās" SPKC Atkarības slimību riska analīzes nodaļa.

Uz pārceltuves zirgus nemaina, bet pēc krīzes beigām Veselības ministrijai gan vajadzētu padomāt par šādas komandas darbības izvērtēšanu...

https://spkc.gov.lv/lv/par-SPKC/SPKC-vadiba

https://pietiek.com/raksti/knab_mekle_mirusas_dveseles_slimibu_profilakses_un_kontroles_centra

https://pietiek.com/raksti/veselibas_ministrijas_iestade_gaz_visu_uz_bijuso_direktori

Novērtē šo rakstu:

115
8